• Thriller

Kniha přežití (2010)

Přestože se to snaží být efektní, postupně to vyšumívá do ztracena. Denzel jisté charizma má, i akční scény zvládl dobře, ale pak už je to jen vykrádání, bez originality. Gary se snaží, ale není to ono, vždyť to dělá poněkolikáté pořád dokola. Alespoň trocha toho poselství mne přesvědčila na 3 hvězdy, ale je těsně.

Záhada Blair Witch (1999)

Jednoduché, ale když přistoupíte na jejich hru a nehledáte mouchy, tak i působivé. Líbilo se mi, že nevyskakovali nějaké trapné lekačky, nebo zelení mužíčci v někde v zádu v křoví a drželi to stále v uvěřitelné rovině.

Rozsudek (1970)

Sled a postup filmového vyprávění mi připadalo zmatené, často jsem nevěděl, co se děje, kdo je kdo, s kým je a co chce. Také jsem tam nenašel žádné bitvy a bojůvky proti magnátům, většinou se to odehrávalo prostřednictvím špatně srozumitelných dialogů. Ale líbily se mi kostýmy, výprava a kamerové záběry, takové sirové, navíc ještě černobílé. I ty ksichty byly dobře vybrané.

Vlk z Wall Street (2013)

Film je dost dlouhý, ale nenudil jsem se. Je efektní, zábavný, rozjetý, šokující... Na druhou stranu po chvilce přemýšlení dávám nižší hodnocení, přece jen se jedná o jakousi glorifikaci prachsprostého zloděje a lháře, kterému jde jen o peníze.

Kainovo znamení (1989)

Čekal jsem vyšumělý koprodukční film 2 socialistický států a nakonec jsem byl příjemně překvapen. Jedná se příběh naivního mladého vlastence z kterého udělá rakouská císařská mašinérie udavače a informátora a který ze své pozice vlasti pomůže více, než by asi normálně dokázal. Film měl chvílemi dusivou atmosféru a dobře zvládnuté reálie, jako bonus lze uvézt poprsí mladičké Sabiny Laurinové, not bad.

Evropa tančila valčík (1989)

Pan Vávra se dle mého rozloučil s filmováním velmi důstojně, film mne dost bavil. Precizní kostýmy, reálie, chování postav, zajímavá mezinárodní situace před 1. světovou válkou. Jedná se vlastně o hraný dokument ozvláštněný pohledem na slabosti a úchylky evropských mocnářů. Je tam jen jedna civilní linka, kdy si český vlastenec Bartoška dělá zálusk na roztomilou srbskou nacionalistku Zorku Jandovou.

Odstřelovač (2007)

Novodobý Rambo. Svalnatý borec vycvičený ve speciálních jednotkách, kterého zlí politici zneužijí a tvrdě za to zaplatí + sejme armádu jejich poskoků. Mrtvolama se tam rozhodně nešetří. Bodejť by ne, když mu ty hajzlové zabili psa.

Polední žár (1997) (TV film)

Standardní televizní detektivka. Dobré obsazení (zejména Laurinová se mi líbila), žádné chyby nebo přehmaty tam nejsou, naopak zase nic extra vzrušujícího tam taky nenajdete. Bohužel Hanzlík jako hlavní postava tam vystupuje dost jako ňouma, skoro až nereálně.

Nevinné lži (2013) (seriál)

Viděl jsem polovinu dílů (tedy 4) a dva byly parádní (1,3) a další dva (4,5) ucházející. Zkusím si pustit další na netu a třeba hodnocení změním. Ale rozhodně v rámci tv produkce výrazný nadprůměr, potěšilo to.

...a bude hůř (2007)

Perfektní, takhle nějak jsem si představoval život hardcore mániček za socíku. Řemeslně dokonale zvládnuté, výborně vybrané herecké typy a navíc šedivé prostředí Mostecka v černobílém provedení dokonale podkreslovalo atmosféru. Jenom závěr byl trochu narychlo, ale celkový dojem nezkazil.