• Romantický

Zkažená mládež (2007)

Po celou dobu trvání jsem se od toho nemohla odtrhnout. Po skoro celou dobu trvání jsem měla ze scén husí kůži. Bylo to tak opravdové. Realita. Bohužel mnoho ani neví, že se tohle děje. Asi nejdrsnější film, který jsem zatím viděla.

Předčítač (2008)

Tohle byl třetí film, který jsem viděla s Kate Winslet a od té doby ji vyhledávám. Vzpomínám, jak jsem ji zbožňovala v Titanicu, když mi bylo asi 8-9. Předčítač mě naprosto úchvátil a jsem si jistá tím, že je to na 90% kvůli Kate:) Dej velice zajímavý, neobvyklý. Dávám 4*.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Po malém zklamání druhého dílu trilogie Dívka, která si hrála s ohněm, jsem opět nadšena:) V tomto díle mi byla krásná Noomi Rapace jako Lisbeth nejsympatičtější, a možná to bylo tím, že jsem se v ní tak nějak trochu viděla. Všechno dopadlo tak, jak jsem si přála a s touto zfilmovanou trilogií jsem velice spokojená:) A teď už se vrhnu jen na knihy a postupně porovnám:)

The Runaways (2010)

Ze začátku mi The Runaways přišel dost nudný. Ale řekla jsem si, že to musím zkrátka zkouknout... už kvůli Kristen Stewart a Dakotě Fanning, které mimochodem podaly absolutně skvělé výkony. Snímek o tom, jak sláva dokáže změnit život a jak je sláva zákeřná. Dávám 3* za film a 1* za hudbu, která ve filmu je. Velmi podařené!

Rodinka (2010)

Včera jsem navštívila kino a film Občanský průkaz. Řekla jsem si, že se třeba Češi dali trochu do sebe a začínaj tvořit něco pořádnýho. Ale dnešní večer, dnešních 90 minut strávených v kině mi opravdu otrávil den. Film absolutně o ničem. Dlouho jsem se rozmýšlela, zda dám 1 hvězdičku nebo odpad. Nakonec dávám 1*. Za co? Za pár vtipných scén, které tu byly. Ještěže máme v Liberci týden filmy za 50,- a já nemusím tolik litovat za vyhozené peníze;) Jsem zklamaná a tímto mě opět Češi přesvědčili, že se výš vyšplhat neumějí.

Občanský průkaz (2010)

Abych pravdu řekla, jsem velice překvapená. Nikdy jsem nijak nevyhledávala české filmy, ale tenhle byl prostě dobrý! Podle mě skvělý námět na film, výborné obsazení herců, skvělá hudba. Některé scény byly velice vtipné a básničky...opravdu pobavily:) Bohužel mi ale film přišel trochu dlouhý, několikrát to vypadalo tak, že už to skončí, nakonec to ale dál pokračovalo. To ale nemění nic na tom, že Občanský průkaz je jeden z nejlepších českých filmů. které jsem viděla. Dávám 5*.

Škola života (2009)

Po dlouhé době film, který mě zaujal:) Možná proto, že Jenny měla chvíli život, o kterým sní asi každá žena. Možná proto, že milovala Francii jako já. Ale také kvůli tomu, že hlavní roli ztvárnila má oblíbená Carey Mulligan a vydala skvělé výkony. Nezbývá mi nic jiného, než dát 5*, protože asi nemám co vytknout.

Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Tenhle film hodnotím jako absolutní hovadinu:) Lidé se diví, že jsou mladí posedlí hrami, ale tenhle kousek je v tom ještě podporuje. Můj názor se možná odvíjí od toho, že já hry prostě nehraju. Přijde mi to jako ztráta času. A ani nevím, proč dávám *. Asi proto, že mohlo bejt hůř;)

Osvětim - Zapomenuté důkazy (2004) (TV film)

Vlastně ani nevím, co mám k tomuhle napsat. Jsem z toho pořád nějak vedle. Asi jediné, co řeknu, že to je dokonale zpracovaný dokument, který divákům opravdu vytře zrak a donutí je se zamyslet nad tím, co se vlastně skoro nedávno ještě dělo. Dodané fotografie dodaly dokumentu ještě víc na kvalitě. Dávám 5*.

Zrcadla (2008)

Popravdě... film mě moc nezaujal. Všichni mi vyprávěli, jak to je skvělé, ale mě to jako žádnej zázrak nepřišlo. Některé scény jsem občas nepochopila, ale to je individuální. Scény o lekání docela ušly. Dávám 3*.