Rituál (1973)

V žánrových kategoriích chybí ještě muzikál a krimi. Potěšilo by mě, kdyby se někdo rozhodnul tento film přetočit, protože by tomuto námětu slušel mnohem tajemnější háv s pořádně děsivou hudbou. Starousedlíci by mohli být ještě více ulítlí. Taky by snímku prospělo, kdyby se alespoň několik scén odehrávalo v noci, nebo k večeru.

Andrej Rublev (1966)

Velmi těžký snímek téměř bez děje, který diváka udolá duchovní (myšlenkovou) silou. Jedná se o historické drama. Žánrová kategorie "válečný" je zcestná. V celých 3 hodinách je 10 minut, ve kterých tataři zaútočí na jedno bezmocné město.

Rabbits (2002)

Krutě drsná satira a výsměch americkým sitcomům. Doslova bez legrace !!!

Ve jménu otce (1993)

Vynikající film, který není "vymyšlený" tak jako Vykoupení z věznice Shawshank.

Manželka Ronalda Sheldona (2001) (TV film)

V rámci českých televizních filmů je to možná nadprůměr, ale když si uvědomím, jaké tv filmy dokáží točit v zahraničí, tak ve mě převáží pocit, že s tak dobrým námětem se daly dělat "věci".

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Tento film má dvě tváře. Jedna se dá charakterizovat jako průměrná komediální slátanina. Druhá jako dojemně romantické drama. Dohromady to vypadá tak, že přihloupě trapné scény střídají scény, které jsou nesmírně UVĚŘITELNÉ a tak silné, že diváka doslova pohltí.

Čarodějův učeň (1977)

Luděk Munzar nepatří mezi moje oblíbené herce, ale tady s Jaroslavem Moučkou odvedli perfektní práci, krásný dabing. Tento animovaný film je jedinečný v mnoha ohledech, mě se ale nejvíce líbila výtvarná stránka. Učni, havrani, čaroděj a jeho proměny to vše bylo krásně vymalováno. Přesto bych vytkl to, že krabat a ta jeho dívka si byli tak podobní, že bych řekl, že jsou bratr a sestra. Na závěr bych zmínil, že se jedná skutečně o POHÁDKU (někteří pochybují). Je zde jasně a čistě vylíčeno dobro a zlo, v závěru přichází happy end. Pro mě bez diskusí pohádka.

Jízda vysočinou (1962)

Velmi pěkný western, krásně natočený. Ve srovnání s jinými je určitě nadprůměrný. Trošičku jsem se pouze pozastavoval nad prazvláštním chováním většiny postav, ale možná, že to takhle na divokém západě opravdu chodilo, co já vím.

Krvavá neděle (2002)

V podstatě hraný dokument, který diváka (ne)násilně dostává tam, kam chce. Jeden z nejvíce realistických snímků, který jsem, kdy viděl.

Anděl zkázy (1962)

Já mám nejraději právě absurdní drama, ale u tohoto snímku mě dosti věcí zklamalo. Námět je výnikající, ale všechno ostatní mi připadalo vlažné. Scénář, formální stránka, režie, herci. Nakonec to bylo i málo absurdní, Buňuel měl mnohem více přitlačit na pilu.