Piraňa 3D (2010)

Skvělá oddechová zábava! Jasně, nedá se od Piraně očekávat promyšlený děj nebo dokonce nějak důkladné prokreslení postav. Ale není to moc dlouhé, aby to začalo nudit, pořád se ve filmu něco děje, krví a brutalitou se ani trošku nešetří, je to místy i sranda a komu by vadilo dívat se na krásný holky v plavkách nebo i bez nich? A masivní útok rybek při soutěži Miss mokré tričko je opravdu ultimativní nářez. Bohužel jsem film neviděl ve 3D, ale to musí být teprve neskutečný masakr. Pravda, piraně občas působí až moc počítačově a přerod hlavního hrdiny z ňoumy na akčního hrdinu je dost náhlý a i trošku podivný. Ale přes to všechno, já byl víc než spokojený. Je to opravdu ,,jen" zábavný film, který si na nic nehraje (naštěstí). A to není zrovna málo.

Vražda v salónním coupé (1997) (divadelní záznam)

Jeden ze slabších kusů Divadla Járy Cimrmana. Je to sice pořád lepší než Cimrman v říší hudby, ale ani zdaleka nedosahuje kvalit opravdových perel jako je například Záskok. Přitom samotné divadelní představení se opravdu povedlo. Je to prostě Cimrman, ideální oddychovka, přitom je to ale inteligentní humor, navíc ryze český. Problém je v úvodním semináři, který je zbytečně zdlouhavý, místy nudný a tak trochu nicneříkající. Ale i tak Cimrmanům ty 4* prostě dát musím.

Star Trek (2009)

Mám opravdovou alergii na cokoliv co se jen letmo týká Star Treku. Proto byl pro mě tenhle celovečerák docela příjemným překvapením. Spojení starého Star Treku s tím novým je celkem dobrý nápad a kupodivu to i funguje. Smekám klobouk před řemeslnou zručností J. J. Abramse, díky němuž jsem se na Star Trek mohl podívat i já. Tím ale výčet pozitiv končí (snad kromě toho, že ženská část posádky Enterprise má opravdu kraťounké minisukýnky). Na druhou stranu mi opravdu vadil jiný člen posádky, a to Rus Čechov. Poslouchat ten jeho hrůzostrašný ruský přízvuk je opravdu za trest. Bohužel mi vadil i můj oblíbenec Simon Pegg, který si roli místního blbečka klidně mohl odpustit. Největší problém byl pro mě Star Trek samotný. I přes Abramsovu obrovskou snahu mi to pořád příjde neuvěřitelně hloupé a divné. Svět Star Treku prostě není nic pro mě.

Alibi (2006)

Překombinovaná míchanice všeho možného. Jen jedno tu není - humor. A jelikož se má jednat o komedii, je to docela průser. Na druhou stranu, jedna věc se táhne celým filmem. A tou je všudypřítomná a řádně otravná nuda. Tohle je opravdu paskvil. Jediné plus tohoto filmu je krásná Rebecca Romijn. Jen kvůli ní nedávám odpad.

28 dní (2000)

Tak tohle asi mělo být těžký drama ze života. Bohužel je to jen obyčejný kalkul s ne zrovna přesvědčivou Sandrou Bullock. Film má pár světlejších momentů a několikrát jsem se docela zasmál. Problém je v tom, že jsem se smál nejen tam, kde chtěli být tvůrci vtipní. Některé scény jsou totiž tak trapné, že jsem se prostě musel smát. Navíc je to celé zdlouhavé a tak trochu o ničem. Poslouchat téměř celých 100 minut řeči závisláků o vzájemné důvěře, to není zrovna nic čím bych si chtěl znovu projít. To radši zajdu na panáčka.

Juno (2007)

Opravdu dobrá komedie, které dominuje skvělá Ellen Page v roli pubertální těhule. Její civilní výkon je natolik přesvědčivý, že ji snadno uvěříte každé slovo i každé gesto. Bez ní by byl film jen poloviční. Ty 4* jsou hlavně její zásluha.

Dál než se zdálo (2010)

Nemůžu si pomoct, ale já se nudil. Kámen úrazu byl asi v tom, že ústřední pár mi byl absolutně šumák (nic proti Justinovi a Drew). Ke konci mi bylo jedno už úplně všechno, jen ať je konec. Protože 100 minut v tomhle filmu znamená týden v reálném čase. A ani nechápu, proč si tvůrci mysleli, že točí komedii. Pravda, párkrát jsem se pousmál, ale to je asi dost málo. Docela vtipné bylo snad jen to, když Dan předváděl, jak pláče chlap. Když si k tomu přičtu ještě ten hloupoučký konec, na víc než na 2* to prostě nemá. Ještě, že tady hraje Christina Applegate, to je asi největší klad tohoto filmu.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Příjemná animovaná oddechovka, která sice na mě byla ze začátku až moc ztřeštěná, ale nakonec se zvrtla v naprostou smršť šílených nápadů jako vystřižených z jakéhokoliv katastrofického filmu. Jen s tím rozdílem, že tady tornáda, vlny tsunami a meteority nahradilo želé, hot dogy nebo palačinky. Je to prostě vysoce kalorická zábava.

Za hranicí strachu (2007)

Nuda, nuda, nuda. Naprosto zbytečný film, u kterého jsem musel svádět těžký boj se spánkem. A přitom to začíná docela slibně. Jenže po úvodním masakru už následuje jen nudná šeď, plná nesmyslů a zbytečných keců. Mohl to být fajn horůrek, takhle je to jen jeden promarněný večer.

Solomon Kane (2009)

Je pravda, že příběh je jednoduchý až hanba. Ale tady se snad nic extra novátorského a originálního ani čekat nedalo. Takže to ani nemůže vadit. Zvlášť, když má Solomon Kane rychlý spád, skvělou atmosféru, vypiplané akční scény a v hlavní roli mega cool Jamese Purefoye. Největší plus je pro mě fakt, že po docela dlouhé době je to film, který není natahovaný a zdlouhavý. Opravdu celý film skvěle šlape a pořád se v něm něco děje. Snad jen přibližně v polovině přišla trošku slabší pasáž, ale trvalo jen chvilku a vše bylo zapomenuto v přívalu akce a hutné atmosféry. Super film, super zábava.