• Krátkometrážní

Harakiri (1962)

Strašně kvalitní a drsný film, jenže mi bohužel nesedl. To tempo pro mě bylo už moc.

Hvězdné války podle Turka (1982)

Jedna z nejbizarnějších věcí, co jsem kdy viděl. Hodnotu nemá film naprostou žádnou, za to ve skupinové projekci se nejen nasmějete, ale uvidíte naprosto nepředstavitelné věci. Tento "film" je prostě z jiné dimenze a je tedy právem zde nejrozporuplnějším. Vrchol filmařské představivosti za krásné 3*.

Zmizelá (2014)

Hodně zajímavý a řekl bych i jedinečný snímek. Affleck je Affleck, ale Rosamund je neskutečná - chvíli je okouzlující a chvíli odpudivá. Začátek byl trošku roztaženější, nicméně největší problém jsem měl asi s přístupem k divákovi - strašně chladný a nepřístupný. I přesto to bude jeden z nejlepších, nejpozoruhodnějších a hlavně nejpropracovanějších filmů roku.

Třetí hvězda (2010)

Krásné komediální těžké drama tak, jak ho umí akorát Britové.

Ten, koho miluji (2014)

Strašně nedotažený. Tvůrci nakousli spoustu výborných nápadů a spoustu jich hned zahodili. Je tam pár věcí s velkým potenciálem jen nastíněno a to mi přijde jako strašná škoda a nevyužitý potenciál. Vím, že snímek má být hodně otevřený, ale některé věci by podle mě měly být dotaženější. Jinak moc zajímavý a jinak dobrý snímek.

Grand Prix (1966)

První půlka je zbytečně roztahaná a ukecaná, což je po tak monstrózním úvodu, jako je téměř půl hodina závodu v Monacu, trochu nuda. V druhé půlce už je snímek našlapanější, nicméně stejně stojí hlavně na těch úžasných závodech. To, co v té době Frankenheimer s ostatními natočil, nad tím zůstává rozum stát. Nádherné dlouhé a syrové závody na klasických starých tratích, s úžasným zvukem - to je zážitek pro každého "petrolheada".

Stoker (2013)

Umělecky skvěle a nádherně natočená věc o ničem.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Musím dát 5*, protože i když by se nějaká ta ale našla, tak tak, jak první dva díly Hunger Games, mě už nějakou dobu žádnej film nenadchl. I když postava třeba Liama Hemswortha je akorát směšná, vůbec mi to nevadí a celej snímek jede v takovým tempu, že bych si ho nejradši dal znova. Všechno tam tak nějak funguje a sedí do sebe - ta bizardnost, kostýmy, agrese - a samozřejmě je to audiovizuální pecka!

Světová válka Z (2013)

Strašná chujovina. Ale celej film drží neskutečně pevně a jede dopředu, že si nevybavuji snad žádný hluchý místa (myslím tím nudu, ne logický a patetický kraviny), takže dvě hodiny jsou pryč celkem rychle. Akorát tu zrzavou obludu co vypadá jak glum mohli obsadit trochu lépe...

96 hodin: Odplata (2012)

I když je to stupidní, je to velice dobrá podívaná a já jsem mě to hodně bavilo. Liam Neeson to prostě pořád zvládá, Famke Janssen a Maggie Grace jsou naprosto skvělé dámské zpestření a film jede tak, že mi ty scénáristické blbosti vůbec nevadily.