• Krátkometrážní

Bojovnice (2011)

Německá tvorba z tohoto filmu přímo čiší (a ne(jen) proto, že pojednává o neonacistech). K tomuto filmu se ale drsný německý styl hodí. Neonacisté to prostě nemají v tom hrozném demokratickém Německu snadné a ti, které si vyberou jako své oběti, se mají ještě hůře. Pokud měl tento film nějakou skrytou myšlenku o nápravě, tak jsem ji nejspíše přehlédl. Každopádně i přesto hodnotím relativně kladně, místy naturalistické a někdy i vtipné. Každopádně lépe by tomu seděla forma dokumentu, či road movie.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Podle mě je druhý Jurský park zbytečně a neprávem podhodnocován kvůli úspěchu a (teď už spíše nostalgické) oblibě prvního dílu. Přitom Ztracený svět je v mnoha ohledech lepší. Přibylo více dinosaurů, více Goldbluma :D, více akce (s ní nabrala "grády" i Williamsova hudba) a celkově mi přišel film víc napínavý a atmosféra dobrodružnější. Nesmím opomenout i několik ikonických scén, třeba tu s přívěsem, velociraptory ve vysoké trávě, útok T-rexe na tábor a tolik kritizovanou návštěvu T-Rexe v San Diegu. Právě ta možná patří mezi těch málo nedostatků, které tento film má.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Napíšu to asi takto: "If you don't give Expendables 2 five stars, your ass will be terminated" :D

Temné stíny (2012)

Obstarožní upír Johny Depp, co jednou vysává krev mladým hipísákům, a podruhé sype hlášky, které jsou vitpné jen proto, že jsou mimo a zastaralé. Sexy mrcha Eva Green, která se nebojí použít své ženské i čarodějnické zbraně. To jsou hlavní postavy Temných stínů a právě ty drží film nad vodou. Jinak nám tu totiž zbývá už jen pěkné vizuální zpracování s Burtonovskou atmosférou a tuny stylově, ač lacině použitého make-upu. Na druhou stranu musím přiznat, že mě film docela příjemě překvapil, čekal jsem horší. Každopádně díky špatně vybraným hercům v některých rolí, děravému scénáři, a tomu, že film vlastně ani neví, čím chce být, dávám tři hvězdičky.

Sněhurka a lovec (2012)

K tomuto filmu mám několik výtek. Prvořadě je to vizuální zpracování, které se inspirovalo (či se snaží napodobit) stylem Pána Prstenů, to samo o sobě není na škodu, LotR je skvělé fantasy, jenžě tím to nekončí (schválně, kdo si při sledování vzpoměl na Princeznu Mononoke ;)). Pak mi také nejde do hlavy, jak někdo (zrcadlo) může prohlásit, že Kristen Stewart (která se pousmála téměř 2x za celý film) je hezčí, než Charlize Theron. Každopádně jinak se jedná o celkem povedenou a nápaditou variaci na Sněhurku, jak ji známe my.

Láska nebeská (2003)

Vánoční romantická komedie po anglicku s hvězdným obsazením a hřejivě příjemnou atmosférou. Myslím, že zrovna v tomto filmu si opravdu najde každý to své. A děti, nekupujte si drogy, raději se staňte pop star...budete je mít zadarmo :D.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Desetidílná série zhruba hodinových snímků, které zrvárňují osudy jedné divize od počátku jejího výcvyku, přes vylodění v Normandii až po konec války. Výborné spojení dokumentu (úvodní vyprápění a titulky na koncích) a válečné akce. Velmi emotivní a až surově reálné. Nejlepší válečný seriál vůbec, lepší, než Saving Private Ryan.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

První polovina série upřímě za moc nestála. Na můj vkus se zde až příliš protahovalo seznamování s postavami a úvod do celkového dění byl velmi pomalý. Naštěstí od nějakého šestého dílu nabral seriál na otáčkách - dramatičnosti i napínavosti a nenechal mě vydechnout až do konce. Velmi zajímavý počin. Už se těším na podzimní druhou sérii. 2. Série: Nečekal jsem, že by mohla být stejně dobrá jako první, natožpak lepší, ale stalo se. 3. Série: obavy o tom, aby se ze seriálu nestaly protahovaný a překombinovaný kýč, se naštěstí nepotvrdily. Naopak, nejnovější série mě mile překvapila. Nářez až do velmi povedeného, ač smutného, konce. Jsem skutečně zvědavý na sérii čtvrtou.

Temný rytíř povstal (2012)

Akce, emoce a zase akce. Akce, která převládá od druhé třetiny filmu až do konce. Už tam není ta temná atmosféra (a bezchybný "padouch") druhého dílu, ale to mě osobně nijak nevadilo. Nevadilo mi ani to, že se dočkáme pár příběhových přešlapů (ve srovnání s komiksovou předlohou) a celkem předvídatelného konce (jen jeho rozuzlení těsně před ním mě trochu překvapilo). A to proč? Protože Nolan ;). Režie opět skvělá (snad až na pár akčních scén, které byly řekněme trochu nepřehledné), hudba výtečná, a korunu tomu nasadily přednosti Anne Hathaway a svaly Toma Hardyho :D. Pokud vám nevadí Batman ve stylu Avengers, tak směle do kina. P.S. ještě k tomu konci. Asi takto: tušíte, jak to dopadne, takže chcete, aby to dopadlo jinak, abyste byli překvapení. No a nakonec to stejně dopadne, jak jste předpokládali, ale vám to nevadí, protože jste si přesně takový konec v duchu přáli.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Seriálů na téma zombie apokalypsy je jako šafránu (vlastně teď se mi kromě TWD žádný nevybavuje) a kvalitních filmů na stejné téma jakbysmet (namátkou Dawn/Shaun of the Dead a série Resident evil), což nejspíš značně ovlivní pohled, s jakým se na TWD budete dívat. Není moc s čím srovnávat, každopádně několik věcí se seriálu nezapře. Asi nejvíc vynikne opravdu velmi dobré vizuální zpracování, je vidět, že se nešetřilo. Také herecké výkony nejsou špatné a když se dostane na akci, je i ta velmi dobrá. Co mě osobně trochu vadilo, je místy až přílišná nuda, kdy se prakticky nic neděje a řeší se osobní a sociální problémy protagonistů. Tím ale neříkám, že to je špatně. Rozhodně je to jeden z těch reálnějších pohledů na tuto stránku problému, kdyby náhodou něco takového nastalo. Každopádně jsem zvědav na další pokračování v 3. sérii. Zatím 4* | Po 3. sérii snižuji na lepší 3 hvězdičky.| Jsme ve 4. sérii a já si stále trvám na 3*. Příjde mi, jakoby tvůrci trochu přešlapovali na místě, což se negativně projevuje na scénáři a tím pádem na místy dost nelogickém a neuvěřitelném chování postav.