Ďáblova lest (2009) (seriál)

3*** body Nestává se často, že bychom komentovali věci z běžného TV vysílání. Viděli jsme 2 díly a je to povedené, baví to a zabije spoustu času. Potěšil nás detail jako bratr Marka Ebena v roli zpívajícího mnicha ;-) [X] Minus 1* bod A přeci odebíráme body. Jsou 2 věci na které jsem více háklivý u filmů. Ta nejvíc je dabing. Když koukáme na nějaká filmová díla zahraniční, často jsou hlasy zasazené do prostředí, proč ale 95% českých věcí zní jak ze studia? To oni vážně skoro vždy předabují sami sebe? Naprosto nepřirozené hlasy. Žádné ztrácení v prostředí, ale hezky studiově zřetelné a umělé. Češi dabují i české filmy.. VIVAT [X] Minus 1* bod Další věc na kterou jsem citlivější (a přitom mám hudební hluch) je hudba ve filmu. Nemám rád když mne ruší a tyhle klasické televizní melodické pazvuky napětí či pozadí mne opravdu ruší. Koukám, snažím se prožívat si děj a najednou BÁC, melodie.. Dle naší televizní tvorby budu skoro schopen v jakých letech byl který film natočen, protože umíme krásně využívat neustále stejný typ filmových melodií a hudby. Nyní frčí housle při napětí.. [X] Omlouvám se autorům i čtenářům za toto kritizování, celé dílo je na naší úroveň nadstandartní a byl bych opravdu rád, pokud takovýchto děl bylo mnohem více. Hastala vistta dámy a pánové, jde se pracovat.

Kat: Válečná zóna (2008) odpad!

odpad! Parodie? Pokud ano, je tam jeden bod, pokud ne, odpad! je málo. Chtěli jsme film, kde se nemusí moc přemýšlet a bude hlučný. Velmi specifické požadavky a nechtěli jsme zas tak moc, nebo ano? Volba padla na tento film, neboť jsme pár dní předtím viděli jedním okem a jedním uchem první díl s drsňákem v černém. Ale tohle? [X] Minus 5***** bodů Tím že tam budou brutální scény rozsekaných hlav a já nevím čeho to je jako lepší? V okamžiku kdy rusákovi propíchne krk skleničkou a on umře v chrapotu bylo to poslední co jsem chtěl vidět a vypínalo se. Stejně tak ta dojemná scéna na pohřbu a jeho cit pro spravedlnost. A co měla být ta scéna kdy si rovná noc dřevěnou tužkou? Zpočátku jsme si mysleli, že si ji chce v nose ořezat, jak byl drsnej. Komiksové filmy máme rádi, je to nadsázka, ale tohle byla ubohost. Ať se na to vykašlou.. [X] Je v módě aby všechno bylo TEMNÉ, čeká nás i temný Superman? Toho by taky měli nechat pár desetiletí být.

Gran Torino (2008)

5***** bodů Všimli jste si, že když už dáme něčemu 5***** bodů a je k tomu komentář, tak toho moc nenapíšeme? :-) Dneska trochu psát budeme. Reaguji rychle, zrovna jsme dokoukali. A dokonce jsme si prosvištěli slovíčka, bo titulky občas vypadly. [X] Minus 1* bod Teď Vás drobet mateme, dali jsme plný počet a přesto odebíráme bod? Ne, nebojte nejsme blázni a vše dodatečně vysvětlíme. A za co ho odebíráme? Za to, že nenechali Jíťu si zabrečet. Stačila minutka, moc rychle to skončilo :-) [X] Nyní nám dovolte uvést vše na pravou míru ohledně bodování. Plus 1* bod za hudbu. Začátek, ale hlavně konec nádhera. Jamie Cullum je třešnička na dortu tohohle dílka. [X] Naladěni hudbou a na doporučení setřenky terunka003 tu sice nehraje Jamie, ale takovej "Michael Buble" taky není špatný. Snad jsem mu moc nezkomolil jméno :-)

Vévodkyně (2008)

4**** Dnes bude komentář zase trochu jinak, neboť se zde přiznávám, že já jsem to nevydržel dokoukat. Není to má parketa. Jíťa ale poctivě dokoukala a tentokrát opět hodnotí ona. [X] Minus 1* bod Minus 1* bod za co? Že se celý film týkal jen milostného života vévodkyně a nepopsal šírší obsah knihy. [X] Komentář uživatelky terunka003 je velmi trefný a ztotožňujeme se.

Smrt čeká všude (2008)

3*** body Ale jo, ale ne, ale jo, ale ne. Když nad tím přemýšlím druhý den po shlédnutí, tak nevím co si myslet. Včera mne zklamal, dnes se mi líbí víc. [X] Minus 1* bod Drobnosti.. třeba jako, že pyrotechnik je zároveň elitním sniperem.. zatímco sniper v domečku se jednou trefí okamžitě a přesně a pak deset minut čučí a nevystřelí. Takových okamžiků tam bylo víc... taky hezký bylo jak měli zamčenou branku, ale dveře od domu pootevřené. A co to mělo být s tím chlápkem a autem? (jak ho náš ostřílený hrdina donutil couvnout 9mm pistolí.. divný, ne? Pár scén sem nepochopil. [X] Minus 1* bod Spánek během filmu, jednoznačně bod dolu :-D [X] Kdeže sou ty doby Šeherázady a ticíce a jedné noci. Teď se tam mají sice bombově, ale nechápu proč to často pálí do svých lidí.

Karamazovi (2008)

4**** body Dnes Vás komentářem provede Jíťa: Zajímavé ztvárnění divadelní hry. Néé, já ti to nechci diktovat.. Nepišto tam.. Prosíím. Ty si pako. Proč mi to děláš?? Já nevím co tam napsat, to vždycky píšeš ty, tak neblbni. [X] Minus 1* bod Proč odebíráš jeden bod? Musím si dávat pozor co řeknu, abys to tam zase nenapsal. A za co ho teda odebíráš? Neřeknu. Prosím. No na 5***** to nebylo. Chyby tam nevidím, bylo to hezké a bavilo mne to, ale na 5 to prostě u mne nebylo. [X] Divaldo je divadlo. Má to vážně svoje kouzlo. A tak vzhůru za kulturou.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

3*** bodíky Mohlo to mít bodů víc, kdyby... (to se dozvíte za chvilku) ;-) Možná mne mrzí, že jsme neviděli původní film, ale zase bych pak hodně porovnával a tohle bych hodnotil jinak. [X] Minus 1* bod Hned ten úvod.. efektů celé stádo a stále neumí udělat sněhovou vánici, která není jak polystyrenu. Taky "mimozemšťani" neměli nic jiného na práci, než chytat satelit a tahat z něj data, které má USA normálně volně přístupná ze sítě... A co ten WoW na klávesnici notebooku? A ten úžasně taktický útok amrády? Přijede hejno techniky a všichni si stoupnou vedle sebe jak zrovna kdo přijel.. tisíc malých nic... [X] Minus 1* bod Tenhle bod je odebrán trochu vážněji. Hezký námět. Místo těch hyper efektů se měli víc soustředit na ten námět. Drobet ho rozebrat a tu omáčku jen přidat.. a ne že udělaj omáčku a do toho jen cmrdnou zajímavý příběh. Taky mi fakt prudí ty hrdinní vědci, co jsou u všeho.. [X] Ty potvůrky žrací mi hodně připomínaly "bílé krvinky" v Byl jednou jeden život. :-)

Repo: Genetická opera! (2008)

3*** body ORIGINÁL. Po velmi dlouhé době jsme vydrželi koukat celý film (byl to vůbec film?) až do konce na jeden zátah. Příjemná stopáž, která se nesnaží diváka přitlouct ke sedadlu nebo ke gauči. Ihned po skouknutí, jsem myslel na 5***** bodů... tedy Full House, ale... [X] Minus 1* bodík ... ale jeden bod odebíráme za? Po skončení sme si nevybavili ani jednu melodii, celý film jede na jedné vlně stejného stylu. Není tam část, kterou bysme přátelům pustili jako oblíbenou. Jako příklad hezkých melodií a oblíbených částí "Moulin Rouge" (Hyper odkaz nebude, píšu na noťásku a tady nerad používám tagy - moc opičích hmatů). [X] Minus 1* bod Večer by to bylo ještě za 4****, ale po probuzení a při přemýšlení nad tímto komentářem jsem dospěl ke zralému úsudku, že to na 4**** nebylo. Protože tenhle film si podruhé nepustím. Jednou to byl zážitek, podruhé by mne to již nebavilo. [X] Mimo zápis a mimo body.. docela zajímavé, jak nazpívat text, který nepasuje k melodii a viděli jsme pravou tvář "Paris Hilton" :-D Mimochodem, zuřivý bratr mi tam neseděl herecky.. ;-) [X] Jenom se děsím doby, až to budou někdy (pokud) na komerční české televizi. Určitě to přetextují do češtiny a dočkáme se úžasného dabingu písniček jako u již zmíněného Moulin Rouge. Masa to chce, masa to bude mít.. jen ať se točí penízky z reklam.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

3*** body Takové průměrné, nevyčnívající, lehce pobavitelné, ale hlavně dobře stravitelné. [X] Minus * bod Obsazení Partičky IT, prosím, do takových filmů zbytečně nedávat.. V komentářích jsem četl, že Simon Pegg hraje Simona Pegga... zase... pravda.. v parodiích nebo vysloveně britských komediích to jde, ale při tomhle formátu to nudí. [X] Minus * bod Dokud byl trouba OK. Běžné komediální situace, nikterak nevyčnívající.. Když začal být "seriózní" tak mi ten celý ten úsek přišel dloooouhý a zbytečný. Happy End? No, to teda bylo něco... [X] Hybrid.. u aut ano, u fiomů ne.. už to tu několikrát bylo a vždy to pohřbilo.. Návštěvnící v Americe, "Mr.Bean v Americe", "Simon Pegg v Americe" ANEB jak zkazit to co fungovalo.

Zrádce (2008)

2** body Druhý film z prostředí blízkého východu a války proti terorismu za 2 dny. Asi o tomto tématu bude už většina produkce.. je to "moderní". [X] Minus 1* bod Spánek. Jíťa u toho usla a nešlo ji probudit :-) [X] Minus 1 * bod Někdo píše promakaná zápletka.. no nevim, to že je narve do jednoho busu mi došlo hned, to že bude ten hodný mi došlo taky. Dokonce jsem podal úvahu kdo vynáší na straně amerického "dobra". Tady mne překvapili, že to neřekli.. vida, tak přeci mne něčím ten film překvapil. [X] Minus 1* poslední dnes odebraný bod To bylo na objednávku? Už ani ten zlý není zlý? Jako třeba Omar? On byl chudák vlastně pouze využitý. On má jinak lidi rád, jen to nevěděl. Prostě snaha dokázat, že Islám je hodný, Islám je správný. Je jako každá víra, kdo chce, ten si tam najde cokoliv. Odůvodnit se dá náboženstvím vše. Taková propagace ve filmu mi ale nepřišla užitečná. [X] Lidi jsou zkažený, lidi jsou zlý a je jedno co mají na sobě a v co věří. BUM