Knight Rider (1982) (seriál)

Asi to byl hrozný seriál, ale David byl sympaťák a já jsem ho v 10 letech obdivoval. Klidně bych se na pár dílů znova mrkl.

Přání smrti 3 (1985)

"Zabili Smíška". Co je to za trapnou přezdívku údajně tvrdého, zločince. Asi mě to nemělo překvapit, co čekat od filmu, který je celý trapný. Další ukázka toho jak hluboko může klesnout pokračování úspěsného filmu. Po třetí už to je prakticky nestravitelné.

Hříšný tanec (1987)

Nadprůměrný romantický film o tom, jak se stát snadno a rychle skvělou tanečnicí. Film má opravdu šťávu. Když už nic, tak se vám bude líbit alespoň hudební kulisa filmu.

Flashdance (1983)

Příběh tohoto filmu je opravdu dost banální a herecké výkony minimální. Na druhou stranu si člověk ve filmu poslechne pár hitovek z 80. let, které filmu dodávají alespoň nějaký prvek zajímavosti. Alex se může s kamarádkami kroutit jak chce, ale na víc než tři hvězdičky to vážně není.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Nevím, co proti tomu filmu všichni mají. Mě se opravdu líbil. Chápu, že pro dospěláky to může být otrava, ale pro děti to je fantastický zážitek. Pokud film budete brát jako malí caparti, tak si ho zamilujete. Kde jinde než v Narnii si tak dobře pokecáte se zvířaty?

Flash Gordon (1980)

Jako fanoušek a obdivovatel hudební skupiny Queen nemůžu jinak. Děj sice nic extra, ale i tak dost dobré na to, abych měl z filmu dobrý pocit.

Poslední skaut (1991)

Nejlepší akční film s Brucem Willisem. Vyvážený příběh s množstvím velmi zdařilých hlášek a situací. Hlavní dějová linie filmu jimi podle mě není vůbec zastíněna, naopak jsou pro film přínosem a vyzvadávají jej nad průměr tohoto žánru.

Smrtonosná past (1988)

Pro mě akční klasika. Je to skvěle namíchaný koktejl zábavy. Hans Gruber se svojí partičkou lotrů jsou k popukání. Sice jen tak běhají sem tam a McClane jednoho po druhém likviduje, ale pořád se to děje ve svižném tempu a s vtipnými průpovídkami.

Hotel Rwanda (2004)

Působivý film o lidské odvaze, která se nebojí postavit nesmyslému vraždění. Otevřenost některých scén, mě opravdu šokovala. Zvláště projížďka v autě po cestě kolem řeky. Nechápu, jak mohly mezinárodní organizace takhle selhat.

Městečko Twin Peaks - Pilot (1990) (epizoda)

Detektiva Coopera a ostatní postavy ze svérázného městečka jsem si zamiloval. Kdo uvidí tenhle úvodní díl, ten se beze zbytku seriálu neobejde. Možná si i najde nějaké to poleno na pokec. : )