Stážisti (2013)

Film průměrný, ale jako reklama na Google rozhodně efektivní. Těch pár dolarů z kin je pak už vlastně jen takový milý bonus.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Super! O trošku horší, než libovolný díl LOTR trilogie, ale pořád naprosto super. Vlastně od začátku až téměř do konce k tomu nemám výtek, spousta akční zábavy, děj se posunuje poměrně svižně kupředu (a ti, co říkají, že se tam nic nedělo, vždyť trpaslíci prošli od Medděda přes Temný hvozd a zajetí u elfů až do Jezerního města, ze kterého pokračovali dál, ke Šmakově sluji a pak...- a to jen popisuji, kam se stihla dostat přes různé nástrahy partička trpaslíků, která není jedinou dějovou linkou filmu) a hlavně po dvou dílech už mám pocit, že u několika trpaslíků z oné třináctky znám jejich osobnost a můžu si je oblíbit/znelíbit. Jediná opravdu zásadní výtka směřuje ke konci, kde nahánění trpaslíků a Šmaka je už opravdu dlouhé (takže jsem se nudil při této scéně asi jako kritici jedničky se dle jejich slov nudili u Bilba na trpasličí večeři, která mě naopak nepřestává bavit). A přijde mi, že se v nekonečných debatách o tomhle filmu ztrácí důležitá myšlenka: Není to LOTR, je to podstatně pohádkovější (schválně!), nicméně svět představený v původní trilogii nemůže Hobití trilogie ignorovat (protože to by byly kritiky ještě asi 1000x hlasitější) a tudíž se s tímto problémem vypořádáva naprosto bravurně. A za rok čekám zase nějaké rekordní výdělky, kdo tenhle prostřední díl vynechal, dožene ho určitě na blu-ray a na závěr trilogie přijdou davy.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Vcelku to odsýpá, jen škoda, že dialogy jsou takové hloupoučké. A třeba tajní, králem podporovaní hasasíni, kteří za něj vykonávali černou práci, jsou vážně boží. Možná taky zčásti proto, že nemluví.

Dostaň ho tam (2010)

Konečně pořádná komerční komedie tak, jak to mám rád. Jednoduché vtipy se mísí s těmi složitějšími a jako cameo se ukáže spousta slavných osobností. Rozhodně komedie roku 2010.

Agora (2009)

Křesťanství (a náboženství) je jedna z nejhorších věcí, co potkala lidstvo

Robin Hood (2010)

Dobrý historický film, který víceméně nemá nic společného s Robinem Hoodem.

Mládí v hajzlu (2009)

Francois Dillinger by řekl, že to byla strašná píčovina. Někdo trošku civilizovanější by řekl, že to byl průměr.

Údolí včel (1967)

Bylo to divné, pomalé, nikdo tam moc nemluvil a vlastně se tam ani nic moc nedělo a dobrou polovinu věcí si musel člověk domyslet. Ale prej je to klasika.....

Bez soucitu (2010)

From Chotěboř with love posílám dvě hvězdičky a vzkaz o velkém zklamání...

Líbáš jako Bůh (2009)

Po prvnim shlédnutí to vypadalo neškodně, ale vidět to podruhé je naopak neskutečné peklo.