Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Z počátku pěkné zpracování stejnojmenného románu od Eduarda Basse, ale ke konci už je to docela nuda, za což ale úplně nemůže seriál, ale kniha samotná. Rozhodně doporučuji seriál oproti knize, ta je neuvěřitelně zlouhavá.

Avatar (2009)

Od tohoto filmu všichni hodně očekávali a proto je poměrně sklamáním. Do své doby nejdražší film se stejně drahou reklamou, bez které by se nikdy tak úspěšným nestal. Zcela nepůvodní téma, které zná každé malé dítě například z pohádky o Pocahontas. Kdyby nebyl film 3D, nic moc by se asi taky nestalo. Co oceňuji, je krajina na planetě Pandora, ta je opravdu moc pěkně vyvedena. Co se ale Pandory týče, taky mohl autor vymyslet lepší a originální název plateny, Pandora je totiž ve skutečnosti jeden z měsíců Saturnu a tam být život asi určitě nemůže... Film Avatar je suma sumárum na plátnech kin docela pěkně vypadající sci-fi/fantasy, které ale na nepříliš veliké obrazovce televize asi nikdo neocení. Navíc by mohl být film mnohem kratší, děj je téměř o ničem. Jak říkám, taková moderní sci-fi Pocahontas.

Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994)

Už jsem viděla i horší filmy, v tomhle se alespoň pořád něco děje a má jasně daný děj, to se vám u všech filmů nestane. Od tohoto filmu jsem vůbec nic nečekala, takže mě ani nemohl sklamat. Navíc obsahuje pár docela povedených hlášek a je dobrou ukázkou některých lidských vlastností a kam až jsou lidé schopni zajít kvůli penězům a majetku.

Byl jsem mladistvým intelektuálem (1999)

Skvělá parodie na klasické hororové snímky s výborným obsazením plná humoru. Nejlepší hláška: "Do prdele, intelektuálové!"

Zlatý kompas (2007)

Když už máte konečně pocit, že by se mohlo začít něco dít, tak film skončí a musíte čekat několik let, než se dovíte, jak to všechno dopadne. Ale jinak docela pěkně natočený pohádkový příběh.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Zpočátku super, časem seriál trochu upadá, ale i tak vzhledem k dnešnímu výběru se ráda na tento seriál vždy podívám.

Cesta na Měsíc (1902)

Na to, že se jedná o filmový pravěk, tenhle film má nápad, příběh i vtip - klobouk dolů!

Pokušení svatého Toníka (2009)

Pokušení svatého Toníka je film, který ve vás zanechá silný zážitek. Je plný lehce nadsazených až někdy i poměrně zvrácených scén, které přicházejí z nenádání za sebou tak, že pokud máte pocit, že to, co jste právě viděli, už nemůže nic překonat, tak vězte, že může. Od lidských rukou v lese přes scény ve zvráceném erotickém klubu či řezání lidských těl za živa až po kanibalismus je tento film ukázkou zvláštních i docela běžných lidských vlastností a úchylek. A ač se to nezdá, nepostrádá v sobě ani trochu humoru.

Hospoda (1996) (seriál)

seriál postavený na tom, že více či méně vzdělaní lidé vysedávají celé dni v hospodě - jak typicky české, že. Na druhou stranu některé hlášky opravdu stojí za to. :-)

Elvis nebo Samuraj? (1998)

Tenhle film je taková absurdní blbost, až se tomu musíte smát. Dávám plus za hudbu.