Angelika a sultán (1968)

Poslední zápletka s Joffreyem je asi považovaná za nejkýčovitější kaz filmu, tu však ale hlavně oceňuju. Jasně že je to slaďárna jak prase, ale dojemný to taky je... A krásně to končí!!!

Báječná Angelika (1965)

Další díly poněkud ztrácejí na lesku se zvyšujicím se počtem Angeličiných milenců a iracionálních počinů.

Angelika, markýza andělů (1964)

Trošku moc romantiky? Možná... Ale přece jen, se mi toto klasické dílo líbí. O tom, jak svérázná a nezapomenutelná hrdinka je, se ani nemá cenubavit, ale oceňuji i děj, humor a nemálo vskutku upřímných okamžiků.

Mrazík (1964)

Tak tohle je jedna z nejklasičtějších pohádek Vánoc ( ještě než s ní začli tak komerčně vymetat). Příběh upřímný a milý (jako snad kažná pohádka), pohádka je to dechberoucí. Smějete se u ní, bojíte se u ní, napíná vás, rozesmutní vás a nakonec vás na saních doveze až na svatbu.

Cesta do pravěku (1955)

Jako dítě, když jsem neznala všechny ty Jurské parky atd., milovala jsem tohle fantasy (?) jako nic. Napínavé a s hezkým koncem. Prostě klasika :-)

Letopisy Narnie - Lev, čarodějnice a skříň (1988) (seriál)

Stačilo vidět seriálovou Lucku, a už jsem litovala, že jsem si to kdy pustila. Nesmyslné dialogy, absolutní "neatmosféra", hloupě teatrální zpracování a chování některých postav, mě v tom ještě utvrdilo.

Precious (2009)

Příběh o tak špatným životě, že si to nikdo z nás neumí ani představit. Nevim teda jak vy, ale já být obézní, nenáviděná matkou, znásilněná otcem, bez šance na budoucnost, chudá, bez přátel.... já se jdu zabít. Tenhle příběh ukazuje hrdinskou odvahu Precious, její houževnatost, její schopnost rvát se se životem. Příběh je upřímný a působivý, ukazuje dívku, kterou ostatní opovrhují, i to jakou vnitřní sílu navzdory opovržení má. Má atmosfétu, která nám všechno to zoufalství přibližuje. Přesto je však film jaksi obyčejný - sice dojímá, příběh je krásný, ale možná tu bylo tolik smutku, až už to se mnou téměř nehne. Jasně líbilo se mi to, ale že by to zase rvalo srdce, se říct nedá.

Jackass: Film (2002)

Jeden bod za odvahu, za pár dobrých nápadů a občas za zábavu. Ale jinak se takovým kravinám smát nedá... akorát sedím a čumim a řikám si "co to sakra je?" a chci aby to co nejdřív skončilo.

Road Trip (2000)

Narozdíl od Prciček a některých jiných teenage komedií má tato aspoň děj (více méně rozumný). Ale smysl pro humor, aby člověk pohledal... Jasně, nadržení puberťáci můžou být nadšeni např. ze scény holek ve sprše, ale jelikož se mězi ně neřadím, kouzlo filmu ni uniklo.

Dům duchů (1993)

Neskutečně silné drama o nešťastné lásce, přílišné hrdosti a sobectví. Geniálně promyšlený příběh, a když je ještě naservírován tak jak je - s výbornými herci a velice zdařilou režií... Zkrátka nestačily mi kapesníčky.