Underworld: Evolution (2006)

Nemám nic proti upírům nebo vlkodlakům, ale ten tento film je pro mě o ničem. Hlavní těžiště je podle mě stále v akčních scénách, kterté jsou upřímně řečeno, tím nejlepším z celého filmu. Příběh je daleko v zadu a nehraje ve filmu příliš velký význam. Jsem zvědav, zda se časem natočí i třetí díl. Já se na něj těšit nebudu.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Mistrně natočený film o tom, jak hluboce mohla klesnou vlivem pověr a předsudků společnost konce 17. století. Člověk si musí klást otázku, proč lidé páchali takovéto nelidskosti? Film na tuto otázku skvěle odpovídá a to zkrze charakterové role hlavních postav. Nechybí zde bázlivé stařeny, bigotní kněží, několik pokrokově smýšlejících lidí a především chamtivý inkvizitor, který nesoudí pro pravdu, ale pro naplnění svého měšce jakýmkoliv způsobem. V něm se tak vytváří obraz toho pravého zla, kterého se ostatní lidé tak bojí.

Smrt panen (1999)

Po dlouhé době jsem viděl něco, co mě opravdu hluboce zasáhlo. Je to zvláštní, ale z filmu na mě doléhá velká úzkost a bezradnost hlavních hrdinek. Dá se říct, že s nimi hluboce soucítím a jejich sebevražda se mě hluboce dotkla. Smrt panen pro mě patří mezi ty filmy, které dokážou apelovat na divákovy pocity v zásadě nenásilnou formou. Prostý tragický osud jedné "průměrné" rodinky a přesto tak zdrcující pro divákovu psychiku. Viděl jsem už spoustu filmů, které se snažily "vytlouct" co možná nejvíce z různě tragických témat, ale neuspěly. Scény plné pláče, očividného bezpráví a krutosti jimiž tyto filmy oplývají, člověka jistě pohorší a možná i rozesmutní, ale přesto to není ono. Tento film citlivému divákovi svírá duši zevnitř. Krása dívek umírajících vlastní rukou pro bezradnost nad životem. Touha po svobodě manifestovaná v odvaze skoncovat se světem kruté výchovy a velké tajemstí života dívek, které se během celého filmu snažíme rozplétat. Toto nezodpovězené tajemství je zároveň i tím co všechny sestry spojilo a zůstalo i po jejich smrti. Kdo tento film neviděl, měl by to rychle změnit. Nebude litovat.

Mumie se vrací (2001)

Kvalita filmu rozhodně poklesla. Je zde sice mnohem více akce a celkové tempo filmu je větší, ale to nestačí. Film přece nemůže stát jen na akčních, zábavných nebo jiných scénách. Mohlo to být mnohem lepší pokračování. Kdyby se natočila trojka, tak by zřejmě dopadla podobně jako Van Helsing.

Mumie (1999)

Sympatický film u nějž se dá skvěle relaxovat. Hlavní hrdina upřímně řečeno nesahá Indina Jonesovi ani po kotníky, ale i tak je to dost velký sympaťák. Zápletka je zajímavá a některé scény, třeba let v dvouplošníku, se mi opravdu líbily.

Van Helsing (2004)

Tohle je trošku moc. Jak mohli proboha vytvořit takový scénář? A co ostatní prvky filmu? Nesou se ve stejném duchu. Podle mě je to pořádně přeplácaný film, který si někoho může získat snad jen svými vizuálními efekty.

Den poté (2004)

Některé věci jsou opravdu přehnané, ale jinak to je zcela jistě nadprůměrně dobrý film. Navíc pro mě bylo chytlavé i téma. Film sice nemá žádné hluboké poselství, ale je postaven na zajímavé myšlence. Dá se o tom přemýšlet.

Saw 2 (2005)

Podle mě kalita filmu poklesla. Mnohem více, někdy až příliš, nechutných scén. Proč jich tam muselo proboha být tolik? Občas se mi dělalo špatně. Film je z velké části postaven na ukazování těchto scén. Chtělo by to nějakou invenci a nemyslím tím nové způsoby zabíjení lidí. Konec samozřejmě zůstal nakloněný pokračování.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Pětka jak vyšitá. Já mám osobně nejraději Kocoura. Koho obdivujete vy? Pakoňovu mámu? : ) Nejlepší komediální seriál jaký znám. Kopec nenucené zábavy. Nejraději mám 5 a 6 sérii.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Další klasika z doby, kdy jsem chodil na základní školu. V té době to pro mě byl nedostižný seriál. Dnes už se kněmu stavím o poznání rezervovaněji. Některé momenty seriálu se však zapomenout nedají. : )