Reach for the Sky (1956)

Letectví okolo WW2 mi není úplně cizí, ale přesto se musím přiznat, že mi jméno Douglas Bader moc neříkalo. Na Reach for the Sky jsem narazil jen šťastnou náhodou a musím říct, že jsem moc rád. Je neuvěřitelné, co člověk dokáže svojí vůlí a s velkým sebezapřením. Obával jsem se delší stopáže, ale zvládl bych i několik desítek minut na víc. Film mi příjemně plynul a u konce jsem měl tendence pustit si ho znovu. Jediné, kdy jsem byl na vážkách bylo, když byl Bader v zajetí. Zde mi nesedělo, že by s ním Němci zacházeli tak slušně, ale nevím. Jako bonus tu byla velmi sympatická Muriel Pavlow. Dlouho jsem neměl tak jasno o hodnocení.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Nic moc mi to neříká. Mělo to být něco jako Pulp Fiction? Asi nesporné je to, že herci zde byli skvělí, ale to to nezachrání. Nikdy víc o tom nechci slyšet a už vůbec ne, to vidět.

Masivní stroje (2004) (seriál) odpad!

Hodnotím pouze díl o bombardérech. Nic moc zajímavý dokument ve, kterém účinkuje zřejmě lehce retardovaný člověk. Vypovídající hodnota bídná. Škoda slov. Třeba jiné díly jsou dobré, ale kvůli tou pošukovi se ani nepokusím na ně podívat.

Senna (2010)

Nejsem zrovna fanouškem F1, ale tomuhle říkám zklamání. Den před shlédnutím jsem viděl TG, kde se chvíli věnovali A. Sennovi a tech pár minut řeklo mnohem více než tady celých 162 min. Jednalo se zřejmě o nejlepšího pilota. Tomu věřím, ale tohle je snad až urážející. Je zde vynecháno takřka vše negativní. Prý sám prohlásil, že nezávodí aby byl 3. nebo 2., ale aby vyhrával a šel si za svým tvrdě. Proti tomu nic nemám, ale tady jde o glorifikaci. Navíc pochybuji, že Prost by sám o sobě takhle mluvil. Je vidět, že se střihač nenudil a asi tu bylo i dost vytrženo z kontextu. A dlouhé nudné pasáže některých starších komentátorů se dali jen těžko spolknout. Jako příjemný film o Sennovi OK, ale vypovídající dokumentární hodnota bídná. Škoda

Hra o trůny (2011) (seriál)

Zase jednou kočička s pejskem dělali dort. Nějak mě to nevtáhlo. Bylo to přeplácané s rádoby hlubokými dialogy, které stejně bylo o ničem. Jen samé kecy v kleci. A akce dost bídná. Ztráta času i o tom psát. Asi nejsem správná ovce. Shlédl jsem to až na doporučení kolegy, který je dost vybíravý, ale také podlehl davu. Asi zde platí heslo bývalého učitele, který tvrdil, že v úspěšném filmu (seriálu) musí být m*d a smrt. A tady bylo obojího dost. Pro mě to nezafungovalo. Ale abych nebyl jen negativní, tak musím uznat, že poslední dva díly 4. série byly přijatelné.

Cola, láska, čokoláda (1979)

Jeden z prvních filmů, co jsem viděl na VHS. Pamatoval jsem si jen matně pár útržků. A stále nemůžu říct nic zlého. Není to ani tak vtipné, jako spíš úsměvné a nejde o nic úžasného, ale pěkné ujeté baby a hlavně nádherné prostředí mě baví i po letech. Asi bych dal 3*, ale z radosti, že jsem to po letech našel a viděl jednu přidám.

Vlk z Wall Street (2013)

Tady mluvila za vše reakce sousedky v kině: "Co? To nemyslí vážně." Mám pocit, že dneska musí být v každé větě minimálně jedno sprosté slovo. Opravdu budeme zbožňovat grázly, kteří bohatnou tím, že oberou o úspory jiné? Za ty peníze smaží. kupují auta, domy a lodě? Nakonec dostane vtipné tři roky a dál vydělává tím, že radí jak krást. Vážně se mi příčí glorifikace grázlů. Tohle má být návod, že k penězům se dá dostat jen minimálně dva druhy drog a zlodějiny... Abych nebyl jen negativní, tak musím uznat, že po filmařské stránce to bylo dobré, ale to je tak vše. A ještě mě to okrade o tři hodiny života. Už nikdy!!!

Kazatel (2004)

Tohle téma mám celkem v oblibě, takže když jsem viděl v názvu "Kmotr", tak sem se těšil, ale asi to vymýšlel nějaký "inteligent". Rozhodně to není taková tragédie, jak to vypadá podle hodnocení. Herecké výkony nejsou nejlepší, ale viděl jsem i horší v lépe hodnocených filmech. Tak nějak mi bylo dost líto Adriho, ale když někdo šel do takového "obchodu"... Klass byl nesympatický a rozhodně mi nevadilo, že jsem věděl, že ho popraví a ani, že se tak stalo. Vždy jsem tvrdil, že se pěkným blondýnkám nedá věřit. Rozhodně to stálo za shlédnutí.

Cotton Club (1984)

Spíš 3,5*. Ze začátku jsem netušil co čekat. Bylo tu dost komentů, kde jsem četl, že se sem Gere nehodí a tak sem se k tomu možná z kraje stavěl, ale pletl jsem se. Nehraje tu drsného mafiána, ale hudebníka a herce, což mi k němu rozhodně sedlo. Jinak (vedlejší) zápletka celkem standardní. "Mafián se chová jak nemá, tak se ho musí zbavit". Nepřekvapí nezklame. Akorát mi tam vadil ten skoro monolog blondýny kousek před koncem, to bylo uši rvoucí.