• Krátkometrážní

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Nejlepší akční film 90. let byl natočen hned zkraje 90. let - je to zároveň vrcholný Cameronův a Arnieho film...u Camerona by se dalo ještě možná o "vrcholným" filmu diskutovat, ale u Arnieho nikoliv. Žádný další Arnoldův film už T2 nepřekonal...co je na tom filmu tak úžasného? Naprosto všechno - úžasně sevřený děj, neuvěřitelně originální trikové scény, obrovské napětí, temný druhý plán skrávající se pod nánosem akce, úžasná hudba a hudební motivy...má to prostě všechny nej...

Amadeus (1984)

jen škoda, že Oscara nedostal Hulce...opět dali přednost průměrnosti, takže film je vlastně stejnej jako skutečnost.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Hodný, zlý a ošklivý je dokonalost. Vidim to takhle: První díl Pro hrst dolarů za 4. druhý díl Pro hrst dolarů navíc za 4 a půl, třetí díl Hodný, zlý a ošklivý za 5. Jinak to nejde. Leone+Morricone+Eastwood, to je deadly combination. Kdyby to Leone točil jako americkej film a ne italskej, sklízel by Oscary a tipuju, že Hodný, zlý a ošklivý by mohl a měl získat Oscara za, tak si to spočítejme, Film, režii, herec - Eastwood, herec vedlejší role - Wallach nebo Van Cleef, kameru, hudbu, střih, výpravu, zvuk, kostýmy...a co ještě zbývá? Pouze nějaké herečky tam chybí, aby mohl získat všechny. Ale bejt to americkej film, tak minimálně na sedm Oskarů bych to viděl. Btw, ten film má snad nejlepší finále, co jsem kde kdy ve filmu viděl. Morriconeho hudba válí úžasně.

Rain Man (1988)

Když se sejdou šťastný hvězdy tak vznikne film jako Rain Man - výsledkem jsou pak Oscary i Dolary - Ideální spojení.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Pro určitej typ lidí existuje jen určitej typ filmů. Jsou lidi, co znalost filmu omezili jen na pár filmů z devadesátek a myslej si, že jsou děsně cool, když se jim líbí Palp fikšn, šošenk a forest gamp. Fucking rok 94. To nicméně nemění nic na tom, že palp fikšn jsou skutečně jakýmsi zlomem. Klidně můžeme napsat, co bylo před palp fikšn a co by po palp fikšn, klidně.

Spalovač mrtvol (1968)

Opravdu geniálně natočená adaptace předlohy, asi vůbec nejoriginálnější přepis literárního díla.

Kmotr II (1974)

ačkoli je to mistrovský kus, jednička mi byla bližší...dvojku naštestí ozvláštňuje linie s De Nirem.

Schindlerův seznam (1993)

Až na otravný prolog a epilog, krátce řečeno, až na to orámování, je to slušnej film.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Opravdu mistrovský film, uvěřitelně působivý a silný drama, které zvláště v závěrečném "silvestrovském večírku" graduje tak, kam má drama gradovat - final break out of prison je už jen symbolický epilog - to podstatné se odehraje během večírku a morning after.