Moje krásná učitelka (2011)

Sympatický Tom Hanks nezklamal a co se týká Julie Roberts a jejího sarkasmu a ironie, to jsem se opravdu nasmála. Nejvíce mě však pobavila scéna s kukátkem. Nebyl to film, na který bych dlouho vzpomínala či toužila po dalším shlédnutí, ale jako odpolední odreagování to nemělo chybu. 3,5*

Květ pouště (2009)

To byla síla! Ženská obřízka, téma, které mě opravdu dostalo. Celý příběh probíhal poklidným tempem, užívala jsem si Warisiny krůčky k lepší budoucnosti, smála jsem se s ní, obdivovala jsem krásu její představitelky (dokonalost)...a na konci jsem byla šokovaná. Pohled na malou černošskou holčičku, drásající se ze silného objetí matky, aby utekla před žiletkou chystající se ji zohavit...to mi vážně dalo zabrat shlédnout. Takové emoce ve mě snad ještě žádný film nevyvolal. Co se týká samotného zpracování filmu - absolutně bez chyby, víc není co dodat.

Super 8 (2011)

Děj asi nemusel být tak zdlouhavý, přesto se ale ve mě udrželo napětí od začátku až do konce. Zvědavost, co se skrývá za tajemným postrachem města, byla obrovská, jen škoda, že mě děj nenadchnul ještě o trochu více.

Expozitura (2009) (seriál)

Televize Nova se snažila natočit seriál, na který se jen tak nezapomene. Nutno říct, že mě celý ten děj nudil, osudy postav mi byly vcelku "šumák", rádoby akce mě nezaujala a už vůbec jsem nepocítila žádné napětí. Dodám ještě, že Hana Vagnerová opravdu není dobrá herečka, alespoň se pro tuto roli určitě nenarodila.

Let's Dance 3D (2010)

Velké zklamání! Vše najednou působí tak uměle a nuceně, od začátku do konce jsem to musela srovnávat s druhým dílem, neboť ten podle mě neměl chybu. Tady tvůrci filmu teda moc nezabodovali. Ono je někdy lepší udělat jen jedno pokračování. Musím ale uznat, že Muse jsem viděla ráda :). Slabé **.

Pařba v Bangkoku (2011)

Zach Galifianakis opět nezklamal svými humornými výstupy, ale tento film byl pro mě velmi slabým odvarem v porovnání s Pařbou v Las Vegas. Scény mi přišly ohrané, nezajímavé, ničím mě zkrátka nenadchly. Proto mé hodnocení ** (oproti Pařbě ve Vegas ****).

Justin Bieber: Never Say Never (2011)

Důvod, proč jsem dokument shlédla - ačkoliv nejsem zamilovaná fanynka tohoto zpěváka, ani jeho hudba mi není moc blízká, zajímalo mě, zda je tento dokument opravdu takový propadák, za který ho většina uživatelů čsfd považuje. Nutno říct, že dokument byl skvělý a až na to, že není o něčem, do čeho jsem absolutně zainteresovaná, neměl chybu. Všichni znají jméno Justin Bieber, všichni vědí, jaký má drahý auto, že chodí se Selenou Gomez apod., ale to, že tenhle kluk má opravdový talent, a to jak pro zpěv, tak i pro hraní na bubny, kytaru apod., to už nikoho nezajímá. Žijeme ve světě, kdy nikdo nikomu nic nepřeje, všichni závidí a rádi si čtou bulvární články. Tento dokument jasně ukazuje, kolik dřiny a usilí jeho sen, stát se zpěvákem, obnáší. Pokud někdo neuznává jeho hudbu, chápu to, ale to, že jeho hlas je dar, o tom není pochyb a musí to uznat každý, kdo má alespoň trochu hudební sluch. I po shlédnutí se sice nestanu fanynkou Justina Biebera, ale musím uznat, že jeho post „teen zpěváka“ si poctivě vydřel a nezbývá, než mu to přát a doufat, že mu to vydrží.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Není to bůhvíjaké filmové dílo, ale na ty dva se zkrátka dobře dívá, jako herecký pár se k sobě moc hodí a kromě vtipných scén film i mile pohladil na duši jak jinak, než happyendem :).

Sociální síť (2010)

Jeden z filmů, který mi stačí shlédnout jen jednou, ale rozhodně za to shlédnutí stojí. Zajímavé být u zrodu sítě, které dnes propadly miliony lidí, včetně mě a mého okolí.