Štamgast (1987)

Mickey Rourke v ulohe Chinaskeho/Bukowskeho ziari.

Samurai (1954)

Kvalita sama osebe, teším sa na ďalšie diely. Škoda robiť nové filmy o samurajoch, staré sú dokonalé.

Železo a hedvábí (1990)

Neviem, či tento film je možné vidieť aj v lepšej verzii ako VHS rip, každopádne po prvotnom zdesení z treťotriednej kvality, keď vydržíte, po čase pocite začnete aj trochu vnímať obsah deja. Prežijúci príšerné anglické dialógy a spracovanie na úrovni socialistických inscenácií, sa dozvedia z filmu skutočný príbeh trošku priblblého Američana, ktorý sa ocitol v čínskom Hangzhou v období otvárania sa ČĽR svetu. Pozitívne hodnotím, že autor sám seba stvárňuje presvedčivo ako naivného truľka, ktorý sa ocitol v odlišnom svete a pozitívnym prístupom postupne spoznáva Čínu aspoň po kúskoch. O tom teda film. Napriek všetkému hroznému 6/10

You Seng (1993)

Neuveriteľné, že nikto z ČSFD nevidel tento kultový film s anglickým titulom "Temptation of a Monk". Tempo náročné na sledovanie určite nikdy z tohto filmu nespraví komerčne úspešný ázijský historický film. Príbeh však umeleckým spracovaním určite vyčnieva nad inými čínskymi (hongkongskými) výtvormi v rámci žánru. Vynikajúca Joan Chen, umelecké, miestami naturalistické poňatie prinášajú nezabudnuteľné momenty, ktoré ocení každý, kto sa zaujíma o filmové stvárnenie čínskej histórie.

Soudce Dredd (1995)

Toto Béčko ma veľmi rozosmialo, totálna somarina ale celkom srandovná oddychovka.

Mei Lanfang (2008)

Zdá sa, že Chen Kaige minul tvorivosť čo sa týka pekingskej opery na krásnom diele Zbohom, moja konkubína. Film Mei Lanfang (s nepochopiteľným anglickým názvom "Forever Enthralled") nám ukazuje nie veľmi vydarený obraz o živote tohto slávneho "ženského" speváka. Dozvedáme sa, že bol patriot a tejto stránke sa film venuje hádam celú druhú polovicu. Divák z filmu nepochopí, že Mei splodil hádam 9 detí (4 sa dožili dospelosti), mal dve ženy plus milenku (na ktorú nešťastne vybrali zlú herečku Zhang Ziyi), že sa stretol dvakrát s Chaplinom, ako prežíval víťazstvo Komunistickej strany a založenie ČĽR... Vo filme je veľa zaujímavých prvkov, ktoré záujemcom o čínsku kultúru priblížia operu, diváci sa dozvedia kto bol Mei Lanfang a trochu z histórie Číny. Film na jedno pozretie, hodnotenie 2,5-

Keurosing (2008)

Zaujímavý a dojemný film. Avšak niektoré veci sa mi v ňom zdajú veľmi tendenčné, je zrejmé, že juhokórejský režim nemá veľmi dôvod ukazovať systém severu akokoľvek pozitívne. Na druhej strane, je to podľa skutočného príbehu, ktorý má právo byť vypovedaný.

Úplné zatmění (1995)

Pre tento pribeh sa velmi hodi naturalisticky styl Agniesky Holland, ktora je posadnuta penismi a tentokrat si mozu divaci overit nevsedny ukaz Davida Thewlisa. Leonardo di Caprio je v tomto filme vynikajúci. Filmu sa da vycitat historicka nepresnost, dejova nevyrovnanost, nedokonale stvarnenie charakterov a vztahov medzi postavami, ja som si vsak tento film velmi oblubil a dam mu 5 hviezdiciek :D

Zuotian (2001)

Veľmi netypický čínsky film, ktorý opätovne dokazuje osobitosť práce režiséra Zhang Yang. Tento životopisný film je zobrazený formou príbehu, sčasti spracovaný ako rozhovor a sčasti ako kvázi divadelná hra. Na to, že sa vo filme veľa akčného nestane, nie je nudný, minimálne pre človeka, ktorého zaujíma ázijská mentalita. Nečakajte naturalistické zobrazenie drogovej závislosti, ako je typické v západných filmoch. Silou a vierohodnosťou príbehu je to, že v ňom hrá samotný Hongshen, jeho rodina, priatelia, režisér, dokonca i obyvatelia psychiatrie. Je to skutočný príbeh. **Pokračovanie** Dňa 5. 7. 2010, 9 rokov po natočení tohto filmu, spáchal Hongshen Jia samovraždu.

A Fei zheng zhuan (1990)

Zaujímavý príbeh, ktorý mi tak troška ku koncu uniká...