Requiem za sen (2000)

Typický Aronofsky. Takže je to divné, je to ujeté, je to zdlouhavé. Někomu to určitě sedne, můj šálek kávy to ale zrovna není.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Nejepičtější animák jaký jsem kdy viděl. A možná právě tahle příchuť fantasy je to, co mě na sovích strážcích nadchlo nejvíc, společně s animací, ta je prostě dokonalá. Na plný počet to sice není, ale i tak Legendu o sovích strážcích můžu jen doporučit.

Ondine (2009)

Sympaťák Colin Farrell, krásná Alicja Bachleda, podmanivá hudba a nádherná irská krajina ve zvláštním filmu, který asi nemusí každému sednout. I na mě to bylo až moc "zvláštní".

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Což o to, nápad to není špatný. To by ale Charlie St. Cloud nesměl být natočený tak odtažitě a rutinně. Nemluvě o podivných zvratech a nesympatickém Charlie Tahanovi.

Čas probuzení (1990)

Dojemný a výborně natočený příběh, který na nezapomenutelný zážitek povyšuje famózní herecký koncert Roberta De Nira. Povinnost pro každého filmového fanouška.

MR 73 (2008)

Zajímavý krimithriller, který táhne hlavně Daniel Auteuil coby totálně zničený polda. Jen škoda, že to není trošku kratší, ke konci mi to přišlo zbytečně natahované.

Centurion (2010)

Celkem solidní historicko-dobrodružná podívaná. Není sice originální a už vůbec ne historicky věrná, za to je to celkem slušná řezničina. A i to se počítá.

Mrazivá vášeň (1992)

Neoriginální, nenápaditá a místy i nudná variace na Základní instinkt. To vše podtrhuje děsivý český dabing. Děkuji, nechci....

Něco jako láska (2005)

Ashton už asi romanticko-komediální škatulku neopustí, ale není se ani co divit. Tohle zařazení mu totiž naprosto sedne. Důkazem je i film Něco jako láska. Tenhle film sice nijak nepřekračuje zažité hranice žánru, ale na druhou stranu je mnohem zábavnější než většina jeho žánrových přibuzných, kterých v poslední době vzniká obrovské množství.

Noci v Rodanthe (2008)

Největším problémem tohoto filmu je fakt, že se v něm vůbec mluví. Jakmile začne nějaký dialog, z plátna se na diváka vyřítí neuvěřitelné množství hnoje. Nejvíc mě zaráží fakt, že existuje někdo, kdo ty dialogy napsal a ještě si myslí, že to zní přirozeně...