Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Tak takový mišmaš potvůrek jsem ještě nikdy neviděl a vidět, v pravdě,už nikdy nechci. Kdyby aspoň ty masky byly dobře udělané, na masopustu by měli jistě úspěch, ale mě to fakt nevzalo. Atmosféru film měl první půlhodinu, poté již byl pro smích. Kdyby mi bylo deset, asi bych byl okouzlen, žel se mnou se to již nesetkalo. Scenáristický mišmaš, slabá produkce, slabý příběh. Škoda. PS: jak říká becki_tu, jedná se o čistokrevnou pohádku pro děti a s tím se dá jen souhlasit. Leč i mnohé pohádky pro děti umí potěšit nejednou dospělé srdce, tato je zkrátka čistokrevná:-).

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Rok jsem shlédnutí tohoto filmu odkládal, ač jsem ho již doma měl, protože jsem čekal vyloženou akci pro děti. Naštěstí se tak nestalo a film měl svou hloubku i temnější atmosféru. Zkrátka jsem překvapen, ale byla to fakt zábavná výborná fantasy, mělo to hlavu i patu, zajímavé myšlenky a úžasný konec hlavního záporáka (kdo viděl, ví:-)). Kvalitní fantasy oddechovka.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Celá série je charakterizována výborně akčně a bez nepřehledných střihů udělanými zběsilými jízdami, jednoduchým ne však úplně hloupým příběhem a výbornou hudbou. To vše najdete i ve trojce, které oproti minulému dílu dávám čtyři hvězdičky. Je to především za absenci divočin na druhou typu stometrový skok na loď v minulém díle a japonské prostředí, které v rámci série dává příjemnou a zajímavou změnu. Jinak začátek filmu mě málem odradil, ale stojí za to vydržet. PS: taky jste se přistihli, jak jste při závodění celí napnutí skoro jako by naši hráli v hokeji o zlato:-)?

Rychle a zběsile 2 (2003)

Krásné tři. Dostal jsem, co jsem očekával a překvapivě ještě trochu víc. Film graduje stále víc a víc sci-fi scénami, ale to už tak bývá. JInak je film překvapivě zábavný, ústřední dvojici vybrali dobře. Je taky dostatečně svižný, příběh není úplně tupý. A scény s auty jsou natočeny výborně. Přehledně a napínavě. Aneb kdo má rád rychlé auta a nebude čekat od toho filmu něco úžasného, na své si určitě příjde. Já jsem se bavil dobře.-).

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Jednička mě moc nevzala, mám raději temnější filmy, ale to právě už dvojka díky surfaři měla. Takže ať se práší za kočárem, tři hvězdičky za víceméně vkusnou trikově i dějem scifárnu + jedna hvězdička každému filmu, který zjitří mou fantazii originálním pojetím ufona - voalá a máme tu čtyři krásné hvězdičky

Jackie Brown (1997)

Jednou, dvakrát, čtyřikrát, pětkrát... Kolikrát ještě tento film uvidím a pokaždé mě tento film překvapí jak je jemný, citlivý, detailně vychytaný. Krásná love story (tentokrát dospělá a bez kýče), vychytané krimi drama a ještě k tomu zábavné. Jakoby Tarantino udělal extra nadýchanou a jemnou esenci Pulp fiction. A když si uvědomím, že to byl kdysi jeden asi ze dvou tří filmů z videopůjčovny, které jsem se nedodíval, v životě. No byl jsem mladý a hlupý:-).

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Řeknu to asi tak: béčko jako z praku, scénaristicky, příběhem, dialogy. Opravdu pokleslá náročnost. ALE kdo z vás miluje predátory nebo vetřelce - můžete si snad tento film nechat ujít? Nemůžete! A už jste viděli planetu predátorů.-)?!

Wrestler (2008)

Další průměrný alternativní film na téma jak špatné a smutné je být ztroskotanec. Film se vyhnul každému kýči, ale ani neperlil v nějakých fascinujících hloubkách. Zajímavá exkurz do světa wrestlingu, který u nás zas tak dopodrobna neznáme, ale jinak ve filmových klubech takových filmů můžete vidět deset za měsíc. Největší klad - úžasný brilantní Mickey Rourke. Další variace na téma Requiem za sen, jen více pietní a méně šokující a dramatické.

Vyvolený (2000)

Tak to je film, který u mě zraje jako víno. Již jsem viděl čtyřikrát, a je to natočeno tak citlivě, soustředěně a s gradací, že až geniálně:-). Máte rádi hrdinské filmy? Máte rádi supermana? A batmana? A Jana Tleskače? Dejte si tenhle reality superman film a uvidíte, jestli to bude váš šálek čaje. Můj je určitě. Ta úžasná myšlenka udělat klasický příběh superhrdiny reálně je zkrátka n*á*d*h*e*r*a.