Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Moc překombinované a zdlouhavé a hlavní hrdina? Hrůza...Nemožnej moula - to sice trochu má být, ale dost to přehnal. Nelíbí se mi že je film udělán jako flashback, protože přítomnost s Kaiserem je hrozná! Na druhou stranu byl ale film zpracován jako pěkné zobrazení doby, a místy byl velmi zábavný. Prostě průměr.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Seriál který si dělá srandu prostě ze všeho - od křesťanství, přes celebrity až po válku v Afghanistánu. A přitom je humor inteligentní a zároveň stavěný na těch největších kravinách, který člověk snad ani nemůže vymyslet... Pro mě prostě nejlepší sitcom...

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Ať si nadává kdo chce a jak chce na Haydena Christensena, Lucas v něj vložil důvěrua já nemám námitek, podle mě odvedl práci dobře. A jinak jsem prostě milovnice SW ( přesněji řečeno fanatik) a radši mám nový díly, vím že klasika je klasika, ale ty nový jsou mi prostě bližší. A nejlepší z nich je určitě Pomsta Sithů. Pro mě něco jako voda na poušti, nebo oblíbený jídlo po dni hladovky... Tohle je láska na celý život. Celá ta tíživá atmosféra, citíte, jakpomalu klíči strach a ten vede k... nenávisti a ta...k temné straně. Celý film je prostě prožívání celé ságy vrchol všeho, příběh o zrodu zla, které má paradoxně kořeny ve veliké lásce. A tenhle příběh pak končí jednou z největších laůdek celé filmové historie: souboj mistra a učedníka. Souboj při kterém nedýcháte a nemrkáte a zastaví se vám srdce, přichází vrchol všeho a vrchol tak tragický a přitom tak dokonalý, obrovský. Zážitek sladký a hořký jako život sám.

Klub rváčů (1999)

Kult jeko prase. Jak žít život aby měl smysl? Rvát se s chlapama, opustit všechno co jste měli, žít jen pro sebe? Nebo si vymyslet kámoše aby vás ke smysluplnému životu přivedl on? Konec je prostě geniální, cleý děj je prostě geniální, genialita sama, která vám otevře pusu dokořán. A geniální je také Norton, protože tohle je role nad role, tohle je zlom v dějinách filmu. A závěr v rytmu Where is my mind od legendárních Pixies tomu dodává ještě víc.

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Velice citlivě zpracovaný snímek, protože aby někdo z jednoho problému vykouzlil film na skoro 2 hodiny, tak aby bavil a předal hlubokou myšlenku, k tomu je za potřebí velkého talentu. A ten Kramer má, co si budeme povídat. Když se pak přidají ještě herci, uvidíte, že tento "povídací" film je prostě klenot, vyniká mezi filmy a zaujme i když jste zvyklí na různá překombinovaná díla, se 150 postavami.

Na dotek (2004)

Mistrovské bludiště mezilidskými vztahy. Opravdu zdařilé dílo s báječným obsazením. Nejvíc se mi tu líbil Law, nebo Owen, nebo Natalie Portman? Opravdu nevím, protože všechny hlavní role byly napsány výborně, děj stál hlavně na hercích a na jejich postavách. Myslím, že největším plusem je tedy scénář a postavy které byly výborně vymyšlené a skvěle podané. Úplá přehlídka lidských citů.

Absolvent (1967)

Kdo uvidí, pozná že tohle je prostě kult, klasika nad klasiky, mistrovské dílo... Za prvé - scénář, ba přímo Scénář. Naservíruje vám problémy úspěšného mladého muže, který je za úspěšného spíš považován, než aby se jím skutečně cítil, ve skutečnosti mu něco chybí, ale nikdo není schopen si jeho strádání všmnout, nikdo mu nechce rozumnět. A pak ho potká žena, pomůže mu, naslouchá mu....A tak je konečně šťastný, než si uvědomí, že to pořád není ono. Když smysl konečně objeví u Elaine i přes přísahu kterou složil, ukazuje, že za lásku se musí bojovat, že láska je to nejdůležitější, že stojí za to vzdát se pro ni všeho, že se musí bojovat i s minulostí i s vlastními chybami. A pak jsou tu také herecké výkony - uznejte, že při první návštěvě v hotelu za Hoffmana bylo přímo trapně :-). A pak je tu ještě hudba, která tu velkouhonbu za láskou ještě vylepší a ozdobí.

Kráska dne (1967)

Pro mě je film potvrzením toho jak úžasná Catherine Deneuve je. Film byl skvělý, měl velmi zajímavý děj a byl opravdu skvěle udělaný, ale byl by tak dobrý právě bez Catherine? Nevím... asi nebyl, protože celý film se hodně opíral právě o roli Severine, a tak z Catherine vytěžil co nejvíc. Hodila se do té roli jeko nikdo...

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Oproti seriálu nic moc, mám radši díly typu Cartmanova pomsta, než ty s happyendem. Zápletka mohla být lepší, je vidět že South Parku sluší spíš krátké epizody - teď to bylo trochu zdlouhavé a nudné a postrádalo to svěží a zábavný děj a hlavní postavy se moc neprojevovali. Zkrátka průměr.

Kick-Ass (2010)

První polovina vás seznámí s šíleným loserem co chce být super hrdina, s dívkou jeho snů, i s největším padouchem a skutečnými hrdiny. A to je sakra dobrý začátek pokud prokouknete takovou tu "namachrovanou masku" protože přemýšlíte, jak se asi bude děj ubírat. Film vás dostane, ale teprve druhá půlka vás donutí film prožít. Druhá půlka se vyhrabe z příslibu laciné podívané o Kick Assovi s happpy endem a nastolí skutečnou krizi, ve které se ta "cool namachrovaná" maska filmu utopí a pak vás děj teprve sežere: výborná hudba (když jsem slyšela Omen při rvačce mrazilo mě po celym těle), fantastický děj a akční scény tak precizní, že... že nemám slov. A po smrti Big Daddyho se film promění v drama, kde se Hit Girl jde mstít takřka po killbillovsku a vy se modlíte a modlíte a modlíte ať jim seřeže prdele... a pak už mi ani nestačily kapesník - z jinýho důvodu než Kick Assovi - to slzy vzteku... Tohle je prostě sakra Film!