Stroszek (1977)

Dobro se šíří napříč čsfd a už dorazilo i ke mně. Díky uživateli A_FISH jsem mohla zhlédnout tento skvost, po kterém jsem dlouho toužila. Naštěstí jsem nebyla zklamaná. Bruno S. se svým nepřítomným pohledem mě nadchnul, stejně jako režisér tohoto filmu. Na jeho další díla se teprve chystám a věřím, že mi mé nadšení vydrží. Ze scén, které mě bavily nejvíc, musím jmenovat dražení Brunova domu (licitátor byl opravdu nepřekonatelný), náklaďák kroužící po parkovišti a samozřejmě evergreen, tančící kuře.

Kajínek (2010)

Mně se to prostě líbilo. Asi proto, že je to takovej fešák sympatickej, a navíc to jak zdrhnul z toho Mírova, to prostě nemá obdoby. Takže jo, na český poměry slušnej akčňák. A ten Venca Bártů se taky snažil, i když nejcharismatičtější je takhle zezadu, když si sundá tílko...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Jakožto nekritická obdivovatelka dila paní Rowlingové jsem samozřejmě nadšená. Film mě nezklamal, děj znám z knížky, takže jsem mohla obdivovat triky, animace a krásnou přírodu, ani mi nepřišlo, že to trvalo skoro dvě a půl hodiny. Je vidět, že to byla příprava na velké finále, vše podstatné se uděje až v druhém díle sedmé části, na který už se samozřejmě taky těším.

Ženy v pokušení (2010)

Nenáročná, příjemná komedie, která mi zvedla náladu. Nic není nemožné... co si takhle nabrnknout chlapce vlastní dcery? Budu o tom přemýšlet.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Skoro přesný převod knižní předlohy, kterou jsem četla nedávno. Vše odpovídá mým představám, kromě svlečené Lisbeth. Podle popisu bych si představila rachitickou anorektičku, na plátně však vidíme posilovnou vypracované tělo, za které by se nemusela stydět ani účastnice celostátního přeboru švédských kulturistek. Jinak nemám co vytknout a vrhám se s chutí na další díly.

Mělký hrob (1994)

Kdyby se vám náhodou stalo, že váš spolubydlící druhý den po nastěhování umře a nechá po sobě kufr plný peněz, v žádném případě si je nechtějte nechat. Mohlo by to totiž skončit dost špatně, protože by ty peníze mohl chtít ještě někdo jinej. A to jde potom veškerá legrace stranou, protože jak známo, prachy jsou mocná čarodějka. Člověk ani neví jak a už někomu pižlá nožičku či ručičku a běží do Baumaxu kupovat si rejč. A z nejlepších kamarádů se stávají prohnaný hajzlíci, který vám jdou po krku. Takže jak říkám, radši hned volejte 158 a máte klid.

Nájemník (1976)

Jo jo, někdy to má nesporné výhody, když člověk bydlí v rodinném domě, pokud možno v přízemi... Pan Polanski mě překvapil tím, jak zvládnul nejen režírovat, ale zároveň i zahrát hlavní roli. Na plátně je prakticky celý film a jde mu to skvěle. Dokonce i ten mejkap mu seknul. Jinak tématu "Byt a jeho vliv na obyvatele" se pan režisér věnoval i ve svých předchozích neméně povedených filmech Hnus a Rosemary má děťátko.

Otevři oči (1997)

Tajemný film, záhadné události, krásná Penelope - co víc si můžu přát. Ani mi vlastně nevadí, že až tak úplně přesně nevím, co tím chtěl básník říct. Ony ty skoky v čase a prostoru většinou nekončí moc dobře a ještě hůř se vysvětlují zvídavému divákovi. Ale bylo to hezké a takové neholyvůdské, takže to beru, šéfe. A je mi úplně jedno, že existuje nějaký remake s Tomíkem Cruisem.

Sekretářka (2002)

Maggie Gyllenhaal je taková trochu zakřiknutá děvenka, která má ráda bolest, takže se různě píchá a řeže, má na to dokonce speciální soupravičku. Pak se nechá zaměstnat jako sekretářka a zjistí, že ještě lepší je nechat se občas proplesknout od šéfa. Ten z toho sice má nejdřív výčitky svědomí, ale protože se mu to vlastně libí, tak láska zvítězí, čili to dopadne ke všeobecné spokojenosti. Takže pokud máte nějakou úchylku, nenechávejte si ji pro sebe. Mohli byste litovat.