Věčný příběh (1998)

Velmi pěkné zpracování příběhu o Popelce, a jelikož tato pohádka patří k mým oblíbeným a Drew Barrymore ji zahrála s takovou lehkostí, nemohu hodnotit jinak, než kladně :).

Kamarád taky rád (2011)

Teda kdyby to šlo, tak přesně něčím takovým bych si chtěla projít. Tolik vtipu, lásky, střeštěnosti...připadala jsem si jako součástí příběhu, součástí obou hlavních postav. Ono to tak vlastně bývá, knihy nám stejně tak jako filmy dávají možnost být součástí jiného příběhu, než který nám někdo nalinkoval při našem narození. A která z dámského zastoupení by nechtěla být po boku někoho tak sexy, jako je Justin Timberlake? Víc dodávat nemusím!

Temné stíny (2012)

Velice oceňuji vtip, který Tim Burton filmu dal. Po osvobození Barnabase z rakve jsem se náramně bavila - zmíním určitě rozhovor Barnabase s hippieky, to vážně nemělo chybu. Nebýt nezajímavého, nudného až přeplácaného konce, získal by si film mé nejlepší hodnocení. A nakonec...Johnny Depp opět nezklamal.

Havran (2012)

Velmi zajímavé, důmyslné, záhadné. Jen škoda, že Poe skončil tak, jak skončil.

Hněv Titánů (2012)

Chcete film se skvělými efekty a napínavým dějem? Pak na tohle jděte do kina. Nejde o trhák století, ale pozornost diváků si určitě zaslouží, zvlášť po méně zdařilém a nezajmavém prvním díle - Souboj Titánů.

Nedotknutelní (2011)

Ani nemohu říct "Další jedinečný film", neboť tato věta zcela snižuje hodnotu mého komentáře. Tento film je natolik jedinečný, jak film jedinečný může být. Poukazuje na sjednocení dvou odlišných lidí, u nás by se řeklo "Hledali se, až se našli". Jeden druhému nabídne zázemí, denní režim a ten druhý zase optimismus, radost do života. Emotivní zážitek, který jsem na konci obrečela, doplněný krásnou hudbou, okouzlujícím hlavním hrdinou, coby boháčem v invalidním vozíku, který potřeboval popostrčit, aby od své nehody opět začal žít.

Železná lady (2011)

Margaret Thatcherová, žena, která chtěla změnit Británii. Neobyčejná žena, která jako první ukázala mužům, že nejen oni mohou rozhodovat o osudech lidí. Nebojácnost a kuráž, se kterou hrdě šla za svým cílem, by měla motivovat každého, nejen ženy, stát si za svým názorem, nebát se ho prosadit. Nikdo jiný, jedině Meryl Streep mohla být, coby herečka s velkým "H", vybrána jako představitelka političky. Její projev byl tak působivý a přirozený, že rozhodně stojí za velkou pozornost.

Dokonalý únik (2009)

Člověk si byl do poslední chvíle jistý, kdo stojí za vraždou na ostrově, a pak se vše obrátí tak, že by to ani nečekal. Napětí se dalo krájet, herci výborní, téměř nedotčená příroda celou atmosféru filmu podtrhuje. Naprosto "precizní" práce.

Vyměřený čas (2011)

Po dlouhé době trhák, který mě naprosto dostal! Splnil do písmene všechna kritéria, které jsem očekávala, že splní. Krom skvělé myšlenky filmu mě uchvátil herecký výkon Justina, který je, uznávám, pro mě od tohoto snímku hercem - sexy hercem. Co víc dodat, víc takových filmů, u kterých se mi skoro zastaví dech.

Válečný kůň (2011)

Vytkla bych jediné - místy až zdlouhavý děj, při kterém si ani nepovšimnete, že už je téměř po válce. Jinak není pochyb, že Spielberg opět zazářil. Kůň je zkrátka zázračné zvíře, které v lidech budí nejenom respekt, ale i důvěru.