• Krátkometrážní

Vyvolený (2000)

Herecké duo Samuel Willis válí, což se dalo čekat. Hudba krásně dokresluje atmosféru thrilleru a vůbec všechno dohromady to dává velmi solidní výsledek. Avšak je tu pár věcí, co bych vyknul, a které mě drží od plného hodnocení. Tak za prvé to děcko mi přišlo prostě strašně nesympacitké, ale to je nepodstatné. Důležitější je to, že jsem měl ke konci takový pocit "neuplnosti". Podle mě by filmu neuškodilo, kdyby měl ještě trochu delší stopáž (nebo by se mohly vystříhat méně podstatné scény). Chtělo by to zajít ještě více do hloubky a před zápletkou ještě víc našponovat to napětí. Ale i tak, jak říkám, velmi pěkná podívaná.

Protiúder (2010) (seriál)

Smíchejte Bourna, 24 hodin a Black Hawk down a udělejte z toho seriál. Co dostanete? No, dostali byste nejspíš seriál, jakým by mohl Strike Back být, kdyby neobsahoval ty své chybky (občasná nereálnost, nelogičnost, toporný scénář). Strike Back rozhodně není dokonalý, ale je zatraceně dobrý a i přesto, že se jedná o TV tvorbu, tak předčil mnohem ambicióznější filmy stejného žánru. Za mě tedy 5*.... Po druhé a třetí sérii snižuji na 4*. Seriál "zmainstreamovatěl" a z ústřední dvojice se stali neprůstřelní hrdinové. Ovšem zábavný faktor naštěstí zůstal pořád. Po 4. sérii nadále zůstávám u 4 hvězdiček. Ale jsou to velmi dobré čtyři hvězdičky. Na televizní produkci se jedná opravdu o nadprůměrnou akční zábavu, která nepůsobí lacině.

Avengers (2012)

Akční nářez! Ačkoliv musím přiznat, že i zde, stejně tak jako v předchozích, samostatných filmech, se mi nejvíce zamlouval Iron Man. Vtipný, sebestředný a hlavně děsně cool jako vždy. Každopádně dávám 5 hvězdiček, přesto jsem ale po zhlédnutí neměl ten správný pětihvězdičkový pocit. Já nevím, ale prostě nějak nemám tomu filmu co vytknout. Akční to bylo a já se bavil. To je podle mě důležité. P.S. do kategorií bystě měli přidat "komedie" ;).

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Ujetější, absurdnější a trapnější vykrádačka prvního dílu. Přesto mu ale nemůžu upřít svižné tempo, zábavný charakter a hlavně sexy Amy Smart a starého úchaláka Davida Carradina, takže 2*.

Kamarád taky rád (2011)

Nelze nesrovnávat s "Hlavně nezávazně". Friedns with benefits mi ale příjdou lepší. Jednak Justin je mi mnohem sympatyčtější než Ashton (a je také méně trapný) a Mila Kunis byla i přes své velké bulvy celkem příjemná (naopak Natalia se moc nepředvedla, ikdyž jako herečku ji mám radši). Celkově na mě tenhle film působí takovým upřímějším dojmem.

Alois Nebel (2011)

Začnu asi tou nejlepší věcí na celém filmu a tou je zpracování. Je zajímavé, dobře se na něj kouká a dodává filmu kýženou atmosféru (také ale bylo dost drahé). Ovšem jinak mi příjde film celkem rozpačitý. Nejsem si scela jistý, co chtěl film diváku říci. A vůbec mi ten příběh (pakliže tam je) příjde až moc...epizodovitý. Prostě mám pocit, že fim začal v polovině vyprávění příběhu a skončil ještě před koncem.

Dokonalý trik (2006)

Dokonalé komorní drama s dokonalými hereckými výkony a dokonalým napětím. Dokonalý trik je dokonalým filmem.

Až tak moc tě nežere (2009)

Příjemná romantická komedie o vztazích a odlišnému chápání žen a mužů. Místy možná trochu trapné, ale o to věrnější. Hlavní je zde skvělé herecké obsazení (ikdyž Jennifer Aniston moc nemusím), především ženská dvojce Jennifer Connoelly, která je roztomile naivní a Scarlett Johansson, které to v tomhle filmu náramě sekne a je skutečně dost sexy :). Slabší 4*

Winning Recipes (2011)

I was baggin' 7 gram rocks, that's how I roll... WINNING! :D

Žhavé výstřely 2 (1993)

Jednoznačně lepší, než jednička. Ačknější, vtipnější. Těžko se hledá lepší parodie, než Žhavé výstřely 2. Spousta hlášek, vtipných scén a samozřejmě i skvělí herci. Charlie v nejlepší kondici, senilní Lloyd, svázaný Rowan a duo krásných dívek. Může se na tenhle film podívat 100x a stejně mě bude bavit.. "SABOTÁŽ... ŘEKNI MI, WALTŘE, CO TO ZNAMENÁ? Zlepšíme bezpečnost, najdu viníka. NE, TO SLOVO - SABOTÁŽ, CO ZNAMENÁ?!