Philadelphia (1993)

Dvě výrazné herecké osobnosti v příběhu o lidskosti i o lidské hlouposti, to vše za doprovodu skvělé hudby. Výborný film!

Nezastavitelný (2010)

Denzel je vážně frajer. Dokazuje to i v roli stárnoucího ajznboňáka. Svou řemeslnou zručnost ukazuje i Tony Scott, který si tentokrát odpustil i svůj typický chaotický střih (naštěstí). Film má svižné tempo, sympatické hrdiny a v neposlední řadě i kvalitního záporáka v podobě nezastavitelného vlaku. Opravdu fajne podívaná.

Havaj 5-0 (2010) (seriál)

Krásná příroda, krásný holky, sluníčko, pohodička... Jo, na Havaji bych to klidně prubnul. Tenhle seriál dělá Havajským ostrovům úžasnou reklamu. Kromě krásných obrázků toho ale zase tolik nenabízí. Zápletky jednotlivých dílů nejsou nic světoborného, žádné zásadní překvapivé zvraty se nekonají. Navíc mi vadil Daniel Dae Kim (za to ale nejspíš může dabing mistra Podhůrského). Ale na zabití několika delších večerů Havaj 5-0 funguje výborně. Takže pokud nebudete očekávat nějakou seriálovou revoluci, neměli byste být zklamáni.

Bastardi (2010)

Tyhle epizodky ze školy pro absolutní póvl se docela těžce hodnotí. Pokud to měla být komedie, tak to není špatný. Ne že bych se u filmu potrhal smíchy, ale několik scének mě relativně pobavilo. Horší je, že Bastardi se většinou prezentují jako vážně myšlený film, neřku-li drama. Kdykoliv totiž film zvážní, jde to s ním těžce z kopce. Je to proto, že tady nemůžete brát vážně absolutně nic. A platí to jak o ději, tak o postavách. Mírou vrchovatou k tomu přispívají "herecké" výkony žáků zvláštní školy. Chápu, že tvůrci chtěli obsazením opravdových potížistů docílit autenticity. Mohli ovšem sehnat lidi, kteří dokáží zahrát alespoň základní lidské emoce nebo kteří umějí mluvit srozumitelně, protože artikulace některých "herců" je naprosto děsivá. A opět se dostáváme na začátek. Bastardi totiž MUSEJÍ být komedie, jinak to snad ani není možný co tvůrci natočili. Budu tedy bláhově věřit, že to byl jejich úmysl a dám 3 hvězdičky...

Valdemarův odkaz - Přízrak z minulosti (2010)

Vážím si pokusu o evropský horor v (téměř) americkém stylu. Bohužel, na rozdíl od prvního dílu, mi La sombra prohibida přišla zbytečně přeplácaná, místy až nechtěně trapná. Závěr byl sice kupodivu docela slušný, na napravení dojmu to ovšem nestačilo. Škoda, no...

Vražda na úrovni (1979)

Výborná atmosféra, dobré herecké výkony Christophera Plummera a Jamese Masona, zvláštní smysl pro humor a legendami opředený případ sériových vražd. To jsou důvody, proč je Vražda na úrovni jedním z nejlepších filmových dobrodružství Sherlocka Holmese.

Tamara Drewe (2010)

Docela zajímavá a místy i vtipná jednohubka s krásnou Gemmou Arterton. Trochu ubrat na stopáži by ovšem neškodilo.

Red (2010)

Herci výborní (hlavně John Malkovich), akční scény mají spád a je to docela sranda. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že celý film kolem mě naprosto neškodně profičel aniž by na mě zanechal jakékoliv následky (ať už pozitivní nebo negativní). Na jedno podívání je to fajn, ale vícekrát Red vidět nemusím.

Pohanský rituál (2009)

Těch pár nechutnějších scén nemůže zachránit to, že celý děj je drsně obšlehnutý ze Hřbitova domácích zvířátek. Co rozhodně nepotěší, je místy totální absence logického uvažování u některých postav. Když se k tomu přidá téměř až televizní zpracování a místy šílená hudba, výsledkem je film, který se dá bez problémů dokoukat, ale nadchnout určitě nedokáže.