Muž v pokušení (2009)

Já myslím, že nemá cenu si hrát na nějaké velké tajnůstkářství o čem tenhle film je, protože prostě Douglas hraje ošousta za zenitem, který nemá prachy, nemá práci a jediné co mu zbylo je hlásit na všechny strany sexuální narážky a příležitostně ojet buď dceru své milenky nebo matku spolužáka svého vnuka. Hm, o čem to vlastně sakra bylo? Nějak mi tam na tom celém chyběl děj. Jeden herec film bez děje nespasí. Sorry, Michaeli.

Království nebeské (2005)

Takže si to shrneme: Orlando Bloom je fracek, který sprostě zavraždí (upálí) nevinného kněze a na následky jeho činu v první čtvrthodině filmu zemře minimálně dalších dvacet lidí. Tomu říkám prototyp kladného hrdiny. A to nemluvím o tom, že prostě Bloom může hrát možná tak prince v pohádkách České televize, ale jako akční hrdina? To opravdu ne. A navíc, sakra o čem ten film vlastně byl?

Labyrint lží (2008)

Dobře natočený špionážní thriller od rutinéra Ridleyho Scotta. Na jednu stranu je to zajímavá sonda do problematiky boje s terorismem z pohledu tajných služeb, ale na druhou je tam spousta věcí zjednodušena - vypadá to, že celá CIA jsou dva lidi a pár podržtašek, co ovládají kamery. Ale film měl spád, DiCaprio i Crower hrají velmi dobře. K větší spokojenosti mi chyběla ještě větší dotaženost. Když to třeba srovnám, ne se zcela stejným, ale pojetím podobným filmem Zelená zóna, tak mi Zelená zóna vychází jednoznačně jako lepší volba.

Tři dny ke svobodě (2010)

Velmi dobře natočený remake. K plnému počtu hvězdiček chybí trocha té originality, přeci jenom přetáčené příběhy už dovedou jenom těžko překvapit. A přitom tady funguje všechno dobře. Režie, kamera, střih ... Russell Crowe hraje asi tak desetkrát lépe než v Robinu Hoodovi, kde jsem ho viděl naposledy, velmi zdárně mu sekunduje Elizabeth Banks a do toho všeho ještě perfektní hudba od Mobyho. Rozhodně to je film, který si vede v konkurenci ostatních setsakra dobře a i když je to remake, tak to spíše je stejný příběh jako v originálním filmu, ale režisérky pojatý tak, že se odlišuje. Tudíž se na něj dá bez problémů kouknout.

Čarodějův učeň (2010)

Když si vzpomenu jak Nicolas Cage hrál třeba ve Skále nebo Con Air a co předvádí teď? Ať to vezmu z jakékoliv stránky, tak je to prostě propadák. Ano, samozřejmě, že existují horší filmy, ale tady to táhnou hlavně triky a docela spád. Věřím, že puberťáky :) to zaujmout dokáže a to tak, že velmi. Dospělák to musí holt v tom kině nějak přetrpět.

Manažeři (2010)

O chudáčkovi manažerovi (nejednom), kterak o porsche přišel a jeho rodina se musela stěhovat z 30+1 domu.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Jediné co mne u takových filmů pobaví je vždy to dramatické řazení. Za jednu jízdu zařadí vyšší rychlost asi tak 20x ... Jo jo, sporťáky mají asi tolik rychlostí jako kamion :) A samozřejmě ty archetypy postav - hlavní hrdina, hlavní drsňák, do toho kámoš popleta a holky jako křoví.

Město (2010)

Už jsem to psal myslím u Gone, baby, gone: Nevím jestli je Affleck lepší herec a nebo režisér, protože oboje mu jde velmi dobře. Narozdíl od výše zmíněného snímku nemá tenhle takové překvapivé rozuzlení, ale zase má daleko vyšší tempo a více položené do akční polohy - na moralizovaní zbyl jenom malý prostor ;) A příjemně překvapil také Jeremy Renner, hrát ulítlé magory mu jde a asi už i zůstane :) P.S. Hláška filmu: Fergy, pamatuj, kdo vykleštil tebe! Prásk ...

Zkrocená hora (2005)

Konečně pořádný film o homosexuálech, který celé téma pojímá bez zbytečného zesměšňování, moralizování a popisuje vztah dvou lidí, kteří se milují, ale okolnosti jim neumožňují být spolu. A do toho nádherné scenérie plné divoké přírody, hudba a opět a zase kamera!

Hvězdná brána (1994)

Na rok 1994 hodně dobré. Dnes by do toho producenti nasypali dalších sto milionů a vznikl by z toho pořádný velkofilm, tady to někdy působí až trochu studiově. Ale ono se nesmí zapomínat na to, co tenhle film odstartoval - celou sérii Stargate a moc bych se divil, kdyby někdy v budoucnu byl natočen buď remake nebo celý nový velkofilm založený na světě Stargate.