Santa je úchyl! (2003)

Zkousnete-li prázdný a nijak zábavný začátek, budete odměněni originalitou, ožralecky zábavným a sprostým santou, v jehož oblečku se směje a válí (a to doslova) Billy Bob Thornton, malým liliputem (taktéž klejícím jedna radost), roztomilým Brettem Kellym, hrající hlavního dětského hrdinu, a mini dojákem na konci.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Zábavný a oddechový film, u kterého ne jednou vybuchnete smíchy a který Vás ne jednou dostane svým originálním a vtipně promyšleným příběhem.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Další vyjíměčné pokračování překonávající originál ve všech ohledech, které se navíc stalo klasikou v žánru.

Žhavé výstřely (1991)

Ohromně zdařilá parodie na Top Guna a jiné akční filmy chrlící jeden vtip za druhým.

Ray (2004)

Ještě deset minut po závěrečných titulkách jsem koukal doblba (a snad i na blba, že Dave:) .

Profesionál (1981)

Jean-Paul Belmondo jako profesionál si počínal dosti profesionálně...

Leon (1994)

Směs několika filmových žánrů, v řežii Luca Bessona, dopadla díky sympatickému Jeanu Renovi, nevinné Natalii Portman a elegánovi v padoušském rouchu, jehož ztvárnil Gary Oldmana, na výbornou a připomíná to genialitu!

Motýlek (1973)

Zábavný dobrodružný film nespadající v ději ani jednou ke stereotypu a nabízející divákovi promyšlenou charakteristiku postav vsunutou mezi nádherná orientální prostředí. Proměna, kterou hlavní hrdina projde, je perfektně zpracována a ukazuje Steva McQueena v životní formě. Co se Dustina Hoffmana týče, není zde do počtu, ale bravurně McQueenovi sekunduje. Film právem patří do zlatého fondu světové kinematografie!