Události (1993) (pořad)

Tyhle ty zprávy mě přijdou lépe zpracované než na Nově, navíc to není jen černá kronika a zvířátka na konci chybějí (palec nahoru). A opravdu zde není upoutávka na nějakou reality show nebo něco podobného.

Televizní noviny (1994) (pořad)

Celkem podivně hodnotit televizní zprávy, ale budiž, protože tyhle se mi fakt nelíbí. Hodnotím sice až teď, ale na základě relací, které jsem kdysi viděl, v současné době vídám jen ranní zprávy, díky kolegům v práci (těm ranním bych i tři hvězdy dal). Známí těmto zprávám říkají "krev" (přepni to na krev, znamená přepni na zprávy TV Nova), čímž se vyjadřuje podstata zpráv, která se nezadá s žádnou černou kronikou (neříkám, že svět není takový, ale proč zprávy nezpracovat vkusněji jako na konkurenčních TV stanicích). Vrchol všeho jsou zvířátka na konec, to má asi všechny ty katastrofy a vraždy vyvážit, asi to vymyslel úchylný psycholog. A abych nezapomněl, to že na TV Nova začíná nějaká reality show, opravdu není důvod tuto informaci zveličovat ve zprávách, na to snad slouží reklamní bloky a závěr zpráv, kdy nám řeknou co nás čeká večer v TV. EDIT: Po čase jsem viděl opět tyto "zprávy" a nestačím se divit, zvířátka na konci nejsou, o situaci ve světě se dovím jen krátkou zprávu, o naší politice trošku delší a pak jede jedna vražda za druhou, a když dojdou vraždy, tak jiné lidské neštěstí.

Čtyřicet dva atentátů na Hitlera (2008) (TV film)

Tento dokument obsahuje opravdu 42 atentátů, ale pár je jich ze začátku jen započítáno a nevěnuje se jim žádná pozornost, dále jsou ke konci spočítány střelby a bombové útoky bez bližších informací. Jen některé jsou zpracovány rekonstrukcí a některé obsáhlým vyprávěním, ale i tak si dokument drží "poznatkovou hodnotu" (prostě, že to k něčemu bylo).

Evoluce (2010) (seriál)

Nejspíš si tvůrci vzali na paškál jen největší díla evoluce, jinak nechápu, proč to má jen 3 díly. Nejlépe byl zpracován asi první díl, protože ve druhém je velká časové mezera ve vývoji ptáků (i když pro potřebu dokumentu ji není třeba vyplňovat, ale pro úplnost by nebyla na škodu) a ve třetím díle se ke konci měnily informace o velkém medvědovi (ze superpredátora se stal supermrchožrout, proč to neřekli hned netuším).

Kill Buljo (2007)

Čekal jsem parodii na Kill Bill, ale nedočkal jsem kromě úvodu a pár atributů. Takže parodie to není a jako samostatný film to neobstojí. Nic co by se muselo vidět.

Velkej biják (2007)

Neskutečná slátanina několika filmů, kdy příběh začíná Karlíkem a továrnou na čokoládu, kde se po chvíli přesuneme k Narnii a tam se zůstane až do konce. Nechápu proč jsou tam postavy Bonda a Borata, kdy jsou tam opravdu jen do počtu, i když Borat řekne dvě věty, ale Bond ani jednu. Pak pár nelogických (ale co bych chtěl po parodii) událostí a nic moc závěr, ale jinak jsem se i pobavil, naštěstí fekálností není moc.

Nebezpečný vesmír (2010) (seriál)

Dosti průměrný dokument se šíleným astrofyzikem v hlavní roli. Simulace jistých událostí jsou dosti diskutabilní, ale pochopí z toho úplně všichni, co měl šílený astrofyzik na mysli. Mnoho informací jsem znal především z dokumentárního cyklu Jak funguje vesmír, takže nic nového mi to nepřineslo, jen jsem u toho celkem pobavil.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Mě britské seriály většinou sedí a tohle je jeden z nich. Je tam sice spousta nedodělků a chyb, ale seriál se mi velice líbil. Na rozdíl od Heroes, kde se postavy snaží schopnosti využít/zneužít ve velkém měřítku, tady se řeší jen okolnosti týkajících se teenagerů, což není na škodu, ale ve třetí řadě se používají tak málo, že bych ji nebylo třeba, což je škoda.

Vegas, Baby! (2011)

Super opruzovače (přirozená vlastnost) Nathana jsem zprvu moc nemusel, ale v seriálu taková role byla třeba a tohle je její epilog.

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Pokračování Nahé míle bych označil za erotickou komedii, v tomto případě je slovenský název opodstatněný, i když vidíme jen ty kozy. Je to zábavný film, ale bohužel je to ten styl přízemní zábavy. Zajímalo by mě, zda opravdu takhle probíhají ty americké vysokoškolské party se samýma hezkými a nadrženými holkami, řekl bych že ne.