Labyrint lží (2008)

4**** body To je ono! Konečně nás hudba nerušila, ale naopak.. parádička, fakt jo. Včera jsem po skouknutí měl plnou hlavu komentáře, co všechno napsat, ale přes noc a přes práci jsem nějak ztratil myšlenku.. dokonce tak moc, že už ani nevím co píšu a jestli má ta věta smysl. [X] Minus 1* bod Nenapadlo nás nic konkrétního.. ale filmů na tohle téma už bylo několik a tenhle tak extrémně nevybočuje [X] Venku je vítr, mi bolí hlava a ramena.. všechno chápu, ale proč mi bolí ramena?

Slepota (2008)

2** body Máme asi nějaké těžké období a nějak nás filmy nemůžou oslovit. [X] Minus 1* bod Nebo se nemůžeme trefit do naše vkusu.. ale jaký on vlastně je? Divný? :-) tož... za co, že to odebíráme body? Když už je to o slepotě.. přišlo mi divné jak pořád na sebe koukali, já nevím, nemáme v okolí nikoho takového, ale prostě mi přišlo, že kdybych nevěděl, že mají být slepí, tak to fakt podle nich netipnul. [X] Minus 1* bod Přišel mi divný postoj lidí "venku". Nehledat řešení? Nepátrat po příčinách u pacienta 0, kterého měli? Také se mohl film dostat víc ven z karantény, ukázat lidi venku, jak reaguje společnost jako celek, ne 3 slepá oddělení..[X] Minus 1* bod Scénář jako celek mi přišel slabší. Takový nedotažený. Možná kdyby nechali po celý film na pozadí děje komentář "slepého jednookého černocha" jako vyprávění.. takhle to byla jen jako snaha o sociální průzkum a chuť ukázat lidi z jejich špatné stránky, ale tak nějak nedotaženě, nepoutavě.. asi no [X] Budiž světlo.. teda raději ne

Vikingové II (2008) odpad!

odpadky! Ten koš by měl někdo vynést, smrdí to. Nebo jinak.. až budu chtít někoho trápit, přivážu ho a bude se muset 2 hodiny koukat na tenhle film. [X] Minus 10 bodů U tohohle filmu nefungovalo vůbec nic. Děj byl žalostný.. příklad: vymlátí celou planetu, zůstane jeden, ten vymlátí jejich vesnici, ale než aby ho našil a sejmuli, raději vemou lodě, rakve a odletí (s ním). Vynechal jsem dalších 50 blbostí.. od toho jak nechal bojový oblek (dle flashbacků) a měl plastové tílko. Super pistoli, o kterou přišel během 1/2 minuty. Tím film ztrácí možnost využít potenciálů střetů dvou světů. Herci.. Kde?? Nikde.. Kamera.. To netočil někdo jako domácí video?? Efekty.. v programu "kreslení" ve Windows bych to možná nakreslil taky.. (nadsázka ;-) ) Hudba? BOŽE.. to byl omyl.. hlavně ta hudba u "štítů".. mimochodem, ty sem nějak nepobral.. ale to není na tomhle filmu to nejhorší. Napětí? Nikde.. ani chvilku.. strach? ne.. nebyl důvod se bát.. dojetí? při čem?? tam se šlo dojmout? I když sem se málem "dojal" Děs běs.. tohle je fakt omyl... A to jsem se musel jít v půlce projít.. celé bych to na jeden zátah nevydržel.[X] Bez komentáře

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

4**** body (a sakra krvavé) Dokoukáno.. když to sečteme, to byl ale dloooooooouhý film. Bod odebírat nebudu, protože platí to co jsme psali u prvního dílu: Mesrine: L'instinct de mort. Doprčic.. já měl takovou skvělou myšlenku, ale zapomněl jsem ji.. ach jo.. asi jsem jako malý jedl moc syrového špeku a teď mám sklerozu :-/ [X] A prd.. nic nenapíšu..

Město Ember (2008)

3*** body Pro děti.. Ty nebudou řešit nic okolo a budou vnímat jen dětské hrdiny. Myšlenka hezká, provedení taky, celé to je příjemně naivní a hloupoučké. [X] Minus 1* bod (nebo prasklá žárovka) Ač pro děti a krásně jednoduché, ta blbost s krtkem nebo "kousadlem" MEGA brouka roháče byla ale do očí bijící. Napětí nebo tajemno by šlo udělat určitě lépe. [X] Minus 1 bod (nebo ruplá trubka) Co se tam stalo, že ty zvířata za 200 let tak zmutovala.. dobře, dejme tomu, ale po 200-ti letech už nikdo nevěděl, jak to vypadá venku? A co to víčko? Jaká kapalina? Jaká další funkce? O čem to sakra pořád mluvil? Oni tam něco vystříhli? [X] Kdyby ještě půl roku pilovali scénář, mohlo to být i za 4**** body. A osobně si myslím, že zrovna naše hodnocení je pro filmaře to nejdůležitější. Úplně se perou, jestli jim PDcz dá 3*** nebo 4**** body.

Prachy dělaj člověka (2006)

3*** body Tak jako nebyl to žádný zázrak, ale z toho co se teď u nás točí to byl lepší průměr. Největší problém mi dělal ten pohyb časem, přesto že byl udělán nenásilně. [X] Minus 1* bod Píliš profláklí herci. Někdy mi to vadí, někdy ne... [X] Minus 1* bod Dnes jsme samý rozpor :-) Sice lepší průměr, ale skoukli jsme ho na dvakrát.. v půlce jsme to pauzli a zbytek dokoukali po 3 měsících... teda 4.. nebo 5-ti? [X] Mi se dneska nechce moc psát, takže kurzíva je tu jen proto, aby jsme nenarušili vzhled našich komentářů :-)

Resident Evil: Rozklad (2008)

2** body Residenty jsme koukli všechny a hru jsem kdysi hrál. Toť k důvodu proč jsme toto koukli.. [X] Minus 1* bod Hned z kraje odebere za přerušení filmu. Nějak jsme to nedokázali udolat na jeden zátah. [X] Minus 1* bod MakeUp herců nebyl nic moc. [X] Minus 1* bod PC grafika ještě nemá na to, aby dělala celej film. Prostě ne no.. Občas záběry hezké (ohěň dělat umí dobře), ale celkově nichc mochc.. ale ve hře by to bylo slušné. [X] Nehodnotíme blbosti v ději. Jinak by to bylo propadák :-)

Knight Rider - Legenda se vrací (2008) (seriál) odpad!

odpad! Normálně to neděláme a seriály nekomentujeme, ale tohle mi ublížilo. [X] Minus 1* bod Dialogy.. PROBOHA!!!! [X] Minus 1* bod Ta drkající kytara nebo klavírní sóla mi lezla krkem [X] Minus 1* bod Proč tam nedali nějaké herce? [X] Minus 1* bod Ahoj, já jsem Majkl. Majkl Knight. Jsem tvůj otec.. Ahoj Majkle, já jsem Mike, tvůj syn...... Před 25 lety mi jeden muž řekl, že jeden muž může zmenit svět. [X] Minus 1* bod Píšu na noťasu, tak dnes nebudu vkládat odkazy, ale seriál "Zmije" s měncím Dodge Viperem byla originálnější než tato nanotechnologická kára. BOŽE!!! [X] Minus 1* bod Sakra, teď mi došlo, že už jdeme do mínusu.. proč tu nejde hodnotit záporně? Tohle VELEDÍLO mi zkazilo původní seriál, která jsem jak malej kluk hltal na německých TV kanálech. [X] Minus 2** body Chtěl jsem odejít po 10, 15, 20, 25 minutách.. dával jsem tomu šanci.. jakmile se ale objevil na scéně "Ahoj, já jsem Majkl, jsem tvůj otec..." tak to už jsem nevydržel a se smíchem jsem šel na záchod. A pak že na zácpu je nejlepší šaratice.. pche[X] Dnes bez komentáře.. není mi z toho dobře

Bolt - pes pro každý případ (2008)

3*** body Bolte, Bolte, Bolte. Ty jeden superpese. Začátek byl úžasnej, to jako jo. Super akční věcička, zpomalené záběry, "superštěkot" :-) No a to je asi vše... [X] Minus 1* bod Originální dabing. Dali jsme si sice do profilu obrázek "klubu", ale tentokráte se mi to nelíbilo. Hlasy divné, nadprůměrně nepřirozené, rušící... [X] Minus 1* bod Stejně rušící jako hudba. Ale až budu děckem (rozuměj až bude doma capart) a pohádky pojedou tak nějak častěji, bude to hezká pohádka :-) Obzvláště když se doma motají a budou motat zvížátka. [X] Maminko, a bude me Medlinek taky tak chlánit jako bolt? A Šindiška taky?

Hotel Babylon (2006) (seriál)

4**** body Na tohle čekáme netrpělivě každý týden. Odpočinek.. dabing vyhovuje, originální znění jsme neviděli ani neslyšeli. Co víc k tomu říci.. snad jen, že si budeme muset ujasnit styl hodnocení seriálů, tohle je nezáživné až nudné a nikdo to číst chtít nebude :-)