Hostel (2005) odpad!

Jsem znechucený. Co to je proboha za film? Spousta povrchních scén, špatný scénař a jako třešnička na dortu scény, ze kterých se mi točila hlava a málem jsem omdlel. Komu se to může proboha líbit? Kdo může mít rád pohled na lidské utrpení v této podobě? Já rozhodně ne. Natočit film plný scén sadistického týrání lidí, pro mě není žádné umění. Slovensko si jako člověk, který jej navštěvuje, také představuji poněkud jinak. Není to žádná divočina a malé děti tam rozhodně na potkání za balíček žvýkaček nezabijí dva ozbrojené grázly v autě.

Čas probuzení (1990)

Naprosto úžasný film, který považuji za herecký koncer Roberta De Nira a Robina Williamse. Skvělý příběh o kráse lidského života a jeho poznávání pacienty, kteří byli nemocí a odsouzení pozorovat život kolem sebe pouze pasivně, aniž by jej prožívali. Až odvaha ošetřujícího doktora a nový lék je opět přivedl k životu. Při sledování filmu si uvědomíte, co to znamená opravdu žít. Lidé, kteří podle našich měřítek téměř nežijí, se probudí a znovu prožívají to, co se nám všem zdá mnohdy samozřejmé ba i nudné. Pokud se cítite unavení svým životem a nebo s ním nejste spokojeni, tak se podívejte na tento film. Poznáte jaké štěstí je žít, cítit, milovat a být.

Mladý Indiana Jones: Oganga, vládce nad životem a smrtí (1999)

Souhlasím s ostatními hodnotícími. Je to opravdu kvalitní snímek, který přerůstá pouhou televizní produkci a to nejen výpravou a hereckými výkony. Myšlenka humanity, která je do filmu vnesena díky setkání Indyho s Albertem Schweizerem, je také velmi silná. Pokud by snad někoho zajímalo, jak působil Albert Schweiizer v Africe, tak ať si přečte jím psanou knihu, která vyšla česky pod názevem LIDÉ V PRALESE. Kniha vám skvěle přibliží, jak to vypadalo v celé oblasti jeho působení a také v jeho nemocnici (v Lambarene). Místy to je opravdu silné čtení.

Pevnost Alamo (2004)

Vybudování autentické kopie původní pevnůstky Alamo bylo pro samotný film nadmíru přínosné. Dodalo to celému filmu na autentičnosti. Jinou stránkou už pak ovšem je cena filmu a otázka jestli to za těch pár pochvalných slov stálo. Nečekal jsem žádnou hlubokomyslnou záležitost, což se z mého polhedu ukázalo jako správný krok. Film by mohl být o takových 30 minut zkrácen, potom by získal větší tempo. Nic není dokonalé, a tak buďme rádi za to, co je. Výsledek mohl být mnohem horší.

Můj táta je duch (1990)

Není nad to stopnout si sympatického taxikáře a zažít s ním vzrušující jízdu bez zábran. Když řekl taxikář "uznáváš satana jako nejvyššího pána", tak jsem se málem potrhal smích a odpověď Billa Cosbyho "já jsem satan", je více než originální. Nečekejte více než průměrnou komedii, která vás ale ničím neurazí. Pár míst je opravdu vtipných a ten zbytek přežijete.

Jeskyně (2005)

Oceňuji nápad tohoto filmu, ten je bezesporu neotřelý. Jinak mě ale na tomto filmu vůbec nic nezaujalo. Monstra byla dost k smíchu a děj nudný. Posledních 10 minut, ve kterých vše vrcholilo, mě jen utvrdilo v tom, že mé sledování tohoto fimu byla jen stráta času.

Ran (1985)

Vizuálně je Ran jistě nádherný film, který je zasazený do přitažlivého prostředí. Samozřejmě mu nechybí ani velkorysá výprava a propracovanost jednotlivých scén. Největší nedostatek filmu ale vidím v jeho přílišné zdlouhavosti a obsahové rozvláčněnosti.

Requiem pro panenku (1991)

Kvalitní snímek ze zajímavého prostředí. Ukázka toho, jak hluboce může klesnout člověk ve svém vnímání jiných lidí. Další variace na téma lidské krutosti v praxi a boji jednotlivce proti ní.

Anatomie (2000)

Bylo to dost nechutné a pro mě i dost ubohé. Nemyslím teď technické provedení filmu, ale námět filmu. Myslím si, že film mohl být natočen poněkud citlivěji, aby neurážel a nevzbuzoval takovou vlnu nevole a hnusu.

Intimita (2001)

Ještě než jsem film viděl, tak mi známí tvrdili, že jde o film prosycený sexem. Po vzhlédnutí ten pocit rozhodně nemám. Sex ve filmu hraje přesně takovou roli, jaká je nutná pro dokreslení životní situace hlavních hrdinů. Film je třeba vnímat jako sondu do života dvou lidí, kterým jejich život nepřinesl naplnění. Bezradně tápou svým životem skrývajíce se za maskou všednosti. Jejich život ztratil elá a náboj. Trpí citovou otupělostí a jsou proto ochotni "šlapat" na zbytky svých citů, viz. sexuální scény. Jejich prázdnota je však na konci filmu dostihne a oni jsou nuceni vyjít se svými city na povrch. Teprve tehdy se ukáže bolestná pravda jejich středečních setkání. Jejich "vztah" se hroutí a stává se další bolestnou zkušeností jejich života.