Angel (1999) (seriál)

Spolu s Buffy je Angel naprostá elita mezi "teenagerskými" seriály. Až na to, že to není ani náhou seriál jen pro teens. Narozdíl od BtVS má Angel takový temnější ráz. Skvělé postavy, které prochází celých 5 sezón neuvěřitelným vývojem, propojení s BtVS (hlavně v první řadě), děj napínavý jako kšandy, šokující zvraty a obvzláště vynikající pátá série zakončená ještě lepším koncem. Buffy a Angel mají všechno to, co má pětihvězdičkový seriál mít a všechna Gilmorova děvčata, Mladí Supermani, mimozemšťánci z Roswellu a Dawsonovy potoky jim ani po paty nesahají.

Spaceballs (1987)

Jedinou chybou tohoto filmu je, že existují dvě dabingové verze. Verze Vesmírná tělesa nemá chybu, dabing mnohonásobně předčí anglický originál a filmu dodává šťávu. Ta druhá verze Války hvězd naruby s Kosmíči je naprosto ubohá, pohřbila dokonale všechny slovní vtipy. Většině milovníků SW nejspíš tenhle film bude trnem v oku. Pro lepší vychutnání je ale asi lepší shlédnout SW a Vetřelce, protože jinak by vám mohl uniknout skvělý vtip s Johnem Hurtem - "Oh ne, už zase.". Velkým plusem tohohle filmu je především nepřekonatelný Rick Moranis se skvělým dabingem a Bill Pullman jako Brooksova verze Sola. Tak neváhejte a nasedněte, připoutejte se prosím a "absurdní rychlost, teeeď!".

Jsem na pochybách zda dát 3 nebo 4*. Je tu dost míst, u kterých jsem smíchy málem nevstala ze židle, viz Borat učící se etiketu, parodující streetové drsňáky, balící Pamelu do pytle, zpívající kazašskou hymnu na melodii americké kovbojům na rodeu nebo promenující se v těch úžasně nechutných plavkách. Ale několik míst je tam opravdu dost nechutných a nechápu, proč se musí člověk dívat na cosi mezi rvačkou a polohou 69 dvou nahatých, nevábně vypadajících chlapů. Dobře, tak 3,5*, ale už to v žádném případě vidět nemusím.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Miluju Svěrákovský humor. "Není pro muže hanbou, když zde, v místě věčného mrazu, uroní kroupu. Nechť tedy do rachotu našich slzí zazní sokolské - Nazdar!"

Zkrocená hora (2005)

Tak trochu jiná love story. Ačkoli jsem se musela trochu přemáhat kouknout se na film o lásce dvou mužů, ve výsledku jsem "ztracených" 130 minut nijak nelitovala. V tomto filmu je opravdu dost v dobrém slova smyslu silných scén. Některé z nich jsou dokonce i hodně romantické, což bych nikdy nečekala. Výkony Ledgera, hrajícího muže, který moc neumí dát najevo city, a Gyllenhaala, který si sní svůj sen o společném životě, byly opravdu přesvědčivé a dokazující, že ne všichni muži, kteří mají radši muže, jsou nepovedené kopie žen.

Hotýlek (1975) (seriál)

Fawlty towers je podle mně jeden z nejpřeceňovanějších sitcomů vůbec. Podívala jsem si na něj na doporučení s velikým očekáváním a moje zklamání bylo bezmezné. John Cleese neuvěřitelně přehrává a většina jeho gagů není vtipná, ale naopak velice trapná. Nemám nic proti Cleesovi, MP mám ráda, ale u nich je na rozdíl od Hotýlku vidět už na první pohled, že to je šílené. Kdežto Hotýlek si hraje na normální sitcom. Dívat se na to s dabingem nemá už vůbec cenu, protože zabil i to málo vtipného vtipu, co tam je. Než ztrácet čas s Fawlty towers, podívejte se radši na mnohem lepší Black books, sitcom taktéž o "obchodníkovi," který se minul povoláním, nebo IT crowd.

Ztraceni (2004) (seriál)

Ztraceni aneb Jak vařit z vody několik sérií. Nebýt postavy Desmonda, nemá seriál už ve 4. sérii co nabídnout. Záhady přibývají, vysvětlení nikde, děj za díl takřka nulový, natožpak aby se posunul kupředu. Tři hvězdičky jen za Desmonda a napínavý konec první série a začátek druhé. Je to nudné, páni scénáristé. Připadá mi, že už ani vy se nevyznáte ve vlastních motanicích. Boring.