Charakter (1997)

Tri samostatne jednotky, urputne a silne charaktery matky, syna, otce. I kdyz kazdy z nich a kazdy sam za sebe dosahl sveho, ani jeden z nich nemuze vydrzet sam se sebou. To byva udel takovych osobnosti. Pekne rozebrany. Challenge tour 2015.

Obřad (1971)

Pěkná návštěva do japonské elity. Příběhem nás provází vnuk vládce rodiny. Starý muž je zatížen konvencemi, které tradice a rituály pochopitelně přinášejí.Potomci se snaží vymanit z kruhu absurdit a za cenu plnou citových zmatků, připravují novou cestu svým následovníkům. Za jeden pohled to stálo. Challenge tour 2015

Já, Kuba (1964)

Úplně jsem odhlédla od "zavánění", nechala jsem se unášet výbornými pohledy kamery, kouzlem atmosféry, empatickou hudbou, kouřem doutníků a omámená cubánským rumem, dávám plný počet, tudíž bez ztráty desítky. Jo, aha, rámec Challenge tour 2015

Georgica (1998)

Byl jeden hoch a byl děda. A byl ostrov a byla loďka. A snili o Africe a byly včely..... A byl ostrov a loďky byly na břehu. Challenge tour2015

Láska (2012)

Ano, zase, z extremu do extremu. I tentokrat zachazi Haneke se svymi laskami az na dren. Na dno nasich srdci, dusi, mysli

Zmluva s diablom (1967)

Bylo to takove neurovnane, prekotne, nedisciplinovane. Proste takove, jake mlade a nevyrovnane studentky jsou. Pekna hracicka.

Abrahámovo údolí (1993)

"Že umí ničit, zabít? Vím. A lhát a klamat? Bůh buď s ní!. Však mne mne nikdy neoklame!"

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Nic neni tak, jak se zda byt. Nic neni tim, cim se byt zda.