Chyťte doktora (2007)

Chyťte doktora je obyčejnou, z filmařského hlediska naprosto rutinní komedií, která dovede opravdu rozesmát jen na pár místech. Například v závěru si film říká o 3. hvězdičku. Ale bohužel jen v závěru. Jinak je film hodně nevyrovnaný, a celek nezachrání ani slušné herecké obsazení - Malátný mě docela příjemně překvapil!!! Další výtka putuje k zvukové kvalitě dialogů - na pár místech opravdu nebylo rozumět co že to kdo říká - vím že jsem měl problém už v kině a doma na DVD se mi to jen potvrdilo... 50%

Muži v černém 3 (2012)

Obrovské a hlavně velmi příjemné překvapení! Humoru je tu podle mého názoru opravdu vrchovatě, jen ve vypjatém finále je trošku upozaděn, ale to není něco, co by se dalo tvůrcům vyčítat. Will Smith opět prokázal, že má veliký komediální talent a je sázkou na jistotu. Ani Tommy Lee Jones nezůstává pozadu, stejně jako výborný Josh Brolin. Shrnuto a podtrženo - Zábavná podívaná plná originálních nápadů, která má nadhled, styl i náboj. Co víc si od MIB přát??? P.S. Danny Elfman přináší po Temných stínech další svěží soundtrack a říká si o titul skladatel roku!

Prometheus (2012)

Film který pokládá zásadní otázky, ale na žádnou z nich nakonec nedává odpověď. Některé věci tak nějak nesedí a spousta jich navíc zůstane nevysvětlená. Na druhou stranu má Prometheus luxusní posádku - od hlavních rolí (zvláště Fassbenderův výkon je naprosto odzbrojující) až po kapitána Idrise Elbu... Navíc film dokáže velice rychle vtáhnout do děje, má dokonalou vizuální stránku a rozhodně ani při poměrně poctivé stopáži nenudí. Ridley Scott natočil nadprůměrné sci-fi, ale žádná revoluce se rozhodně nekoná.

Povinnost a čest (2012)

Vojáci by se měli držet svý flinty a ne rozumovat o životě. Alespoň ti v Act of Valor. To co vypouštějí ze svých zelených hlav jsou totiž tak ultimátní klišé - navíc pronášená s řádně světaznalým sveřepým pohledem, že to nejde snést. Jednomu to pak zkazí celý zážitek z filmu. Dojem naštěstí částečně spraví jednotlivé vojenské operace. Zde není co vytknout, vše je přehledné a natočené s evidentním citem pro akci. Nebýt americké vlajky v kapse a těch rádoby moudrých plků, tak dám klidně čtyři hvězdy.

Temné stíny (2012)

Pitomý nefunkční scénář který musel psát nějaký poloretard vyvažuje klasicky dobrý Burtonův vizuál, hudba Dannyho Elfmana, výprava která je opravdovou pastvou pro oko stejně jako kozičky sexy Evičky. Chloë Moretz a cameo Christophera Leeho také potěšilo. Jediné co film drží na průměru je to, že se na něj díky výše zmiňovaným atributům docela příjemně kouká. Nic jiného než vizuálně podařenou nablblou pohádku bez jediného zvratu však nečekejte. Několik víceméně povedených vtípků dobrou komedii nedělá...

Ahoj, mami! (1970)

Film který není vůbec špatný, ale doplácí na to že ve skutečnosti sám neví, čím chce být. V prvních minutách se tváří jako čistokrevná (velice solidní) komedie aby postupem času sklouznul k absurdně pojaté společenské kritice. Přišlo mi, že sleduji kusy dvou odlišných filmů, které jsou sice určitým způsobem propojeny, ale celé spojení působí jaksi nepřirozeně a účelově. Velkou pochvalu však musím udělit za výběr hudby. Rozhodně neurazilo, docela pobavilo, ale jednou stačilo.

Hellboy (2004)

Hellboy mně dostal svojí kouzelnou pohádkovo-komiksovou atmosférou, která se po celý film ničím nenaruší a diváka tak naprosto vtahuje do svého fiktivního světa. Každý záběr je až pedantsky doveden k vizuální dokonalosti a to také velkou měrou díky úžasné výpravě a maskám. Z hereckých výkonů bych vyzdvihl především Rona Perlmana, který Hellboyem skutečně je a každou jeho suchou hlášku mu žeru i s rohama.

Avengers (2012)

Od Avengerů jsem očekával hodně a dostal jsem ještě o mnoho víc! Absolutní pecka která nemá při své poctivé stopáži žádná hluchá místa, nenechá diváka téměř vydechnout a přenáší ho do úžasného Marvelovského univerza, jehož základy byly tak poctivě budovány jednotlivými sólovými filmy. A veškerá několikaletá snaha se setsakramentsky vyplatila. Divák znalý předchozích filmů má už povědomí o mytologii, vztahující se k jednotlivým postavám a zná jejich psychologii. O to větší prostor je k rozvíjení vlastního děje v Avengers. Představení postav je tudíž jen velmi zběžné, ale i ten, kdo nezná předchozí filmy, se má šanci víceméně "chytit". To se týká i samotných vtípků, které jsou z velké části pochopitelné i pro "nezasvěcené". Akce je opravdu velkolepá, už od prvního oťukávání jednotlivých Avengerů mezi sebou, až po závěrečný ultimátní nářez, který je úžasně nasnímaný a navíc naprosto přehledný. Všichni zúčastnění mají dostatek prostoru a Hulk si vyloženě říká o vlastní sólovku. Dalším obřím překvapením byl Loki, který od jeho vystoupení v Thorovi absolvoval asi hodně dlouhou cestu v prostoru a čase a moje obavy, že jako hlavní padouch nebude superhrdinské skvadře stačit, se rozplynuly hned s prvním záběrem ve kterém se objevil. Z tak trochu zakřiknutého ublíženého mužíka z Asgardu se stal sečtělý cynický bastard, který má lotrandovského charisma na rozdávání. A aby toho nebylo málo, přidám ještě pochvalu Alanu Silvestrimu, který mě nikdy svojí hudbou nedostal tak, jako tady. Bezchybný film po jehož skončení jsem měl chuť absolvovat celou tuhle brutální jízdu znova. (2D v originálním znění s cz titulky) P.S. Už se těším do IMAXu! :) IMAX update: Některé scény vypadali v IMAXu opravdu dobře, zvláště průhledné dotykové panely rozmístěné v prostoru jsou jako dělané pro 3D , celkově je iluze prostoru v interiérech opravdu povedená. Záběrům přes rozbitá okýnka aut dodá 3D také punc opravdovosti. Závažný nedostatek se však objevuje v rychlých akčních scénách - nejpatrnější je v hand-to-hand combatech černé vdovy, kdy kvůli 3D člověk nedokáže tak rychle zaostřit a postřehnout, co se ve skutečnosti děje. Scény které v 2D fungují bez problému se tak v 3D stávají nepřehlednými. Ani malé objekty (emzácké letky), které vystupují směrem k divákům z velkého celku, mi nepřišli pro projekci ve 3D jako to pravé ořechové. Za mě tedy jednoznačně a nepřekvapivě rozhodně 2D!!!

Nováci (1995) (seriál) odpad!

V roce 2012 možná ještě odpornější, než v roce 1995. Reprízovat takovouhle obludnost mohlo napadnout jenom totálního lobotoma.