Sherlock Holmes (2009) odpad!

Toto má byť Sherlock Holmes? To je výsmech...

Chungking Express (1994)

Ten film sa mi páči viac každým pozretím a každou návštevou Hongkongu

Khadak (2006)

Jeden z lepších filmov z prostredia nomádskych národov, nie je síce taký dobrý ako Urga, ale má čo povedať. Oslovila ma v ňom jeho mystika, spolu s pohľadom na reálny bezútešný život v meste, pekní sú aj mongolskí ľudia... rozhodne film stojí za to si pozrieť.

RocknRolla (2008) odpad!

IMHO film plny slabeho humoru a este horsich hereckych vykonov. Zlatanina. Najlepsi tam boli hadam ruski hrdlorezi. A Roden ma byt rusky boss!?... ani po rusky poriadne nehovoril a ten jeho germansky gesicht... a Thandie Newton, pomoc! Kam sa to len Richie dostal?? Drogy jsou zle...

Souboj Titánů (2010)

Tvorcovia filmu neboli schopní natočiť nový námet z gréckej mytológie a teda sa odhodlali nanovo vyrozprávať už tak zlátaný príbeh, z veľkej dávky neznalosti nazvaný Súboj Titanov. Rozhodne najväčšou slabinou filmu je práve zlý príbeh a celkovo hlúpe vykreslenie antickej atmosféry. Pôvodný spor medzi Hérou a Diom bol zamenený nezmyselnou maskulínnou onaniou, kde na ostatných bohov a bohyne Olympu neostal priestor ani na jednu vetu. Pokiaľ sa uskromníme s konštatovaním, že to má byť oddychovka pre priemerného diváka, vo filme jednoznačne chýba humor, a tiež napätie, ktoré tak okoreňovali pôvodný námet.

Tuan yuan (2010)

Prvý film natočený v šanghajskom dialekte.

Bílá stuha (2009)

Dobrý film, avšak sa mi zdá smutné, že zrovna takéto témy sa dnes páčia ľuďom v Európe .

Les Filles du botaniste (2006)

Ďalší kritický film čínskeho emigranta Sijie Dai, tentokrát o nelegálnej láske dievčat. O nepopularite režiséra v jeho rodnej krajine svedčí aj to, že film bol natočený vo Vietname. Hlavné hrdinky sú veľmi príťažlivé, ale nejde o bezduchý erotický film. Atmosféra mi však prišla až príliš nereálna a prostredie málo autentické, ani príbeh nie je taký silný ako sfilmovaný životopisný knižný bestseller o "krajčíročke".

Závěť (2007)

S dovolením poviem, že pre mňa asi prvý vyložene zlý film od Kusturicu, na rozdiel od Crna mačka... sú vtipné scény vyložene trápne, na úrovni Byl jednou jeden polda.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Uz hroza, ze som sa dostal k filmu s ceskym dabingom, kde boli zmenene aj ludove piesne, uhorcik mal slovacky prizvuk a cele to iba podciarkovalo absurdonst tohto veldiela. Na jednej strane ocenujem snahu, spravit tento pribeh viac realisticky, avsak do filmu bola nanosenych kopa absurdnosti. Severoslovaci piju vino (vino?!) viac ako pracuju sa zabavaju, kazdy druhy herec alebo herecka su rysavi... v pribehu je potrebny aspon jeden pohlavny styk za 5 minut... Janosik sa sprava ako blbecek, kazdej dievke hovori svoje meno, v polovici filmu dojde na to, ze sa zidu kone, slubi, ze bude premyslat, ze zbojnici maju lupit. Odpustil by som aj zbytocne naturalisticke sceny (dokonca natocit realisticky zavesenie na hak hodnotim ako celkom smely kusok), ale pri odrezanom detskom pipikovi som uz grcal... naco??! K smiechu boli aj biedne efekty lietania. A naozaj velmi smutne zistenie, ze absentujuca prirodna magia, ktora sa k janosikovskej legende hodi ako sol k chlebu bola nahradena snovymi stretnutiami s pannou mariou a jezisom... trapas. Budem spravodlivy, nieco bolo na tom filme aj dobre, pacila sa mi priroda a dedinske prostredie (skoda popisovat etnograficke chyby), velmi silny bol pohrebny ritual. Vizualnu stranku vsak vylozene dodrbal necitlivy strih... pacila sa mi hudba a kostymy. Zhrniem to, Agnieska Holland veru nechytila ten spravny feeling, spravila dost nevkusnu, naturalisticku ale nepravdivu, novatorsku ale gycovu, freudovsku hlupost so zlym scenarom.