Na kus řeči se zvířaty (2009) (seriál)

Moc pěkné spojení nejlepších záběrů BBC a britského humoru. Skvělá oddechovka. Rozhodně doporučuji.

Faunův labyrint (2006)

Zajímavé spojení fantasy a výjevů z poválečného prostředí. Natočeno moc pěkně, ale dějově nic moc, děj se vleče a pořád se ptáte, kdy se konečně začne něco dít.

Requiem za sen (2000)

Další z řady filmů o drogách a kam až může jejich braní dojít, rozhodně jsem viděla už i lepší. Neustále se opakující stejné scény. O braní drog mladými lidmi už bylo natočeno hodně, co se mi ale hodně líbilo byly scény s matkou, která se za každou cenu snaží zhubnout. Navíc oceňuji dobrou a sedící hudbu.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Jim Carrey v pro mě netradiční vážné roli. Z počátku je film trochu zmatený, ale konec vše vysvětlí a ve výsledku je to poměrně příjemný romantický film s docela zvláštním tématem vymazávání vzpomínek, které nedává úplně smysl.

Velmi nebezpečné známosti (1999) odpad!

Docela trapná perverzní prasárna. Jediný rozdíl od dvojky je v tom, že tohle je mnohem lépe obsazené a je to prasárna už od začátku. Jediný pozitivum je, že na konci to největší mrše nandaj, ale i přes to je tenhle film od začátku do konce pěkně trapný a ještě se s tim svezlo tolik známých herců.

Amélie z Montmartru (2001)

Od tohoto filmu jsem docela dost čekala, hodně lidí mi ho doporučovalo a i zde je poměrně populární, a proto mě hodně sklamal. Mladá střelená dívka s nepříliš jednoduchým dětstvím si hraje s mužem, o kterém ví jen to, že je tak trochu cvok a prodává v sexshopu. Jemu se to evidentně líbí. Když se pak konečně střetnou, ani se navzájem nepředstaví a rovnou se spolu vyspí. Co si ale podle mě zaslouží uznání, je, když Amélie začne pomáhat lidem a škodit protivnému zelináři. Navíc přidávám bodíky za sebevražednou rybu.

Blonďatá a blonďatější (2007)

Oddechová komedie o dvou hezkých hloupých blondýnkách, které mají víc štěstí než rozumu. Rozhodně si nemyslím, že se jedná o jeden z nejhorších filmů, jaké jsem kdy viděla, i když je pravda, že znovu už ho vidět nemusím. Navíc musim ocenit, že film si na nic nehraje, prostě to měla být komedie o hloupých blondýnkách a ta to taky je.

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000) odpad!

Z počátku to vypadalo jako lehce podprůměrná americká romantická komedie ze střední, kterých je všude plno, ale postupně se to dost zvrtlo a stala se z toho poměrně perverzní prasárna bez děje a s dost padlym koncem. Je to spíš parodie na americký romantický filmy, i když tak to nejspíš myšlený nebylo...

Gorila: Příběh opičí (2005) (amatérský film)

Na amatérský film víc než dobrý! Film má nápad, příběh a je plný vtipu a parodie.

F. L. Věk (1970) (seriál)

Opravdu dobré zpracování Jiráskova díla s krásným Radoslavem Brzobohatým v hlavní roli (za mlada to byl opravdu fešák). Rozhodně se radši koukněte na těch pár dílů než abyste to zkoušeli číst...