Jíst, meditovat, milovat (2010)

Nejnudnější díl Cestománie, jaký jsem kdy viděl. Navíc se ho nějakej blbec rozhodl natáhnout na 140 minut, což považuju za přímo tragický omyl. Příběh je totiž tak prostinký, že by měl problém utáhnout hodinový film. Tady je to ale více než dvojnásobná stopáž, takže se po nějaké době člověk začne nudit. A navíc, hlavní hrdinka mi byla naprosto volná, natož aby mi byla sympatická. Ale je to vážně chudák. Vzít si v práci rok dovolené a lítat po světě, to je opravdu krutá rána osudu...

Králova přízeň (2008)

Výborný historický film s hvězdným obsazením. V něm vyniká zejména Natalie Portman v roli Anny Boleynové. Vytknul bych snad jen to, že některé události jsou tu odvyprávěny stylem "letem světem" a několik historických nepřesností. Jinak velká spokojenost!

Na dotek (2004)

Strašlivě natahovaná nuda. Jediné co tady stojí za zmínku, je vtip z chatem a krásná striptérka Natalie Portman. Zbytek jsou jen stále dokola opakované kecy o ničem.

Bitva o Hill 60 (2010)

Příjemné překvapení z Austrálie. Tenhle film potěší o to víc, že filmů z 1. světové války není mnoho (a těch kvalitních je ještě míň). A vzhledem k tomu, že tahle epizoda tohoto válečného konfliktu není zase až tak známa, je to radost dvojnásobná.

Mučedníci (2008)

Filmu se nedá upřít, že by neměl atmosféru nebo, že by nebyl brutální. Na druhou stranu, celé to nedává smysl, "příběh" je v podstatě směšný. A i ta prvoplánovitá brutalita přestává postupem času fungovat. Ke konci mi už bylo naprosto jedno jestli někoho stahují z kůže nebo mu pižlají ruku. Samotné nechutnosti na celovečerní film prostě nestačí.

Pařba ve Vegas (2009)

Asi jsem čekal přece jen něco víc. Na druhou stranu jsem se docela pobavil. To se o jiných komediích říct nedá...

Případ číslo 39 (2009)

Tak nevím, kde je to "šokující a zlověstné rozuzlení". Tento film toho divákovi příliš nenabízí. Žádná poctivě budovaná atmosféra, žádné napětí, žádný zásadní a překvapivý zvrat, prostě nic. Případ číslo 39 mě nijak výrazně neštval, jen se mi už hodně dlouho nestalo, že by nějaký film kolem mě tak neškodně profičel, že už teď (den po zhlédnutí) bych nedokázal říct o čem to vlastně bylo. Tohle je přímo ukázkový příklad naprosto zbytečného filmu.

Možná, miláčku (2000)

Škoda, že tady Rowan Atkinson nedostal větší prostor. Jeho dvě scénky totiž patří k tomu nejlepšímu co tato jinak jen mírně nadprůměrná komedie nabízí.

Mary a Max (2009)

Milý a zároveň vtipný film. Na druhou stranu si ale nedokážu představit, že bych se na něj ještě někdy podíval.

Smrt čeká všude (2008)

Možná trošku zdlouhavější, přesto pořád dobrý válečný film s výborným Jeremy Rennerem v hlavní roli. Ale stejně bych Oskara dal Avatarovi.