Oculus (2013)

Na jednu stranu zajímavé, na druhou to mohlo být mnohem zajímavější. Ani mi tak nevadilo neustále prolínání přítomnosti s minulostí a skutečnosti s fikcí, kdyby to nebylo celý film pořád dokola. Některé pasáže byly nedomyšlené, nedotažené do konce, takže celek působí poměrně nudně. Ale snaha byla a je to vcelku koukatelné, takže 2 a půl hvězdy si tenhle horůrek snad zaslouží.

Plivu na váš hrob (2010)

Člověk, kterýmu se tenhle film líbí, musí být podle mě psychicky narušenej. A to už vůbec nemluvím o těch, kteří se podíleli na jeho natáčení. Brutální, nechutný, násilný scény, který si ještě kameraman vychutnává do detailů, takový věci by se podle mě vůbec ve filmech objevovat neměli. Pak se můžeme divit, že chodí po světě chovada, který se nad podobným filmem od dvanácti ukájí, až to jednou vyzkouší na vlastní kůži. A to poměrně vysoký hodnocení tady mě poněkud děsí.

Vampire Academy (2014)

Škoda! Dalo se z toho vytřískat mnohem víc! Knížku jsem sice nečetla, ale slyšela jsem od kamarádky, která je na knihy a filmy podobného tématu expert, že je to chytlavý a kvalitní (v rámci žánru) čtení. A i kdyby ne, filmové zpracování v sobě skrývá velký potenciál, ale někde se stala chyba a nakonec je z toho celkem slušnej prů*er. Herci taky žádný zázrak, i když Zoey Deutch byla opravdu sympatická. Tak uvidíme, jak to bude dál. Třeba se k té lepší verzi ještě dopracujou. Já si na ní rozhodně počkám. Takových oddychovek na ohrané téma není nikdy dost.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Prvotní dojmy byly trošku rozpačité, což ovšem nekladu za vinu x-menům, ale spíše střihům, které byly na můj vkus tak rychlé, že jsem chvílemi vůbec nestačila sledovat. Dějová linka byla hodně komplikovaná, ale při troše snahy se to dalo stíhat a utvořit si ucelenou myšlenku. Vtipné scény nechyběly, jen si nejsem zcela jistá, zda se opravdu hodily. Každopádně jsem se zasmála a za to jsem ráda. Z herců opět moji drazí a milovaní - James McAvoy a Jenn Lawrence, takže z této dvojky jsem byla v sedmém nebi. Ovšem vítěz může být jen jeden a v tomto kousku jednoznačně vede James, který zazářil a táhl celou partu. Podle mě by bez něj snímek ztratil sex-appeal, ale je to jen můj názor, zcela subjektivní. Prostě ho mám ráda a mnohé filmy miluju především díky (nikoliv kvůli) němu. Celkově tedy hodnotím pozitivně, nenudila jsem se, scény vtipné střídaly scény dojemné, do toho samé akce a reakce... Spokojenost

Divergence (2014)

Pro všechny, kteří milují příběhy typu Hostitel, Hunger games, takové ty spíše holčičí, napínavé, romantické scifi / fantasy. V tomto žánru výborný film, povedený, zajímavý, rozhodně dokázal udržet moji pozornost. Herci sympatičtí, nemám si na co stěžovat. Fascinují mě hodnocení některých, kteří srovnávají nesrovnatelné a očekávají nesplnitelné. Sama jsem knihu sice nečetla, ale tento druh příběhů mám ráda, baví mě to, ať si každý hodnotí jak chce. Jen by možná bylo dobré se zamyslet, pro koho jsou podobné filmy točené, jaký mají smysl a co je jejich cílem. Divergence si rozhodně své diváky najde, stejně jako čtenáře a já určitě budu jedna z nich.

Ranhojič (2013)

Vždycky je co vytknout a v tomto filmu takových okamžiků bylo hned několik, ale určitě to nebylo na škodu. Zajímavý příběh, kvalitní myšlenka, dobré provedení a sympatičtí herci. Většinou mi vadily jen kosmetické chyby, nedostatky, ne všechno bylo do detailu promyšlené nebo zcela věrohodně provedené, ale to už bych to opravdu hodně pitvala. S celkem jsem moc spokojená. Ačkoliv je to neskutečně dlouhý film, nenudil a ukázal spoustu zajímavého. Můžu jedině doporučit.

Podivní (2010)

Super! Já jsem se bavila. Sice musím přiznat, že bylo předvídatelné, kdo to nakonec přežije a předpokládat se dal i ten otevřený konec, ale co na tom?? Co mě nejvíc potěšilo byl fakt, že ačkoliv se ve filmu objevilo několik "krvavých" scén, všechno bylo decentní, žádné velké brutální scény. A takové filmy u mě vítězí, protože když se místo příběhu bojím víc krvavých a nechutných scén, které jsou mnohdy zobrazeny opravdu detailně, okamžitě vypínám. Na to vážně nejsem zvědavá. V Podivných je všeho tak akorát a s výsledkem jsem vcelku spokojená.

Pan Nikdo (2009)

První dojem byl, že tuhle šílenost nemůžu nikdy pochopit nebo rozluštit. Kdo je sakra tohle a co se zase děje? Proč je to tak a ne jinak? Pak mi ale došlo, že o to vlastně vůbec nejde. Život nemůžeme rozluštit. Nemůžeme pochopit, proč se co stalo a proč právě tak. Život se děje. A ať se rozhodneme pro tuto nebo pro jinou cestu, vždycky to nakonec nějak dopadne. Třeba špatně. A třeba taky ne. Každý okamžik je jen hromada nabídek pro změnu. Můžu jít ven, sednout na první autobus co pojede kolem a na konečné přestoupit zas na jiný. Nebo můžu zůstat doma, pustit si další film a přemýšlet o tom, jak by mohl být můj život jiný, kdyby...

Země nikoho (2001)

Tenhle film jsem, stejně jako mnohé další, zhlédla v rámci školních filmových projekcí a upřímně, většinu z nich jsem opravdu protrpěla. Asi na ty filmy "vyššího levelu" nemám buňky. Ale Země nikoho mě opravdu bavila. Ač v takovém prostředí a takové situaci, byla vidět nadsázka, humor a neskutečná přirozenost postav. Nesmyslnost války, nesmyslnost rozhodnutí "těch nahoře", které pěšáci ani v nejmenším nezajímají a jak lehce mohou manipulovat lidé lidmi. Lidská hrdost silně hraničila s hloupostí, tak jak tomu bývá a konečná scéna tomu všemu dodala korunu. Kdyby to byl fantasy film, určitě bych se zasmála. Ale tohle bohužel není jen snůška výmyslů.

Vzpomínáš na Dolly Bell? (1981)

Celkem slušné, chvílemi vtipné, ironické pokoukání. Nadšení se nedostavilo, ale zklamání taky ne, tak je to dobrý. Dost mi vadila ta písnička, která ve filmu zazněla asi tisíckrát, hrůza! Ale jako celek byl tento film stravitelný, nenudící.