Rudý škorpion (1988)

Jeden z nejlepších filmů Dolpha Lundgrena, jako elitní ruský zabiják působí opravdu autenticky, s minimálním hereckým úsilím vytvořil chladnokrevný vraždící stroj, který však prohlédne lži svých velitelů a přidá se na tu správnou stranu, aby pomstil vraždění nevinných civilistů. Já vím, nezní to sice moc důvěryhodně a novátorsky, divák se ostatně s podobným dějem může setkat v mnoha jiných filmech, ale tady to v celku funguje. Nečekejte žádné umění nýbrž béčkovou kvalitu se „sympatickým“ hrdinou.

RoboCop 3 (1993)

Moje poslední setkání s RoboCopem dopadlo opravdu špatně, bylo to pro mě velké zklamání! Atmosféra filmu na nic, děj na nic a samotný RoboCop už ztrácel svoji obvyklou formu a styl. Třetí díl je pro mě nedůstojnou tečkou za tímhle sympaťákem, co si dává k jídlu něco jako dětskou přesnídávku, viz. první díl, já jí měl rád taky, ale už jsem vyrostl, příběh o RoboCopovi bohužel ne.

RoboCop 2 (1990)

Druhý díl není žádná sláva. „Hereckých“ momentů rozhodně nepřibylo. Děj filmu se mi osobně taky nelíbí. Akční scény se sice snaží úroveň filmu pozvednout, ale je to podle mě slabá náplast na zklamání. Nebýt samotného RoboCopa a jeho „výkonu“, tak bych šel s hodnocením níže.

RoboCop (1987)

Nejsou to sice žádné herecké orgie, možná to není ani úplně originální, ale tak nějak to funguje. Zejména atmosféra města ovládaného jedním bezohledným koncernem je opravdu věrohodná. Nejvíc se mi líbily zprávy v televizi a reklamy. Samotné akční momenty filmu jsou pak zajímavé. RoboCop předvádí, že je skutečně plnohodnotným členem policejního sboru.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Malé město, se svými problémy a v něm jedna zvláštní rodina. Matka co se už dlouho neopouští své místo u televize, dospívající postižený chlapec a jeho tři zbylí sourozenci. Všichni uvěznění v rutině běžného života, kterou jim jejich městečko nabízí jako jedinou alternativu. Takto nějak začíná děj filmu, člověk se do něj pomalou a zlehka vnoří, aby se na konci ohlédl a uvědomil si, že to byl takový „normální“ příběh ze života. Příběh o lidech se sny, které nemůžou naplnit, protože je svazuje místo jejich původu a jejich matka. Až jednou se objeví někdo, kdo spustí nečekanou lavinu změn vrcholící smrtí milované matky a zapálením domu, který byl spíše vězením něž místem radostného prožívání života. Film je zároveň hereckým koncertem mladého Leonarda DiCapria. Klobouk dolů před tím, jak se mu podařilo ztvárnit roli postiženého chlapce. Pokud máte chuť si v klidu vychutnat kvalitní snímek, nad nímž se můžete zamyslet, tak rozhodně neváhejte

Komando (1985)

Komando patří mezi ty filmy na které se vždycky podívá rad, protože vím, že se u nich budu skvěle bavit. Prvoplánově to asi měl být drsný akční film, ale nějak se jim to muselo zvrtnout. Pro mě je Komando nejlepší parodií na akční filmy jakou znám. Hlavně závěrečná likvidace nepřátel musí každému divákovi vykouzlit úsměv na rtech. Arnold je fakt třída. : )

Barbar Conan (1982)

Skvělý fantasy film ze kterého čiší barbarství. Předpoklady pro to jsou dva. Tím prvním je skvělý „výkon“ hl. hrdiny, který nepotřebuj zas tolik hrát, jeho svaly to zvládnou za něj a proto se tak skvěle hodí na postavu, mlčenlivého barbara, jež se snaží dohnat svoji minulost a vyrovnat se s ní. Druhou perlou v koruně tohoto filmu je pak hudba. Pompézní, podmanivá, výpravná, no prostě úchvatná, něco co se hned tak neslyší. Všem vřele doporučuji opatřit si soundtrack, rozhodně nebudete zklamaní. Nesmím zapomenout také na výpravnost a dobře zvládnuté bojové scény, ve kterých mohl Arnold dokonale uplatnit svoje fyzické předpoklady. V součtu je pro mě Barbar Conan dosud nejlepším fantasy filmem jaký znám.

Misery nechce zemřít (1990)

Skvělý thriller, které si zaslouží pozornost každého milovníka žánru i všech ostatních. To co předvádí se svou postavou Kathy Batesová se hned tak nevidí, zvláště střídání stavů zuřivosti a láskyplné úslužnosti, s jakou se chová ke svému „pacientovi“ je poutavé. Čekal jsem málo a nakonec jsem dostal víc než dost.

Policejní akademie (1984)

Kdo je nejlepší policista, Steve Guttenberg a nebo Bubba Smith? Skvělá komedie plná originálního humoru ze zajímavého prostředí policejní akademie. Spousta skvělých hlášek a netradičních situací. Skvělá inspirace pro ty, co se chtějí naučit řídit auto za jednu noc a taky pro ty, co hledají netradiční prostředí a zážitky např. v Modré Ústřici. : ). Jednu dobu to byl nejpopulárnější klub v ulici, zlatá základní škola a její hlášky z Policejní akademie : )

Velký útěk (1963)

Velké množství kvalitních herců a zajímavý scénář pomohly vytvořit skvělý válečný film. Rafinovanost pokusu o útěk a jejich propracovanost mě opravdu udivily. Nejvíce se mi líbil výkon „notorického“ uprchlíka Steve McQeena a překvapivě mě oslovila i osoba polského pilota, kterou ztvárnil Charlese Bronsona. Ústřední melodie filmu je taky dost návyková. Bál jsem se délky filmu a nudy, ani jedna obava se však nenaplnila. Byl to úžasný zážitek! Na závěr musím vyzvednou i to, že film nesklouzl do nějaké parodické roviny o tom, jak se dá „snadno a rychle“ utéct ze zajateckého tábora zpátky domů. Zpočátku jsem měl pocit nadneseného pohledu filmařů na realitu a atmosféru války. Postupně jsem si ale uvědomil, že film není žádná „limonáda“ a konec, exekuce chycených a nic netušících pilotů, mě úplně vyvedl z omylu, že by snad válka byla procházka růžovým sadem. Namísto toho se obnažila její nesmyslná brutalita a nemilosrdnost, s níž drtí lidské osudy.