Terminál (2004)

Ale jo film, který mně dokáže svou citlivostí vehnat slzy do očí, si čtyři hvězdy stoprocentně zaslouží a navíc bezchybný Tom Hanks tomu dodává tu pověstnou třešničku.

Pomáhat a chránit (2011)

Další klenot z pokladnice Irské komedie, luxusní atmosféra sychravého Irska parádně kontrastuje s břitkým humorem hlavního hrdiny, dokonale ztvárněném panem Gleesonem. Bavil jsem se a to pořádně, no a ty rozhovory mezi ním a černým agentem FBI o rasizmu mě posílaly do kolen.75%

Bílý drak (2004)

Ajaj tak tenhle šálek kávy si v kavárně už neobjednám, něco mezi parodií, komedií a akčním snímkem a tenhle mišmaš je ve své celkové podobě nefungujícím hovňouskem, který ani nepobaví a ani oku nezalahodí. Navíc by se pan režisér měl sebrat a jet se do Westminsteru omluvit Issaacovi, za ty zločiny proti gravitaci.

Koření života (2007)

Příjemná nedělní časopolykačka, není zde nic co by už nebylo jinde, ale prostředí kuchyně přidává jednu hvězdičku. Pro nenáročného diváka výborná podívaná, pro mě jen lehce nadprůměrná romantická komedie. 70%

Ratatouille (2007)

Výborný animák, který brnká jak na strunu komediální tak na tu citovou. Krásy Paříže jsou tu vykresleny skoro lépe než ve skutečnosti a malý kuchaříček je prostě sympaťák. Vůbec jsem se nenudil a uvážím li to, že jsem film viděl v TV s dabingem a ne v originále, musím se přiklonit ke čtyřem hvězdám - zajímalo by mě, jak bych hodnotil po originálním znění, nuže možná za pár let uvidíme.

Noc hrůzy (2011)

Já teda originál neviděl a popravdě se na něj ani nechystám, protože tenhle remake mě vážně bavil, strašil a lekal. Colin je můj oblíbenec a na jeho výkony se vždy hodně těším, ale zde musím říct, že David Tennant u mě hrál od jeho objevení se první housle. Děj je malinko slabší, ale humor, konkrétně slovní přestřelky mezi Tennantem a jeho asistentkou, byl naprosto super. Nesmím opomenout ani nádhernou Imogen Poots, která mě úplně uchvátila. 75%

Čaroděj a bílý had (2011)

Tak nějak jsem čekal na fantasy film plný kouzel, magie a soubojů, jenže čeho je moc, toho je příliš. Kouzel je tu požehnaně, ale čím dál ve filmu, tím větší průšvih, nemluvě o tom že by se ve smyslu zákonu gravitace, musel pan Newton v hrobě otočit a možná se zahrabat o dva metry hlouběji. Ale jinak je to v pohodě, prostě taková pohádka o lásce, plná magie a akce.60%

Česká RAPublika (2008)

Banda dementů honící si svá vlastní ega. Bylo mně z nich špatně a kdybych to byl býval po půlhodině nevypnul, asi bych se poblil a to mně hip-hop vůbec nevadí.

Pokoj 1408 (2007)

Cusack opravdu není herec do hororu, vůbec mně tam neseděl a chvílemi mně až lezl na nervy. Jenže to bohužel nebylo to nejhorší na tomto snímku, jako thriller je to trapný a jako horor je to pouze čajíček bez atmosféry a bez kloudného napětí. A ta závěrečná rádoby šokující scéna je už jenom ta pověstná třešnička na dortu nevkusu a neuvěřitelné nudy.

Bunraku (2010)

Akční fantasy jak ze žurnálu, natočená takovým způsobem, že mě to posadilo na zadek. Překvapivě dobrý Hartnett, tradične skvělý Harrelson, nejvíc charismatický Perlman a životem sešlá Demi Moore, toť plejáda super herců, kterým se podařilo vytřískat z tohoto snímku naprosto vše. Má osobní satisfakce je, že do příběhu nenasrali žádný děcka, jak to mají poslední dobou v žánru fantasy ve zvyku. 90%