Ztracený svět (1999) (seriál)

Už po pár dílech se seriál ukázal jako přehnaná trapárna. Snažil zaujmout rádoby fantastickými superpříběhy o dinosaurech a podobně, a to, co se odehrávalo mezi postavami měla být asi kdovíjaká romance, která na mě přišla taky dost trapná, ale koukat se na to dalo. Nebylo to nejlepší, ba ani dobrý, ale taky se ten "miš maš" dal skousnout, aspoň to nenudilo.

100 sladkých holek (2000)

Oproti jiným teenage komediím se tohle docela zdařilo. Neříkám, že by byl film kdovíjak zábavný, ale aspoň nás ušetřil trapáren jako šukání jablečnýho koláče. Nuda to taky nebyla a film napínal a dopadl nečekaně. Takže docela dobrá zábava.

Akta X (1993) (seriál)

Přiběhy plné táááák strašidelné atmosféry jako byla Akta X, se jen tak nevidí. A věčné čekání na to až se něco stane mezi Mullderem a Scullyovou dodávalo seriálu ještě přitažlivější jiskru.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

K čemu nám film 2 hodiny tluče do hlavy jaké různé katastrofy planetu sužují , aby nám v posledních 5 minutách řekl: "Nebojte, není to tak špatný!!!!". Film se pouští do tématu globálního oteplování, o kterém se čím dál častěji tvrdí, že vůbec není způsobeno lidmi a to obviňujicím stylem. Hučí tam do vás co všechno je na světě špatně, jak kdybyste se po skončení filmu měli zvednout, a jít napravovat přírodní katastrofy. Film jsem viděla se školou ( dobrovolně bych na něj nešla) a bohužel se mi v kině nedařilo usnout, tak jsem to celé protrpěla a řeknu vám, že takový potlesk po skončení filmu to kino ještě nezažilo - tak byly všichni rádi, že Home skončilo.

Saw 5 (2008)

Jediný díl který jsem viděla a jsem za to ráda. Tyhle horory prostě nejsou můj šálek kafe, ale komu se zdají filmy "co nejvíc krve" dobré, asi má na film lepší názor.

District 9 (2009)

Filmů, kde se lidstvo setkává s cizí civilizací, už jsme viděli mraky. A přece jde ze zdánlivě opracovaného tématu vyrobit něco tak originálního... Místo střítejicích supertalířů a mimozemšťanů vraždících lidi všemi možnými i nemožnými způsoby, tu máme District 9 - slum plný nespokojených, nebezpečných tvorů, kteří se ocitli na planetě Zemi a nemohou odsud zpět. To všechno nám podává film z pohledu lidí, z pohledu pracovníků MNU, ale pak se zorné pole obrátí a vy už nemůžete kreveťáky nenávidet, najednou je totiž vidíte jako bídná stvoření, které lidstvo trestá za to, že nejsou spokojeni se životem mezi námi. A pak začnete nenávidět MNU a začnete a kreveťákům fandit, hlavně potom co se k nim přidá Wikus, který se pomalu stává jedním z nich. Tenhle film se zkrátka nesleduje, tenhle se téměř prožívá. Je to díky strašně skvělému nezávislému zpracování, ale hlavně díky Blomkampovi, který se tu ukázal jako znamenitý režisér.

Bonnie a Clyde (1967)

Nemůžu nežasnout, jak obyčejná, naprosto obyčejná detektivka se z této legendy vyklubala... Stačilo vědět jak film dopadne - příběh o Bonie a Clydovi je přece hodně známý - a film pro mě neměl téměř ani jednu chvilku napětí. Navíc jsem čekala, že to celé bude strašně stylově zpracované - a v tomhle mě film taky zklamal. No a další zklamání mě čekalo v podobě hlavního hrdiny, Warren Beatty se mi vůbec, ale vůbec nelíbil. Příběh se minezdál špatný, ale moc očekávatelný, nudný a obyčejný. Třeba po druhém shlédnutí změním názor, ale ted prostě nemůžu jinak.

Útěk v řetězech (1958)

Film mě bavil po celou dobu, např. při scéně vloupání do obchodu jsem skoro nedýchala, jak to bylo napínavý, nebo když výlízali z jámy v lomu, držela jsem uprchlíkům palce ze všech sil... Nejlepší byl ale konec, a to je to, co nejvíc miluju. Když vás dostane závěr, hned odpustíte filmu lecco a o to lepší bylo, že tady ani není co odpouštět.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Poměrně povedený start Cohenových komedií. Samozřejmě, kdo nemá rád cohenovský humor, Ali G mu asi nic moc neřekne. Já mám Cohena docela ráda, a tak ani Ali G mě nezklamal. Sice žádný zázrak - Borat je mnohem lepší, ale rozhodně zábavnější než Bruno.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Názor jaký si na seriál uděláte, zcela závisí na hlavní hrdince. Někomu se zdá Fran kýčovitá a přehnaná, ale já jí prostě přišla na chuť. Uznávám, že je spousta seriálů u kterých se zasmějete víc, ale Fran je tou svou touhou po manželovi prostě neodolatelná...