To (2017)

V porovnaní so svojím nie príliš slávnym predchodcom z roku 1990 trochu voľnejšia adaptácia známeho diela S. Kinga, čo však vnímam skôr ako pozitívum. Pozitíva: Príjemná kamera, chvíľami jemne mrazivá atmosféra, vhodný výber hercov, decentne vykreslený strach hlavných hrdinov. Negatíva: Celkovo nedotiahnuté. Ako poznamenal niekto predo mnou, chýba tomu Wanovský rámec. Pravdou je, že predloha neumožňuje režisérovi i scénaristovi sa nejako príliš realizovať. Avšak od hororu očakávam, že sa budem aspoň trochu báť. Jedno zľaknutie počas celého premietania - aj to vďaka rýchlemu strihu - je príliš málo.

Kruhy (2017)

Nuda, nuda, nuda. Človek si celú dobu hovorí: kedy to príde? A ono to nepríde...

Sejmi je všechny (2007)

Príjemne praštený film/fajn oddychovka. Ak máte chuť na drsného zabijaka, čo vie vraždiť mrkvou rovnako dobre ako pištoľou, tento film bude správnou voľbou.

Papež vs. Hitler (2016) (TV film)

Veľmi zaujímavý dokument rúcajúci nikdy nekončiace mýty o "nacistickom" pápežovi. Stojí za zhliadnutie, ponúka nové fakty a iný uhol pohľadu.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Prvý diel bol fajn, zvlášť akčná scéna zabíjania zombíkov. Ale na druhý to nemalo ani zďaleka. Už dlho som sa tak dobre nepobavil.

Pevné pouto (2009)

Celkom solídne rozohraná mysteriózna záležitosť totálne sprznená newage zábermi na večnosť pripomínajúcimi striekané gýčové obrázky z jarmokov... A potom už len nuda a nuda... Škoda.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Akosi nerozumiem tomu vysokému hodnoteniu? Za čo? 2 hviezdy za komediálny nádych... Boli sme na tom v kine, ktoré skôr pripomínalo zraz puberťákov. Asi najhorším vysvedčením je, že sa nikto ani len trošku nebál, zato celé kino často pukalo smiechmi a väčšina zúčastnených ľutovala koruny za vstupné... Prvú polovicu filmu sa nič nedeje. Druhú sa váľate smiechmi. Toto že je horor?

Jsem JFK Junior (2016)

Hodinu a pol trvajúce ódy na rozmaznaného fracka, ktorý nemal zábrany a ani žiadne výnimočné schopnosti. Faktografická hodnota priemerná, silno subjektívne výpovede, skrátka šedý priemer. Ťažká nuda.

CIA: Dešifrováno (2013) (seriál)

Tak troška zbytočne patetické, tak troška zbytočne dramatizujúce... Priemer, ale pozerať sa to dá...

Zelená míle (1999)

Mám rozčítanú knihu. Ale zatiaľ sa zdá, že je to jeden z mála prípadov, kedy je film lepší než kniha. Skrátka good job, kiežby takýchto filmov bolo viac.