Vyměřený čas (2011)

In Time je důkazem toho, že i s naprosto originální myšlenkou se dá zpackat výsledné dílko. Těšil jsem se, že to někdo chytne pořádně za vlasy a vytahá z toho veškerý potenciál, bohužel naservírovali mně pouze uběhanou roadmovie, kde pořád někdo někam jede nebo běží. Celé to postráda charisma, překvapení a hlavně napětí. Jen jsem se zděsil toho, kdyby tenkrát takhle domrvili myšlenku Matrixu. 55%

Johnny English se vrací (2011)

V rámci komediálního žánru se nedá mluvit přímo o průšvihu, ale pouze o těžké průměrnosti. Hodnotit to jako film a zamýšlet se, proč to vlastně vzniklo, nemá smysl. Rowan prostě navždy zůstane panem Beanem a filmy s ním příště radši vynechám. Oceňuji na tom, že jsem se párkrát zasmál, ale protože pár jsou dvě, není to žádná bránicitrhající bomba.

Ocelová pěst (2011)

Divné a nefungující klišé co do světa filmu díru neudělá a brzy bude zapomenuto. Otec co hledá vztah k synovi, kterému zemřela matka a přitom spolu objíždějí soutěže v kamiónu, tak nějak povědomí, že? Když bych chtěl vidět tuto tisíckrát obehranou citovku, pustím si raději klasiku v podobě Stalonneho Do útoku! Chlapeček je inteligentnější a sečtělejší než jeho otec a celé je to vlastně o ničem. 55%

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Super podívaná ve které jsem našel přesně to co z Sherlocka udělalo pětihvězdu, Zimmerova hudba byla jako vždy na jedničku a já si snad půlku filmu poklepával nohou do rytmu. Ritchieho režie mě bavila natolik, že jsem si u scénky v lese přál, aby nikdy neskončila a podle mě on akci točit umí. Downey a Law spolu tvoří geniální dvojici, kde chemie prostě a jasně funguje. No a scénář mě svým vtipem po celou dobu nenechal vydechnout a tolik vtípků ve dvou hodinách stopáže jsem jaktěživ neviděl. 90%

Warrior (2011)

Z Warriora si odnáším vážně silný zážitek, při závěrečné scéně, kde byla úžasně zvolená hudba, jsem s pusou dokořán prožíval návaly emocí, jaké nepamatuji. Tom Hardy to zahrál naprosto bezchybně a opět mě přesvědčil, že patří k nynější herecké špičce. Ač sám vůbec nemám rád MMA a další bojové sporty, byl jsem mile překvapen, jak jsou scény v ringu natočený a vůbec mně to násilí nevadilo. 90%

L. A. - Přísně tajné (1997)

Krimi které má zatraceně pomalý rozjezd a já se vážně chvílemi nudil. Film postupně tříhvězdičkově plynul dál, ale vše se mělo změnit. Od té doby kdy se vraždou projevil záporák se vše mění a snímek získává nový náboj. Od té chvíle jsem to hltal a přišlo mně, že se z krimi thrilleru stává thriller akční, proto přišla i hvězda čtvrtá. Slušná práce, ale do mé topky se asi nikdy nedostane. 75%

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Slabota slaboučká s takovýmto hereckým obsazením si snad mohli dopřát o dost lepší scénář. Jinak je to prakticky pohádka o ničem s pár dobrými momenty, ale s velmi slabým příběhem - chybí hlavní záporák a kočka v hlavní roli už nic neřeší. Další důvod proč se v pohádkách držet staré dobré klasiky.

Ondine (2009)

Romantická perlička s nádhernou hlavní hrdinkou, která k sobě poutala můj pohled po celou dobu, přičemž Colin zdárně sekunduje a společně prožívají příběh plný lásky v krajině takřka pohádkového Irska. Na tento typ filmu musí být nálada, ale jelikož jsem si počkal na tu správnou, byl jsem potěšen a odnesl jsem si velmi intenzivní zážitek.75%

Cizinec (2010)

Dlouho jsem se přemlouval na to kouknout a když jsem to nakonec viděl, nevěděl jsem jestli se mi to líbilo nebo ne. S odstupem času zjišťuji, že si z toho filmu pamatuji tak málo a že ve mě nezanechal ani zbla zážitku, proto patří do šedi průměru a tři hvězdy mu milosrdně nechávám.

Skóruj! (2007)

Blbé jak Hanychová po třech panácích, ale místy vtipné svou tupostí hnanou do extrému, jediným velkým plusem je Maggie Q, která je sexy as hell.