Rok 68 (2007) (seriál) odpad!

Jako dokument je to absolutně nepoužitelné. Tento "dokument" je pouze sestaven z dobových záběrů, bez jakékoliv vysvětlení, takže má cenu jen pro pamětníky nebo pro diváky, které zajímá sbírka dobových záběrů. Kdo se chtěl něco dozvědět, tak se z toho nedozví nic, na to stačilo vidět prvních 15 minut (zajímavé bylo sledovat trampy jak do TV předvádí zakázanou píseň o Masarykovi).

The L Word: Special (2009)

Dobrý speciál, i když jsem neviděl všechny řady L Word, tak se mi tento speciál líbil. Navíc ukazuje kolika lidem "pomohly" (tohle ale dost "přepálily") a kolika problémů se dotkly a pak, že leccos nakously a nedořešily (aspoň se nestydí to přiznat).

Sex ve městě (1998) (seriál)

Ze začátku velmi dobré, pak to začne upadat, takže celkově za 3, kdyby to bylo končilo třetí maximálně čtvrtou řadou, tak bych dal 4.

Den nezávislosti (1996)

Je to akční sci-fi, jak má být včetně velmi dobrých hereckých výkonů. Film jsem viděl snad 10 krát a pořád se mi líbí, je to poslední pořádný film, který Emmerich natočil (ještě film Patriot se mi líbil).

Bitevní loď (2012)

Bavil jsem se, zase po dlouhé době snaha o natočení podobného filmu jako, pro mě nezapomenutelné akční sci-fi, Den nezávislosti. Což se podařilo - efekty jsou skvělé, hudba taky, dokud nezačnete uvažovat resp. nezapnete mozek, pak objevíte logické kopance (na začátku střílí jen lodní děla, rakety se "záhadně objeví" uprostřed filmu a ke konci se přidají torpéda na torpédoborci, jak nečekané) a další nesmysly (zastavení kotvou téměř na místě). Pak ty americké kecy s patosem, kde máme hrdinné veterány i válečné postižené. Ale budiž, dávám za tři.

The Joker Blogs (2008) (seriál)

Joker má sice masku, ale hrát každý ho nemůže, ale pokud dokážete napodobit hlas a ďábelský smích, tak nemám výhrad, tady se to povedlo. Seriál má sice nedostatky (např. Joker je téměř nepřemožitelný poté, co uteče z léčebny) a logické kopance (ale ty jsou ve filmech často a komiksech asi schválně), ale přesto se jedná o zdařilý počin, navíc od fanoušků.

Nebezpečná metoda (2011)

Je to těžký film plný vážných dialogů, kdy psychologie hraje prim, ale naštěstí je stopáž velice přiměřená. Herecký výkon Keiry se mi líbil, jak se z blázna stává téměř vyrovnaná psycholožka. Navíc mě to zaujalo i tím, že nějaké základy psychologie a její historii jsme brali na střední škole, takže jsem to sledoval i z osobního zájmu.

Temný rytíř povstal (2012)

Hodnotil bych 4 až 4,5 hvězdy, ale konec se mi fakt líbil, přičemž na Počátek to nemá ani náhodou. Dále mám k filmu pár poznámek: - Catwoman se mi více líbila ve filmu Batman se vrací - pak ty odkazy na první díl (Batman začíná), když se druhý díl bez nich obešel - Bane je sice supersilný záporák, ale magor Joker by byl lepší - a nakonec Batman se sice vrátil, ale je to jiný Batman, co se týče stylu natočení filmu, ale to mi nevadilo - délku snímku nebudu rozebírat, to už k Nolanovi od jisté doby patří, film přes dvě hodiny, tím je čas na rozsáhlý příběh aniž bych se nudil. Nezbývá nic jiného než doporučit jeho shlédnutí.

Havran (2012)

Podobný typ filmu jsem už viděl (např. film Z pekla), takže o originalitě nemůže být řeč. Jinak je to celkem dobrý film, ale nechytlo mě to tak, jak bych předpokládal, ale film mě nenudil. Kdyby byly půlhvězdy v hodnocení dal bych 3,5, protože 3 je málo a 4 moc.

Lovci bomb (2011) (seriál)

Zajímavý dvoudílný dokument o britských vojenských pyrotechnicích, kdy mi druhý díl přišel slabší, hlavně se moc mluvilo o tom, co tam ti pyrotechnici prožili, což do tohoto dokumentu nesedělo ani to nebylo jeho náplní, "dojemný" závěr dokumentu mi taktéž nesedl, ale jinak nemám výhrad o bombách jsem se dozvěděl mnoho informací.