Zorro: Tajemná tvář (1998)

Neprekvapí ale poteší. Kráska je krásna a gentleman občas vtipný. Z klišé chýba už len Danny de Trejo v nejakej úchylnej epizóde...

Profesionálové (2008) (seriál)

Začalo to v jednom malom divadle vtipnou svižnou hrou o "mafošoch", čo sa učili anglicky. Potom z toho bol pomerne vtipný seriál, ktorý sa postupne "okukal", námet úplne vyvaril a na konci je konverzačka o policajtoch. videl som to v českej mutácii a slovenská je lepšia. Obdivujem hercov, že do toho išli, pretože sa im to vráti vždy,. keď sa dostanú do blízkosti policajtov. Pozrieť si pár dielov je vtipné, ale ako seriál to rýchlo stratí šmrnc.

Profesionálové (1977) (seriál)

"Být profesionálem znamená neunavit si ležérní výraz." Priatelia, TOTO je štýlová legenda.

Škola superhrdinů (2005)

z tých hraných somariniek pre amerických školákov príjemne vytŕča pomerne odľahčeným rozprávaním

Krvavá odplata (2005) odpad!

Priznám sa, že som každú chvíľu čakal strih na partiu, ktorá sa v roku 2005 preberá s opicou po koštovke nového fetu... Takéto somariny sa netočili ani v 80.tych rokoch.

Silverado (1985)

Kedysi dávno v roku 1990 alebo 1991 bola v Bratislave v PKO výstava Dni amerického filmu a toto bol film, ktorý reprezentoval žáner western. Kvalitne obsadený, dobre zahraný, klasika.

Muž v ohni (2004)

Je to dobrý popík namixovaný z klasických melódií. Jednoznačne to stojí za ten čas, dobre som si to užil, ale na DVD by som si to nekúpil. Je v tom trochu špinavého Mexika, trochu posledného skautovania, veľa veľa strihov a krutosti. Keby to bola hudba, tak je to ako hip - hop. Na akordy a melódie vyťahané zo slávnejších šlágrov sa našije soulová klasika prerozprávaná v súčasnom rytme novým interpretom. Denzel Washington dal zo seba to najlepšie, ale stále som mu neveril to, že je to "naozaj", nevie opustiť ten svoj intelektuálsky výraz. Creasy je zabiják. Lepší by bol F.Whitaker, šmrncovnejší S.L.Jackson, ak mám voliť medzi "stars".

Podivné dědictví (1972)

"Mortne, já tě zřídím, že tě doma nepoznají ani po hlase!" Nesmrtelné!

Smrt čeká všude (2008)

Nemá to dej, tak ako ani každý deň v Iráku nemá dej. Myslím,že to sa skrýva za tou "bezdejnosťou" filmu. Na pozadí stále vnímam tú bariéru medzi Američanmi a Iráčanmi. Na americký film je to veľmi vyrovnané podanie.