Green Lantern (2011)

Absolutní relax. Člověk tuší, že to dobře skončí a nechá se volně unášet dějem, Takže? Příjemná pohádka. Vcelku sympatický hrdina a dlouhonohá kráska jsou zásadními artikly filmů tohoto ražení. Po filmařské stránce vcelku dobrá práce. Výtky scénáristům? Mohly by být, ale proč? Vlastně jsem Green Lanterna shlédl v dobrém rozpoložení a použiju staré dobré pořekadlo: Nic mi před filmem nebylo a po jeho shlédnutí je mi stále dobře. Dal bych i 4 hvězdy, ale ...hm...nechám to na 3.

První po Bohu (2005)

Recenze mi přijdou zbytečně kruté. Jako prostředí a život baltské ponorkové flotily v 2.sv.v. Nepřišlo mi to až tak bídný když vezmu v potaz, že filmaři jistě nedisponovali milionovými konty svých amerických protějšků. Ano, zápletka s bratrem nebyla ideální. Scénárista ale potřeboval umístit do příběhu i stalinistický tlak. Rovněž úsměvná forma vyprávění mladičké dívenky. Povedlo se ale zachytit hrůzu jepičího života námořníků flotily. Obyčejný lidský strach. Beru film na milost a dávám 3+1/2*.

Metropie (2009)

Je mi líto tak nízkého hodnocení tohoto dílka. Přijde mi originální již samotnou použitou metodou animace. Neotřelé. Mám dojem, že ten nápad s animací se zrodil dřív než následovala snaha naroubovat alespoň "nějaký" příběh. 4 hvězdy si Metropie zaslouží.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Celou pirátskou serii tak trochu odzívávám. Ani jsem neměl snahu vidět 2. a 3. díl. Stalo se. Na vlnách podivna vlastně nevybočí. Kdo se těšil na Keitha Richardse, jako já, musel být notně zklamán. A Penelope? Kráska, to nemohu říct. Ale celý příběh kolísal na slabém příběhu. Proč tam, proboha, byli ti Španělé? Aby pramen na konci zcela bezdůvodně zničili? Nemá smysl se bavit o efektech. Fantazie...bodejť by né když to stálo takový prachy. Chválím scénu s mořskými pannami. Jinak tento film asi doporučovat nebudu...být mi deset tak bych to ale sežral i s navijákem :-)

Sbohem, baby (2007)

O co tvůrci šlo? Nastolit řadu sociálních otázek? To se asi povedlo. Proč mi ale byl Casey Affleck tak strašně protivný? Proč se mnozí z hrdinů a hlavně hrdinek chovají nelogicky a iracionálně? Proč mi to celé přišlo tak nějak "padlé na hlavu"? Co slíbili Morganu Freemanovi a Edu Harrisovi aby se v tomhle filmu kázali? Ano, tento film nastavil řadu otázek...a to nejen sociálních.

Hlava v oblacích (2004)

Vlastně jsem se o tento film zajímal kůli Penelope Cruz a ejhle! Ch.Theron ji strčila do kapsy. Režisér dal divákovi osobnost hrdinů dobře poznat. jejich vývoj během doby je nesmírně přitažlivý a lidský. Skvěle zachjycena atmosféra doby. velmi pěkný film.

Transformers 3 (2011)

Nemůžu dát víc než 3*. Všechny 3 hvězdy jsou za akci. Ostatní hodnotit nebudu a dějové "zápletky" byly převídatelné až hanba. Inu, co bych chtěl? Vždyť je to vlastně pohádka a ne žádná gangsterka. Vhodné na chvíle vypnutého mozku a chtivých očí...

Poslední přání (2005)

Uf, sociální sci-fi na entou. Jediná uvěřitelná scéna byla "fakovačka" mlaďase v baru. Ve světle filmu Je to i můj život se tento jeví jako podivná groteska. Divný, slabý, špatný téma.

Operace Corned Beef (1991)

Chtěl jsem dát 3 hvězdy. Scéna cesty na letiště a Jean Reno jednoduše tu čtvrtou přidali.

Piraňa 3D (2010)

Jak přežít tenhle film? Jednoduše. Bavte se tím, že budete vymýšlet ty nejstrašidelnější bejkárny jak být sežrán a kde být okousán a hrát hru zda budete v nápadech lepší vy nebo tvůrci. Fungovalo to. Jinak musím uznat, že to byla jízda a film si udržel "piraňské" tempo. Podruhý bych na to ale nešel...přidávám hvězdu za "krásy matky přírody" na 3.