Jménem krále (2009)

Historická detektvika, která je ale spíš nudnou hloupou konverzačkou. Příjemně překvapila Markéta Hrubešová, ostatní hodně nevýrazní nebo špatní. Větřil jsem průser, ale takhle monumentální teda ne. A to sem to viděl naštěstí jenom v bedně. Kdybych za tuhle pětasedmdesátiminutovou nudu zaplatil kilopade v kině, tak bych byl asi slušně nas...štvanej. A je jisté, že velké plátno by všechny negativní pocity, co z tohohle televizního počinu mám, ještě hodně umocnilo.

Policie Modrava - Za lepších okolností (2011) (epizoda)

Tak to se tvůrci moc nepředvedli. Podprůměrná kriminálka bez jakékoliv režijní invence. Herecké výkony jsou rozmanité, od dobrých až po otřesné. Další slabinou filmu je do očí bijící televizní look a hudba jak z pořadu ČT Panorama. Navíc zde absolutně chybí napětí a zápletka je slušně řečeno velice primitivní. Druhá hvězdička patří Soně Norisové, která však ani svými smyslnými rtíky nezvládla odvrátit tuhle šumavskou pohromu. 30%

Zlodějíčkové (2007)

Průměrná španělská podívaná, která nenadchne ani neurazí, s několika vizuálně zajímavými scénami a obstojnými hereckými výkony. Za nejslabší místo považuji scénář,ve kterém se jednoduchý děj bez větších zvratů nebo gradace tak nějak vleče, až se nakonec doplazí do konce. Bohužel mě film ani v nejmenším emocionálně nezasáhl a následně ze mě vyšuměl tak rychle, že sem se nestačil divit. 58%

Transformers 3 (2011)

Třetí Transformeři mě bohužel hodně zklamali. Míšu až asi hra s mimozemskými roboty od Hasbra opravdu omrzela. Jak jinak vysvětlit, že nám předkládá naprosto odtažitou podívanou, která nevykřeše v divákovi jedinou emoci. Jediné co zůstává jsou brilantní akční scény, perfektní vizuální stránka a trapné vtípky které už ale tentokrát překročili hranici snesitelnosti. Velká škoda - přibližně 200 milionů dolarů...

Nemilosrdný střelec (2007)

Vizuální bomba v podání šíleného, nápady překypujícího Takashi Miika. + Quentinovo cameo jako třešnička na překvapivě stravitelném dortu od pejska a kočičky.

Drive (2011)

Drive je jako to nejrychlejší sportovní auto. Z nuly na sto dokáže zrychlit v okamžiku a zběsilá rychlost vás zamáčkne do sedačky stejně, jako za volantem supersportu. A když zpomalí, tak se zase můžeme v klidu kochat jeho krásou. Chvíli mi trvalo než jsem si zvyknul na Ryana Goslinga, ale po prvních pár minutách mě přesvědčil, že jeho obsazení do role řidiče byla vlastně geniální volba. Stejně geniální je i soundtrack, z kterého pro mě jednoznačně nejvíc vyčnívá elektronická pecka Nightcall od Kavinsky. Přes všechny vyjmenované klady stále váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami. Ale protože nemůžu přijít na žádné objektivní nedostatky a na film musím neustále myslet, dám 5. Těším se na další projekci. Uvidíme jestli nejvyšší hodnocení zůstane nebo půjdu o hvězdu dolů.

Bubo bubo (2011) (pořad) odpad!

Nenechte Klepla už nikdy nic moderovat! Jako moderátor by neobstál ani na hasičskym bále v horní-dolní. Ne že by tenhle paskvil s pseudocelebritama z primáckejch seriálů lepší moderátor zachránil....

Bubblefish (2004) (amatérský film) odpad!

A co z toho jako?

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Pirátská pohádka po čtvrté, ale bohužel pořád podle stejné předvídatelné šablonky. Technicky je to jako vždy skvělé, Depp je klasicky dobrej, ale momentů, které by film vymanili z šedého průměru je poskrovnu. Jediné co opravdu vyčnívá je Zimmerovo score.

Expozitura (2009) (seriál)

S Expoziturou po prvním díle zatím nemám žádný výraznější problém. Je pravda že dialogy občas zašustí papírem. Přesto že je Vágnerová docela sympatická holčina, nemůžu si odpustit jednu výtku na její adresu - všechno jí prostě nemůžu uvěřit, v pasážích kdy vypráví je to nejcitelnější a zvlášť drsňáctví v jejím podání vyznívá tak nějak trapně. Z herců bych naopak vyzdvihl Roberta Jaškówa. A ten slizák Maroš, kterýho nemůžu normálně ani cejtit tady předvádí něco, co u něj poprvé a naprosto vážně můžu nazvat hereckým výkonem. Všeobecně se casting záporáků zatím povedl na výbornou. No uvidíme jak se to vyvrbí, ale zatím se to docela slušně rozjíždí.