Psycho (1960)

Alfred Hitchcock, režisér, který nedostal nikdy Oscara. A právě za tento film by si jej plně zasloužil! Za film, jenž skloubil thriller a horor tak mistrovsky, že nemám slov. Za film s nenapodobitelnou atmosférou a skvělými hereckými výkony. Za film, který nám ukázal jednu z nejlepších filmových scén. Za film, jenž se stal klasikou. Za film...ano, za tento filmový klenot!

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Můj nejoblíbenější seriál předškolních let. Viděl jsem snad všechny epizody na různých televizních kanálech (ORF1, SAT1, PRO 7 apod.) a přesto jsem se na to díval stále dokola. Jen toho Toma mi bylo, je a bude líto, a proto mu fandím do teď. ;-)

Minority Report (2002)

Nemohu si pomoci, ale dle mého prachobyčejného názoru je Minority Report skoro na úrovni Matrixu. Že je to odvážné prohlášení co říkáze?

Kanibalové (1980)

Počin, jenž navždy změnil význam slova horor!

Telefonní budka (2002)

Úžasné a ještě dlouho nepochopím, jak lze na několika metrech čtverečních natočit tak originální a napínavý thriller.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Parádní akční pohodovka, v níž se ani jednou se nestane, že by něco nevybuchovalo či nelétalo všemi směry. Navíc chemie mezi hlavními představiteli neuvěřitelně funguje (čím to asi bude ;-). Jen rozjezd je trošku pomalejší, ale věřte mi, že zbytek filmu už je jiné kafíčko. :)

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Nádherný a komediálně laděný western patřící k těm nejlepším v žánru. Paul Newman a Robert Redford jsou v rolích nejhledanějších psanců Divokého západu tak roztomilí, že jejich vzájemnému popichování a doplňování se neodoláte. Celkový dojem ještě umocňuje povedený soundtrack s hitem Raindrops Keep Fallin´ On My Head, kamera Conrada Halla, vybroušené dialogy a několik nezapomenutelných scén.

Čelisti: Pomsta (1987) odpad!

Začátek filmu asi každému vyrazí dech! Proč? To Vám jistě neprozradím, ale co prozradit mohu, ba přímo musím, je fakt, že se jedná dost možná i o největší sračku v dějinách filmu. Nechápu a nikdy nepochopím, koho napadlo udělat ze žraloka zabijácký stroj toužící po pomstě. Vlastně by mě i zajímalo, za co se chce tato paryba pomstít. Možná za smrt pradědy (Čelisti)? Nebo snad za smrt své milované mamky (Čelisti III)? Ne, ne, a ne ! Je to jednoduše taková sračka, až měl tu chuť si v ní zahrát i Michael Caine! Ano, nejsem pod parou...

Čelisti 3 (1983)

Jasný důkaz toho, jak šla celá série od desíti k pěti. Efekty jsou směšné a v porovnání s prvním dílem, který je jen o osm let starší, i trapné. Taktéž žralok je o několik tříd horší a zdaleka už nevzbuzuje respekt jako v předešlých dílech. Jen atmosféra vcelku ujde a herecké výkony též (ale žádná sláva to není).