Láska na druhý pohled (2009)

ťažko mi je súdiť, pretože ničím podobným som vďaka Bohu nemusel prejsť, a teda neviem porovnať ako verne tento smutno-romantický príbeh zachytil útrapy ľudí, ktorí sa musia vysporiadať s výčitkami svedomia, stratou blízkych osôb a vrátiť sa späť do "šťastného" života. osud vie byť poriadne krutý a tento film podľa mňa celkom citlivo poukázal aj na takéto zamračené, upršané okamihy, nesnažil sa pri tom tlačiť na pílu a drásať citmi diváka, len ma previedol príbehom spisovateľa, ktorému Jennifer pomohla vysporiadať sa s minulosťou a začať od znova. hold, láska hory prenáša a vyslúžila si za to moje 3*

Charlie Bartlett (2007)

celkom pútavé rozprávanie o pozitívnom myslení, spolupatričnosti, vzájomnej podpore pri riešení problémov a samozrejme šťastný koniec, bez ktorého by to v tomto hollywoodskom filme ani nešlo. síce nepatrím medzi týpkov, ktorí spadnú na zadok, keď jediný americký astronaut v Armagedone zachráni celé ľudstvo alebo v Avatarovi pochváli modrého indiána, ako dobre vie po anglicky, práve tak ako v Planete 51, kde sa znova pozemšťan s vlajkou USA zaraduje, že aj zelení mužíčci hovoria jeho rečou, ale jedno musím uznať, vo vymývaní mozgov sú neprekonateľní a závidím im ich schopnosť ako sa dokážu psychicky zmobilizovať. presne vďaka takýmto filmom budujú svoju súdržnosť a v tomto sú o poriadny krok pred ostatnými národmi. film určite splnil svoju úlohu a za to získava moje tri *

Sissi a Yetti (2007)

mám rád dvojzmyselný humor a v tomto animáku ho boli plné priehrštia. ak sú muži veľké deti, tak táto rozprávka prešpikovaná sexuálnymi narážkami je presne pre nich. ako milovník európskej histórie oceňujem, že príbeh zasadili do reálneho prostredia, medzi reálne osobnosti. a prečo nie? veď aj členovia cisárskej rodiny boli ľudia z mäsa a kostí a určite mali tiež svoje neresti. páčilo sa mi to a viaceré hlášky stáli za to!

Planeta 51 (2009)

s odstupom dvoch dní od zhliadnutia tohto animáku mi príbeh úplne vyšumel z hlavy. v pamäti mi utkvel jediný vtipný moment, a to korkový štupel, ktorý mal ochrániť mimozemšťana pred zneužitím americkým astronautom. možno, keby to nebola rozprávka pre celú rodinu, ale prispôsobila svoj humor len deťom alebo naopak len dospelákolm, tak by tvorcovia urobili lepšie. na druhej strane mala rozprávka šťastný koniec a ja som si pri nej odpočinul, takže 3* si právom zaslúži

Neznámý svůdce (2007)

na matematiku som nikdy nebol génius a v tomto filme bolo kombinatoriky pri hľadaní vraha viac než dosť. navyše som čakal, že Bruce bude ako vždy akčným hrdinom a Halle bude sexy Bondovým dievčaťom, ale nič z toho sa v tomto filme nekonalo. a ani záver filmu ma nejak extra nešokoval, takže suma sumárum p r i e m e r

Marie Antoinetta (2006)

čakal som viac histórie, viac politiky, viac myšlienok rodiacej sa veľkej francúzskej revolúcie, ktoré sa preniesli až za oceán a hlavne som bol zvedavý na humánny vynález doktora Guillotina, ktorý mala tú česť osobne vyskúšať aj Mária Antionetta, no videl som len módnu prehliadku, cukrársku šou a zvláštnu modernú hudbu, ktorá pôsobila na môj vkus dosť rušivo. Formanov Amádeus sa nemusí báť konkurencie.

Králova přízeň (2008)

z každého rožku trošku, kúsok histórie, štipka romantiky, za hrsť drámy, okorenené zradou, závisťou a pomstou, ale celkovo táto všehochuť dosiahla len priemer. suché skonštatovanie, že anglický kráľ striedal jednu dvornú dámu za druhou, nehľadal však lásku, potreboval iba splodiť mužského potomka. namiesto filmu mali radšej natočiť kvalitný dokument

Krvavá revoluce (2008)

agónia od prvej do poslednej minúty. v polovici filmu som sa už vážne obával, že k revolúcii ani nepríde a keď konečne začala, tak som sa nestačil čudovať čo je to za revolúciu, ktorú potlačil jediný generál a asi 5 vojakov. myslím, že akákoľvek vzbura vo väznici je veľkolepejšia než tento film

Mongol - Čingischán (2007)

pripúšťam, že som bol poriadne unavený, ale aj tak sa mi málokedy stáva, že pri filme zaspím a navyše ma ani netrápi ako to skončilo a nemám ani chuť si to pustiť znova, pretože to bolo hrozne nudné. mongolská príroda je zaujímavá, ale je to to jediné, čo ma na filme upútalo, príbeh bol veľmi slabý.

Moliere (2007)

krásne! príbeh o Moliérovi ma upútal, už po pár minútach som sa preniesol v čase do súvekého Francúzska. Interiéry, zámok a hlavne kostýmy boli bezchybné. inteligentná komédia, kritika pokrytectva pomocou humoru ma dobre pobavila. konečne film, korý dokázal skĺbiť biografické fakty zo života jedného z najväčších francúzskych dramatikov s klasickým príbehom romantickej lásky. vrelo odporúčam tento film.