Čínský syndrom (1979)

Film po všech stránkách výborný, ale jeho "poselství" pokulhává. Vše vystihuje osoba, která říká: "Protestuji, protože mám z jaderné energie strach". A tak je to se všemi reálnými odpůrci jádra. Většina z nich není schopna smysluplně vysvětlit jak jaderná elektrárna funguje a proto mají strach. A Evropa se postupně uchyluje k mnohem větším ekologickým a ekonomickým katastrofám, jako jsou větrné a solární elektrárny. Tento film jen hlavně neobjektivně zastrašuje veřejnost a kroutí už tak její pokroucený pohled na jadernou energetiku.

Loose Change: Final Cut (2007)

Dnes už musí být téměř každému, kdo se nad tématem zamyslí, celkem jasné, že dvojčata nespadla kvůli nárazu letadel. Ať je zbytek jakkoli překroucený a vymyšlený budovy spadly rychlostí volného pádu a to se na naší planetě nestává jindy, než při řízené demolici.

Equilibrium (2002)

Nabitý akční film s výborným poselstvím a záběry, ve kterých lze souboje skutečně vidět a nejsou to jen záběry na nože ruce a kopy s dobrým ozvučením. Často je vidět celá bojová scéna a dělá to z filmu kvalitní podívanou. Samotné téma ukazující na hrozbu jakýchkoli restrikcí pod záminkou zajištění bezpečnosti obyvatel je dnes aktuálnější než kdykoli předtím.

V cizí kůži (2011)

Komedie je možná v určitých oblastech přehnaná, ale bohužel (možná bohudík) začínám v poslední době tomuto druhu humoru přicházet na chuť. Dialogy jsou krátké, úderné často empatické a inteligentní a částečně ho tak posouvají na vyšší level, než je jen komedie plná fuck a shit.

Super Size Me (2004)

Snímek je od začátku zaujatý a zbytečně zkreslující a poškozující. Ve fastfoodech se lze stravovat i zdravěji než v klasických restauracích, po měsíci jejich navštěvování se vám může zlepšit cholesterol i celkově krevní obraz-je to jen o tom co si z menu vyberete.

96 hodin (2008)

Emotivní akční film, na kterém nemusí být vymyšleného vůbec nic. To že podněcuje k nenávisti k určitým skupinám obyvatel pouze ukazuje na jeho aktuálnost. Liam Neeson exceluje.