Lebkouni (1988)

Štavnatý béčkový sci-fi s atraktivní zápletkou, ve kterým James Caan v triku Dallaskejch kovbojů potírá případ výroby mimozemskýho matra, s čímž mu pomáhá jeden z lebkounů, kterýho si vzal dobrovolně za parťáka. Pekně udělaný lebkounský masky, umírněná stopáž a hezky vykreslený vztahy/problémy v soužití emzáku a lidí.

Čínský měsíc (1994)

Tak tohle teda opravdu slapalo, pro me uplne neznamej film z pocatku 90. let, vybornej Ed Harris ( jeste se zbytkama vlasu ) se zamiluje do zensky, ktera to nema doma uplne idealni, jelikoz jeji starej je docela zmrd a dava ji dost casto na budku. Panicka taky neni svata a brousi si zuby na tucnou pojistku, kterou by dostala v pripade smrti manzela, kteryho nasledne odkragluje. Zamilovanej Ed ji s tim samozrejme pomuze, lec netusi, ze dama to ma rozehrany vice smery. Skvela muzika, misty az noirova atmosfera, zkratka velice mily prekvapeni. 80%

Jack staví dům (2018)

Co zas tohle bylo za sracku 🤦‍♂️ prvnich 45 minut zijete v nadeji, ze se koukate na lehce nadprumernej film o serialovym vrahovi, ale pak vam dojde, ze to tocil Lars a ze to proste nemuze bejt nadprumernej film. Hever do xichtu, urezany kozy ... beru. Videl jsem daleko horsi veci, ale z mrazaku plnyho pizzy a mrtvol rovnou na Elysejsky pole ... tak to uz je tezkej matros i na me.

Bôsô panikku: Daigekitotsu (1976)

Chaoticky zrežírovaná, pomatená akční uječená magořina o dvou barmanech vykrádajících banky. Ten japonskej styl má ale něco do sebe, závěrečná snad dvacetiminutová honička v autech ve složení hlavní hrdina a jeho holka ( Miki Sugimoto ♥️ ), nasranej zelinář, přenosovej vůz televize, parta mladejch znuděnejch motorkářů a xxx dalších vehiklů nápadně připomínala dávný videoherní hit Destruction Derby. Prostě do sebe všichni bourali, všechno hořelo ... dobrý to bylo.

Kukuřičné děti 2: Poslední oběť (1992)

Prekvapive svizny a zabavny pokracovani klasicky jednicky z osmdesatejch let. Parta deti z Gatlinu je odvezena do sousedniho mesta, kde pokracuje v radovankach z prvniho dilu. Izak jako vudce kultu kukuricnejch adolescentu je nahrazenej typkem, kterej vypada jako namixovanej mladej Trent Reznor a Robert Smith z The Cure a spolecnejma silama redukujou populaci dospelejch. Dejova linka s indianskym profesorem uz nevim ceho a love story mezi mistni krupankou s chlapcem z New Yorku a jeho otcem - reporterem, ktery prijedou do mestecka kvuli clanku do novin tuhle pohodovou TV zabavicku z 90. let vubec nijak nekazi.

Moucha (1986)

Zřejmě nejkomornější a nejpřístupnější Cronenbergovina, co se týče jeho tvorby 70. a 80. let. Fakt je ten, že mít na triku tuhle parádu kdokoliv jinej, byl by to bez debat nejrozporuplnější, nejnechutnější a nejdiskutovanější film jeho kariéry. Rovnice punčocha > steak > pavián > Jeff s mouchou zafunguje na výbornou a divák se může kochat parádním přerodem vědce v kreaturu, kdy u některejch scén i po 20 letech od prvního shlídnutí filmu odvracím oči. Romance, sci-fi, horror, drama ... co chceš, má to všechno. Chtěl bych být první hmyzí politik ! 80%

Pitbull: Ostatni pies (2018)

,, Uz jsi nekdy nekoho rozpoustel ? “ ,, Ne “ ,, Tak zacni od nohou, je to mensi hnus. Kdyz se nepoblejes, zaplatim ti kurvu. “ Zhruba treti polskej film, kterej jsem v zivote videl a urcite ne posledni ! Od zacatku naslapana akce plna strileni, vymastenejch goril, cecencu, krasnej kurev, ne zas tolik krasnejch kurev, zkorumpovanejch fizlu a spousty dalsich artefaktu, ktery delaj dobrej akcnak dobrym akcnakem. 75%

Obří spár (1957)

Nemuzu se prestat smat 😂 jako vazne myslenej film samozrejme prisernost, ale ten sup nebo co to melo bejt byl fakt k posrani vtipnej. Obcas schramstnul papirovy letadlo, tu vydesil obyvatele NY, kdyz se usalasil na papundeklovy Empire State Building a zacal ji cupovat na kousky, pripadne proste jen tak poletuje zavesenej na snurkach a srandovne krakora. A konecne se dozvite, kde se inspirovali tvurci zaverecny sceny v Terminatorovi 2.

Mandy - Kult pomsty (2018) odpad!

Nicolas si v pokrocilym veku libuje v zivote na venkove, zivi se jako drevorubec a jeho stara se venuje cetbe a noseni metalovejch tricek. Hmmm budiz ! To se ovsem nelibi mistni sekte ve slozeni sediva stara kurva, tlusty kudrnaty neco, propleslej podrztaska hlavniho sektmistra, kterej odrikava nesmyslny dialogy ( prokladany monologama ) o jezisovi, spaseni a podobnejch blbostech + 2 nejaky dalsi potrati. Tahle sekta se sprahne s par motorkarema/kreaturama, co jsou obleceny hur, nez Travolta v Horecce sobotni noci a v tu chvili uz mi bylo jasny, ze tohle bude hruza. Sekta Nicolasovi buhvi proc starou podlije benzinem a spali na skvarek, ten si z toho chudak na hajzlu ve slipech vzpomene na dobu, kdy jeste bejval kvalitni herec a oslavi to pullitrem vodky, nacez si obstara patricnej arzenal zbrani a jde si to se sektarema vyridit sam. Kdyz si to takhle sumiruju, zni to tak, ze by z toho mohl bej i celkem fajn snimek, opak je vsak pravdou, je to skutecne bezcenny vykal. 5% za trika Mötley Crüe a Black Sabbath a za tu zbran, kterou si uplne sam vyrobil. Vypadala jak z obalu alba od Celtic Frost.

Kobra (1986)

Jeste nez propuklo Peklo v retezech a zaroven se promenila v Princeznu Fantaghiro, prodala Brigitte svuj puvab po boku Slye, ( kde jako jeho tehdejsi spravna manzelka udela vse co manzel rekne ) v jeho asi nejtvrdsi pecce, jakou kdy stvoril. Tu sirku v hube si mel nechat patentovat, nejvetsi slunecni brejle ktery kdy byly pouzity ve filmu, deset dni stara pizza, kterou lame klestema nebo cim ... film se s nicim a s nikym nesere, zaporaci padaj k zemi jak maj a finale ve slevarne je proste klasa. At zijou 80’s akcnaky 80%