Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Musím přiznat, že ze všech zatím natočených dílů HP mě tento nejvíce zklamal. Efekty super, ty jsou naopak opravdu skvělé a myslím, že docela předčí očekávání, ale vzhledem k rozsáhlosti díla si autor mohl odpustit některé rádoby romantické scény a naopak nevynechávat důležité části příběhu. Strhávám jednu * za celkový dojem, což je přirozené, že většina filmů je o stupeň horší než knížka, a druhou * za vynechání závěrečné bitvy v Bradavicích, na kterou jsem se dost těšila a která neni ani ve scénách navíc na oficiálním DVD.

Bojíte se tmy? - Série 6 (1999) (série)

Docela nápaditý seriál. Dodnes se mi vybaví scény, které mě v dětství strašily.

Čarodějky (1998) (seriál)

Z počátku se jednalo o poměrně zajímavý seriál s nápadem, ale postupně neuvěřitelně upadá...

Moje štěstí (2010)

Po shlédnutí tohoto filmu máte pocit, že jste promarnili 2 hodiny svého života. Jedná se o sled nesmyslně za sebou jdoucích scén, které spolu na první pohled vůbec nesouvisí. Film navíc obsahuje dlouhé záběry o ničem. Když se ale nad filmem zamyslíte, nejspíš měl opravdu děj. Po dalším zamyšlení možná najdete i hlavní postavu. Jde o příběh muže, jemuž jako malému chlapci vojáci téměř před nosem zabili otce a on zůstal úplně sám. Je od té doby němý a ostatní se mu neustále posmívají a nikdo ho nebere vážně. Postupně se tato postava objevuje v různých scénách, kde nikdy nehraje hlavní roli a proto ji člověk na první pohled nepřikládá moc velkou váhu. Autor tohoto filmu točil až dosud převážně dokumentární filmy, což se na snímku docela podepsalo. Jedná se vlastně o zobrazení poměrně drsného života v Rusku.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Krásné zpracování klasické pohádky se skvělým obsazením, pěknou hudbou, kterému nechybí ani humor.

Souboj Titánů (2010)

Pokus o moderní zpracování kultovního filmu. Některé části jsou velmi povedé, moderní technologie přecejen nabízí spoustu možností a postavy a triky vypadají opravdu efektně, hlavně zjevení boha Háda. Také příběh a občasná narážka na původní film stojí za to. Co se však podle mě opravdu nepovedlo je hlavní hrdina, vypadá jako by utekl z jiného filmu, že má rybář ze dne na den nadlidské schopnosti, to by mu jeden odpustil, ale kdo ho pro boha tak oholil? A čím? Nožem na ryby? A kde sebral to sebevědomí? No prostě hlavní hrdina film celkově sráží, ale jinak hodnotím poměrně kladně. A nedoporučuji rozhodně 3D - zbytečná investice: jak autora, tak ve výsledku i vaše.

S čerty nejsou žerty (1984)

"Ať už peklo bylo či nebylo, vymyšleno bylo dobře." Hezčí peklo asi opravdu hned tak někdo nenatočí... Krásná česká pohádka, která nepostrádá humor, pěknou hudbu, princeznu, čerta, lásku ani poučení.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Nejlepší akční film - nejspíš proto, že je spíš parodií na akční filmy. Super oddechová komedie s krásným Tomem Cruisem a Cameron Diaz v hlavní roly.

Zemský ráj to napohled (2009)

Jeden z dalších poměrně povedených českých filmů z doby okupace, který se snaží lehce komediální formou ukázat hrůzy tehdejší doby, kdy inteligence a vzájemná pomoc byly nepřítelem státu.

(2009)

Hodně zajímavý film o drogách a jak to chodí s lidmi kolem nich. Film ukazuje život mladé ruské generace na konci 80. a počátku 90. let, která se ráda baví rockovou hudbou a drogami, kterých mají více než dostatek, a které se nechce na vojnu a proto radší volí cestu do blázince, kde se velká část děje odehrává.