Columbo - Poslední pocta komodorovi (1976) (epizoda) odpad!

Nejhorší díl celého seriálu. Columbo jede na špatném tripu, vyšetřování vypadá jak etuda z dětského pískoviště, všechno špatně. Závěrečná scéna je neprovedená, hraje se na diváka a ono to prostě nefunguje. Nutno říct že tomuto dílu evidentně nevěřil ani Falk, jeho výkon je pofidérní a komodor uzavírá vůbec celkové mizernou pátou sérii.

Nadace - Duch jednoho matematika (2021) (epizoda)

Tak dobře, chápu, že v tak dlouhém eposu jako je Nadace je dost času se věnovat nepodstatným ptákovinám, ale tohle je třetí díl a mně pomalu dochází trpělivost. Ještě to chvíli vydržím, ale způsob, s jakým scénář zachází s epičností předlohy je prostě na pár facek. O nějaké gender switche mi nejde, to mi netrhá žíly vůbec. Ale v okamžiku, kdy místo dějového posunu se seriál snaží diváka vysloveně tahat za nos, cpát mu nějakou soap romanci, hlavně když divák "ví", tak to je na pár facek. Dám tomu dva tři díly a pokud se to nemíní spravit, tak do toho hážu vidle.

Preacher (2016) (seriál)

Komix začíná koncem desáté epizody a první série tak funguje circa jako návod na osobu kazatele, Tulip a Cassidyho (ovšem jen velmi omezeně). Bohužel si myslím, že AMC s tímhle trochu šlápli do lejna. Samotný komix je poměrně dlouhé a těžko zvladatelné dílo, kterému se jednak seriál nemůže rovnat, druhak ten vyplácal deset hodinových epizod na něco, čemu se komix ani nevěnuje. Seriál vyplácal příliš energie na něco, co není ani podstatou předlohy, dostat se do kolejí bude pro druhou sérii velmi obtížné, především bude muset být násobně svižnější. Za čtyři, ale důvod je spíš to, že si prostě Preachera užívám, osobně mě překvapuje množství pozitivních reakcí od lidí, co Ennisovo dílo neznají.

Stranger Things (2016) (seriál)

s01 - první půle velká jízda, druhá je trochu čekání na závěr. Množství kdejakých odkazů a poklon je místy až otravné. Celkově 4*

Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda (2015) odpad!

Že od Alvina a jeho bratrů nemůže jeden čekat nějaký zázrak, to je realita a s tím do toho i divák jde. Ale tohle je fakt kanál, vždyť je to tak slaboduché, že je proti tomu libovolná epizoda Gumídků hotové filosofické dílo. Není tam nic, špatné, dobré, prostě něco se najednou děje a nedává to smysl, ok. A to je asi největší tragédie Alvina - ono to prostě nefunguje jako pohádka, není to komedie (těch pár předpokládaných gagů to nevytrhne), není to ani rodinný film, není to prostě nic. Mizerné herecké výkony(Dejv vypadá jak po těžké opici celou dobu), scénář psaný po lobotomii, pofiderní hudební výběr, jediné co na filmu zaujme je - na údajně rodinný film s cílovkou kolem deseti let - opravdu velké množství záběrů noh, zadků a výstřihu ladných děv.

Osm hrozných (2015)

Quentinovy postupy se mi zajídají už delší dobu, množství nadbytečné omáčky, která v podstatě maskuje slabomyslnost hlavního příběhu, se dostává za hranu. Dělá to od Billa, tentokrát to ovšem zazdil - postavy (hlavní i vedlejší) jsou vesměs jalové a neurčité, příběh je dost slabý a nakonec i tolik adorované dialogy nejsou v TH8 nic víc, než bezbřehé plácání slámy vyhnané nahoru výbornou kamerou a střihem. Tři hvězdy - vesměs za zpracování. Nevím, na co potřeboval Morriconeho, hudba je průměrná, Samuel je tentokrát hodně nevýrazný (doslovně, tolik k údajně reminiscenci Julese, kterému zde nesahá ani po vajca) a Roth vykrádá Waltze tak okatě, až je z toho na blití.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Nic, kromě Deppa se ve filmu v podstatě nic závažného nestane, takže kdo neviděl, o nic nepřišel. Evil mind zločince si musí laskavý divák domyslet sám, protože film se topí sám v sobě, negraduje (spíš umírá), upoceným tempem kráčí tam, kam nakráčet musí.

Interstellar (2014)

Není moc co řešit, to podstatné tu myslím napsalo už pětset lidí dřív, než já. Přeceněný film skoro po všech stránkách, tři hodiny facepalmů, otravno v mnoha odstínech a i Zimmerova hudba je dobrá jen proto, že je to vybrakovaný Glass.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Totální nuda, ze dvou třetin zaplněné kino se zasmálo tak možná 3x, moje dcera(6) ani jednou a půl hodiny po představení ani nevěděla, o čem to vlastně bylo. Příjemný drive prvního dílu je pryč, děj se posouvá kupředu kostrbatými gagy, které jsou navíc citelně uměle natahovány a vyplňují tak v konečném důsledku víc než třetinu filmu. Těžké zklamání.

Rukojmí v Bella Vista (1979)

Nemám tenhle dvoudíl v oblibě a považuju jej za jeden z nejslabších, snad společně s Loupeží sladkého I (shodou okolností díky, které vymezují Jirku Hradce). Samotný nápad a plot ještě ok, zajímavý krimi námět, napínavý závěr, prostředí, kontrarevoluce, to bych vzal. Bohužel, všechno ostatní je prostě příliš přihlouplé a vykonstruované a sráží všechna pozitiva na zadek. Celý slet událostí a vyšetřování v Praze je naivní a zjednodušený, navíc role Šerloka z Kysúc (přitom je z Bratislavy, dle vlastních slov, tak nevím) je s tím jeho ´Morava je loď!´ je nanejvýš otravná, stejně jako luštění šifry a většina dialogů a vlastně i většina postav, především archetypálního Mestreie a jeho party kontrarevolucionářů, s výjimkou Radovana Lukavského, který ční nad zbytek osazenstva o dva levely. Přiblblý Hradec umře po fatálním selhání při získávání Dokumentů, bez kterých by asi ten sociálismus zemřel, či co. Myslím tím scénu, kdy prvně použije takticky uschovaný dynamit v pomeranči, aby následovně nevyužil výbornou možnost popravit neschopného Mestreie. Prostě, příliš moc keců a nezbyl čas na dotažení kvanta detailů.